Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fransız ürünleri

ben ne yapayım şimdi hayatım allak bullak oldu
arabaya yeni aldığım michelin lastiklerle yılbaşında fransaya tatile gitmek için totelden depoyu fulleyip hava alanına gidecektim air france ile yallah fransaya
pierre cardinlerimi giyip locoste lerimi kuşanıp fransız parfümlerimi sıkıp
hanıma :
-hanım hanım şu Louis Vuitton çantanı kolunda taşıma valize koy hava alanında uğraşmayalım deyip arıza ışığı yakacaktım
fransaya gittiğimde burdan götürdüğüm kucak dolusu paraları har vurup harman savuracaktım
dönüşte evde eksik olan tefal tencere tava düdüklü tencere ve burda bulmakta zorluk çektiğim peynirleri alacaktım

belki bunları yapamam ama elimden gelenide ardıma koymam
aslında şu sarkozi birdaha gelsede şuna ben bir sarksam nasıl olur?
:eek:key:

boykot edilmesi için biyerlerin kapatılması gerekiyor yada ürünlerinin alınmaması gerekiyorsa kusura bakmayın ama bizim halkımız bunların hiçbirini yapmaz...sırf gezmek amaçlı Carrefour avm lerde dolaşanlar, cebinde parası yok ama artislik olsun diye pierre cardin takım elbise giyipte gezen insanlar var...hadi alışveriş marketlerini kapattık, yiyecek-içeçekleri, giyeceklerinide almayalım... peki bu trafikte dolaşan Peugeot, Citröen ve halkımız için peynir ekmek niyetinde olan Renault marka araçlar için ne yapılması gerekiyor... Fransaya posta koyulacaksa eğer önce bu araçların ülkeye sokulması engellenecek ve elinde bu marka araçları olanlara devlet tarafından teşvik primi verilip araçlarını değiştirmeleri istenecek... varsa bunu yapabilecek bir babayiğit ben F den bile uzak dururum arkadaş....

Arkadaşlar bakın ben ne fransa sempatizanıyım ne de fransız aşığıyım. ancak bazı adımlar atarken hayatınızdaki varlıklarınada dikkat edin lütfen. markaları okudunuzmu bilmiyorum ancak seat dahil bir çok araçların ana parçalarını valeo üretir ve en basiti kullanabileceğiniz herhangi bir arabanın kontak ve kapı kilit fişekleri uzaktan kumanda sistemleri dahil komple valeoya ait e nolcak bizim ispanyolların bile tüm parçaları valeo ve türk malı parçalardan oluşuyor. o zaman hiçbir aracı kullanmayın , ancak araç kullanmıyorken otokar yapımı maigrus minibüslere,karsan yapımı j9 - j10lara binmeyin, heleki tramvaylara hiç binmeyin çünkü tramvaylarda kullanılan elektronik motorları dahil tüm aksamları areva-schneider electric yapımı. nakliyeci olan dostlarım var ise renault çekici ve fruehauf treyler almanyın( en az yakan araç ve en hafif treyler ünvanına sahip), piyasada bakkalda markette bulamadığınızı bulmak için ilk müraacat nereye oluyor direk carrefour oke o zaman onuda metro grossmarkt olarak değiştirdik. minik yavrularımıza sütaşın mega katkılı bebek yoğurtlarınımı yoksa avrupadan gelen trde üretilenlerden daha az katkılı olan ürünlerimi tercih edersiniz? ben söylim size danone her zaman için daha iyi sütü türkiyeden diğer kullanılan katkıları almanya'dan alan bir firma sadece marka fransız. sütaş,yorsan,ülker gibi firmalar çinden ve uzakdoğudan ne idüğü belirsiz yerlerden ithal ettiği ürünleri kullanıyor. millet bas bas bağırmıyormuydu çinden ithal edilen katkıların insan vucudunda uzun vadede açtığı sorunları göz ardı etmeyelim diye. şimdi noldu millet danoneye yüklenmişti yerli üretimler satılmıyor zarardalar bunlar en basit oyunlar. ben evimde ağırlıklı olarak giyimden kuşama gıdadan sağlığa alman ve fransız ürünlerini kullanıyorum. ağırlıklı olarak fransa ve almanya'dan ithalat yükü taşıyorum. michelın diyorsunuz o zaman hemen arabalarımızın lastiklerini söküp atalım hadi hemen şimdi yapalım kaç kişi yapacaz bunu. evinde tefal tavası olmayan yada tefala ait ürünü olmayan ama 7 ceddi dahil varmı, olmamasına imkan vermiyorum bir şekilde muhakkak alınmıştır. evinde kaç kişinin pierre cardin gömleği yada daniel hecter pantolunu yok benim şahsen pierre cardin gömleğim,paltom süeterimm var ama daneil hecter yok olmayanımızda yoktur, fabrika sahibi olan arkadaşlarımızın fabrikalarındaki elektronik otomasyon sistemlerinde yada şu anda kullandığımız seatlarımızı üreten fabrikaların çoğunda kullanılan otomasyon sistemlerinde merlin gerin firmasının elektronik devreleri kullanılıyor. sigortalarımız hangi şirketler , geçen günki anketlere bakıyorumda hepimizi paramızı fransızlara zaten vermişiz kaçımızın ankara sigorta ( bir kek benim sanırım :) ), sodexo card vermeyen iş yerindeki patrona pinti diyoruz o zaman nakit lütfen. arcelor benim bildiğim isveç çeliği üretir ama fransız olduğunu bilmiyordum ama bor çelik borusan holding'in kuruluşu.

kısaca hayatınızın her aşamasında var olan şeylerden kurtulamazsınız:D hayırlı günler.

sayın white-line xl söledikleriniz aslında doğru global dünyada hiçbirşey tamamen türk yada fransız olamıyor köy yoğurdundan başka:)fakat mesela seat alırsak dolaylı yoldan gidiyor olablr ama örneğin citroen renault araç satışlarında ciddi bir düşüş oldğnu düşünün bu güzel bir tepki olamazmı?yani aslında fransayı direk temsil eden ürünleri boykoyt etmemiz yeterli olcaktır yoksa erşeyde boykot yapılamaz dedğniz gibi fabrika kuran insanlar en ucuzu yada kaliteyi seçeeklerinden erşeyi boykot edemezler bnm sölemek istedğm elimizden geldği kadar ne yapabilirsek o kardır bence:)

sayın white-line xl söledikleriniz aslında doğru global dünyada hiçbirşey tamamen türk yada fransız olamıyor köy yoğurdundan başka:)fakat mesela seat alırsak dolaylı yoldan gidiyor olablr ama örneğin citroen renault araç satışlarında ciddi bir düşüş oldğnu düşünün bu güzel bir tepki olamazmı?yani aslında fransayı direk temsil eden ürünleri boykoyt etmemiz yeterli olcaktır yoksa erşeyde boykot yapılamaz dedğniz gibi fabrika kuran insanlar en ucuzu yada kaliteyi seçeeklerinden erşeyi boykot edemezler bnm sölemek istedğm elimizden geldği kadar ne yapabilirsek o kardır bence:)

ertuğrul kardeşim dediğin doğru ama neyi ne kadar kullanmıyacaksın bunuda göz önünde bulundurmak lazım değilmi?

quote_icon.png
ertuğrul Nickli Üyeden Alıntı

ertuğrul kardeşim dediğin doğru ama neyi ne kadar kullanmıyacaksın bunuda göz önünde bulundurmak lazım değilmi?​

abi elimizden geldiği kadar bilmiyorumki

Geri
Üst Alt