Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FR DSG ACT VS ASTRA K Araç Seçimi Yardım

an.melih

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir araç arayışım devam ediyor ancak halen alamadım. Şu anda görüştüğüm iki araba var. Biri 2016 fr act dsg. Sunroof geri görüş full link vs hepsi var. Km de düşük ancak kazada iki araba arasında kalmış. Ön ve arka kaporta hasarı var. Serviste yapılmış. Diğeri de astra k 2016 design paket dizel otomatik. Sadece sürtme var. Km ler yakın. Astra 4 bin daha pahalı. Ama tam otomatik şanzıman ve koltuk ısıtma var. Karar veremedim. Leon çok istiyorum ama benzinli ve tüketimi ne kadar emin olamadım Siz olsanız ne yapardınız?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Her 2 arac birbirine cok yakin.ozellikte.
Her2 aracta cok yakin arkadaslarimda mevcut.
Her 2 aracinda arti ve eksileri mevcut.
Astra konfor olarak 1 tik onde
Yol tutus benzer seviyede
Led farlar ve aydinlatma konusunda leon acik ara onde.
Yakit tuketimi olarak leon sakin kullanimda bariz daha dusuk.
Astranin tam otomatik sanİmani tork konvertorlu daha dayanimkli fakat surus zevkini cok fena baltaliyor.
Gecisler biraz kararsiz
Dsg surus zevki cok iyi ama biraz nazik.
Ben kendi adima butceme uygun temiz bir fr secerdim.

Her 2 arac birbirine cok yakin.ozellikte.
Her2 aracta cok yakin arkadaslarimda mevcut.
Her 2 aracinda arti ve eksileri mevcut.
Astra konfor olarak 1 tik onde
Yol tutus benzer seviyede
Led farlar ve aydinlatma konusunda leon acik ara onde.
Yakit tuketimi olarak leon sakin kullanimda bariz daha dusuk.
Astranin tam otomatik sanİmani tork konvertorlu daha dayanimkli fakat surus zevkini cok fena baltaliyor.
Gecisler biraz kararsiz
Dsg surus zevki cok iyi ama biraz nazik.
Ben kendi adima butceme uygun temiz bir fr secerdim.

Bütçe olarak bakınca FR mantıklı geliyor ama şimdi araç sahibiyle konuştum. İstanbul içi normal kullanımda 7,5 trafikte veya hızlı kullanımda 9 litlerele çıkıyor diyor. Benim arabamı değiştirme amacım yakıt tüketimi. Mevcut arabam da trafikte 10 litre civarı yakıyor. Ama FR daki donanım ve performans yok tabi. Sırf onun için de değiştirmek ne derece mantıklı olur emin olamadım

Actsiz 2015 leon fr ile arkadasim sehir ici ortalama 5.8 yapiyordu. 574 kmnin ortalamasi. Hergun ist. İci trafikte
Buda resmi .bu rakamlari astrada gormen inanki imkansiz.tabiki pedal dibi yapmamak kaidesiyle
QVWJWg.jpg

Actsiz 2015 leon fr ile arkadasim sehir ici ortalama 5.8 yapiyordu. 574 kmnin ortalamasi. Hergun ist. İci trafikte
Buda resmi .bu rakamlari astrada gormen inanki imkansiz.tabiki pedal dibi yapmamak kaidesiyle
QVWJWg.jpg

Hocam İkisinin de sahibine sordum. Astra kullanan 32 kuruş dedi. Leon da 38-40 kuruş diyor. Kullanım çok önemli bir faktör tabi. Ben altımda hangisi olursa olsun kesinlikle rahat durmam. Dolayısıyla dizel astra beni çok cezbediyor. Leon dizellerde de bu fiyatlara FR daki gibi bir donanım yok maalesef. Hasılı donanım mı yakıt tüketimi mi emin olamıyorum.

Avatardaki aracim 1.4 tdi 2015 ibiza
Aracimi sattim.yakit olarak baya iyiydi lakin suan dizel arac almanin hic bir mantigi yok.kanimca dizel 2020 yilinda avrupadan top yekun kalkacak.
Hatta 1.3 astra 2012 j kasasi olan arkadasima gecen yil 2016 1.2 leon advance paket +sunroof leon dsg aldırdım. Aldığı gunden berı dua eder.
Hem vergı dılımı olarak hem yakıt olarak dsg +tsı motorun verdığı atıklık olarak 1.6 cdtı astradan daha serı olacagına garantı ederım.bu arada otomatık 1.6 136 lık astra sehır ıcı 7 lıtrden asagı kesınlıkle yakmaz. Astra ıle ısıklarda durdugunda arac hala 1000 devırde gaz verır .ıken dsg arac 700 devır ve altına duser ve gaz vermeyı bırakır bu ozellık bıle kafadan 0.5 lt kazandırır. Bence bıt bayıye gıdıp test surusu yapmanı onerırım.
Kafandakı tum soru ısaretlwrının cvbını bulursun.hakkında hayırlısı olsun

Her ikisinin de test sürüşünü yaptım. Daha önce 1,5 sene A3 sedan tdi kullandım ve dsg nin verdiği vites geçişlerini hiç bir arabada bulamadım. Astra tork konvertörlü olduğu için spor kullanımda veya gazı kökleyince bazen yavaş kalabiliyor ve özellikle manuele alınca vites geçişleri çok bariz hissediliyor. Dsg tabiri caizse benim için biçilmiş kaftan. Onun için Leon da yakıttan başka hiç bir soru işareti yok kafamda.

Bir de 1,2 tsi aldı dediniz. Onun performans ve yakıt tüketimi nasıl hocam. Ben 1,2 lere pek yanaşmadım ama onlarda aynı fiyatlara daha donanımlı olanları var yani.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1.2 tsı 1.4 tsıden daha az yakıyor.tabı sakın kullanımda.
Fr nam yapmıs bır donanım hem pıyasa hemde gorsel olarak 1 tık daha ıyı duruyor.
Fakat 1.2 arac fr a gore daha konforlu.
Cunku spor yay yok.
Ayrıca daha hafıflıgın de verdıgı avantajı dusuk hızlarda ekonomı olarak artıya cevırıyor.
1.2 tsı lerde sadece advance olanlar farkı ve kalıtesını hıssettırır.
Style duz olanlar koltuk kalıtesı ekran ve jant bakımından daha pasıf goruldugu asıkar

Geri
Üst Alt