Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

fr arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben mesela sırf zevk için haftada bir kere turbomu eve dönüş yolunda zorlarım..

ahmet abi turbo sürekli arıza çıkarırmı ? bakımları nasıldır ? olursa ilk turbolu arbam olacak
ben çok turbolu motorlar kullandım ama hep deniz araçlarında pek bi sıkıntıyla karşiılaşmadık buzaman kadar.

Babacım Bazı husulara dikkat edersen Turboya hiçbişey olmaz. Biliyosun Turbo çok yüksek devirlerde döndüğü için arabayı stop etmeden mutlaka bisüre Turbo kendi devrine gelene kadar rölantide çalıştırmak gerekir, ilk çalıştırmadada Turbo kendi yağlamasını yapana kadar bi süre rölantide çalıştırmak gerekir ama zaten artık Turbo revizyonuda mümkün pallerine bişey olmasın tamir takımı fazla tutmaz. İnşallah gönlüne göre olur

Zamanında Cem abinin sarı bi FR ı vardı 16 CEM plakalı..Bilen bilir o arabayı..Çok ucuza gitmişti zamanında...

Babacım Bazı husulara dikkat edersen Turboya hiçbişey olmaz. Biliyosun Turbo çok yüksek devirlerde döndüğü için arabayı stop etmeden mutlaka bisüre Turbo kendi devrine gelene kadar rölantide çalıştırmak gerekir, ilk çalıştırmadada Turbo kendi yağlamasını yapana kadar bi süre rölantide çalıştırmak gerekir ama zaten artık Turbo revizyonuda mümkün pallerine bişey olmasın tamir takımı fazla tutmaz. İnşallah gönlüne göre olur

inşallah abi yarın servis kayıtlarınada baktırcam bakalım artık teşekkürle

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

turbo sürekli arıza çıkarmaz (sürekli zorlamadıysan). Bakımları konusunda bilgim yok malesef. Motor soğukken zorlanmışsa, rolantide fazla beklediyse, boş yere gaz verip bırakılmışsa ve devirli kullanılmadıysa sorun var demektir öbür türlü alıp paşalar gibi binersin serkan abi :)

inşallah kardeşim

Bu arabalarda motor ve şanzuman önemli ufak tefek ayrıntılara kafanı takma, lokal boyalı olur vs moralini bozmasın

güzel araç, bence ekstra yüklemediğin sürece uzun yıllar sıkıntısız binmeye devam edersin. bi expertiz raporu herşeyi çözer eğer ciddiysen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt