Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FR ÖN ARKA TAMPON, FAR YIKAMALI (Yardım Lütfen)

Ahmet abi oncelikle hayirli olsun..aynı dert benimde basında sahibinden de on fr tampon çıkma ilan vardı bende gittim almaya tamponu bide baktık ki fr degil cupra tampon..heveslendik aldık ama bende ızgaralar mevcut degil..on panjuruda bir sekilde çıkma buldum aldım..kaldı on ızgara ile sis kapakları(ızgaraları) ama iç bağlantı ayaklarından birinde kırık var onu tamir ettirip boyatip takıcam ama kar kıs derken bekliyor:-(
Senin sorularında ise ben kayadibinde sormuştum bizim araçlara far YIKAMA modülü ile tamponunu nasıl takarız diye servisdeki arkadaslar takilabilecegini ama tantanali is olduğunu motorları felan yerleştirme su tankını felan değişmek gerektiğini soylemislerdi..bence aracınıza uygulamayı yaptırırken servisten baska yeri tercih etmeyin diyor hayırlı günlerde kullanmanızı diliyorum..

Ulvi umarım tamponunu en yakın zamanda bitirip takarsın aracına.

Benim aldığım ön tamponda hiç eksik yok. ızgaralar, panjur, kulakları v.s. hepsi tamam vede mükemmel durumda. Far yıkama sistemi eksiksiz, motorları, pistonları üzerinde. Depoya bağlantı soketi dahi mevcut, servistekiler sana motorları felan yerleştirme işinin tantanalı olduğunu falan söylemişler ama onlar hep takılı zaten. Bana gereken uygulama depoya bağlanması, ben bugün Eryayı arayıp küçük bir bilgi aldım. Su deposunun tek model olduğunu söledi görevli, o zaman depo çıkışında T mi var farlar için dedim ama, Depodaki genç bilemedi tabii serviste tamirciler bilirler, vakit bulunca ilgileneceğim ,.

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
Efe, merhaba;

Ben birden karar verdim. Uzun zamandır o tamponlar hoşuma gidiyordu ama takip etmiyordum. Birden karşıma çıkınca alsammı dedim ve aldım.
Güzel kardeşim, uzun zamandır takip edip bulup alamadığına üzüldüm gerçekten. Bilsem ağırdan alırdım, bu kadar hoşgörülü bir kardeşimiz alsın isterdim emin ol.

Birde senin araç far yıkamalımı ki far yıkamalı tampon arıyordun. Benimki değil ama far yıkamalıya çevirebilirsem Bi-xenon yapabilirim. Bu konuda bildiğin varsa benimle paylaşırsan sevinirim.
abi vallahi gece gördüm sabahı bekledim aramak için:) akşamında final sınavım vardı tamponları düşünmekten gıram çalışmadım vallahi . benim faryıkamalı farlar filan ondan faryıkamalı arıyordum diğer boşlardan çok çıktı karşımada özellikle faryıkamayı iptal etmek istemediğimden almadım. bunada kart kabul etmedi malum öğrencilikte nakit sıkıntı oyüzden sana kısmet oldu ama şuan vallahi kendime almış gibi sevindim inşallah kazasız belasız takıp kullanırsın abicim ..saygılar :):)

Ulvi umarım tamponunu en yakın zamanda bitirip takarsın aracına.

Benim aldığım ön tamponda hiç eksik yok. ızgaralar, panjur, kulakları v.s. hepsi tamam vede mükemmel durumda. Far yıkama sistemi eksiksiz, motorları, pistonları üzerinde. Depoya bağlantı soketi dahi mevcut, servistekiler sana motorları felan yerleştirme işinin tantanalı olduğunu falan söylemişler ama onlar hep takılı zaten. Bana gereken uygulama depoya bağlanması, ben bugün Eryayı arayıp küçük bir bilgi aldım. Su deposunun tek model olduğunu söledi görevli, o zaman depo çıkışında T mi var farlar için dedim ama, Depodaki genç bilemedi tabii serviste tamirciler bilirler, vakit bulunca ilgileneceğim ,.

Abi dediğine göre tüm tesisat üzerindeyse sana sadece montajı kalıyor ki servisten bilgiyi alıp doğru şeklide montajını yapmak..bence işin basit..benim tamponda öle far yıkama falan yok sadece ızgaraları servısten alıp takıcam boyandımı tamamdır..tekrardan gule gule kullan abi..

Evet Ulvi, Ön tamponda büyük bir sorun yok.

Arka tamponda park sensör delikleri orj. olduğu için kalın. Bendeki sensörler ince kalıyor. orj. sensörler çok pahalıymış, bakalım araştırıyorum, bulamazsam benim ince sensörlerin kafa kısmı geniş. Deliği kurtarıyor yani, dışına şeffaf hortum gibi bir kılıf geçirmeyi ve onları kalınlaştırıp sıkıştırmayı düşünüyorum. Ama öncelikle orj. sensör bulmaya çalışacağım uygun fiyata...

Teşekkürler kardeşim..

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
Hayırlı olsun Ahmet abi..Piyasada araştırırsan orjinale yakın sensör bulabilirsin aslında,hani servisteki fiyatı pahalıysa eğer...

Çağrı Merhaba Kardeşim,

Teşekkürler, Cevapların için. Çok eksik olmamasına rağmen, nereden başlıyacağımı bilememek durumu söz konusu:)
Ops destekli sensör mesela, bulunsa dahi benim mevcut sisteme bağlanabilirmi. Hayırlısı

Daha önce benim yapmak istediğim şeyleri, aracına uygulayan arkadaşlarımız varsa direk yardımcı olurlasa daha çabuk sonuca gideriz diye düşünüyorum.:) Tamponlar bana, ben tamponlara bakıyorum:)

Abim;

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2. El, Emlak, Oto, Araba, Bilgisayar, Film, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman Arayanlar ve daha fazlası - İlan ve alışverişte ilk adres şu elemanda vardı hem siyah hem beyaz boyalı ama ilanlarında gözükmüyor şu an. Bir mesaj atarsan geri dönüş yapacaktır mutlaka.

Far yıkamalı tamponları sen aldın. Öğrenci değil de maaşlı çalışan olsaydım direk yapışmıştım. Baba da pek hoşlanmıyor böyle arabanın orjinaliyle oynanmasından. O yüzden popomu kırıp oturuyorum yerime :)

Bixenon farların astarı yüzünden pahalıya geliyor orijinal olursa, haberin olsun. Yok dursun yapsın falan dersen o da olur. Yalnız ben copa plus olan leonumuzu 2 hafta sürebildim sonrasında babam alıp gittiğinde çanak farlı leonla aptala döndüm. AFS ve bixenon inanılmaz güzel bir rahatlıkmış. Sen far yıkama sistemiyle beraber yaptır. Gerekirse çanağı yıkasın, ne olacak.. :)

Hayırlı olsun Ahmet abi..Piyasada araştırırsan orjinale yakın sensör bulabilirsin aslında,hani servisteki fiyatı pahalıysa eğer...

Sağol Sezgin Teşekkür ederim.
İşte sizin gibi piyasayı bilmediğim için Hangi piyasayı araştırmam gerektiğini size soruyorum:)

Abim;

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2. El, Emlak, Oto, Araba, Bilgisayar, Film, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman Arayanlar ve daha fazlası - İlan ve alışverişte ilk adres şu elemanda vardı hem siyah hem beyaz boyalı ama ilanlarında gözükmüyor şu an. Bir mesaj atarsan geri dönüş yapacaktır mutlaka.

Far yıkamalı tamponları sen aldın. Öğrenci değil de maaşlı çalışan olsaydım direk yapışmıştım. Baba da pek hoşlanmıyor böyle arabanın orjinaliyle oynanmasından. O yüzden popomu kırıp oturuyorum yerime :)

Bixenon farların astarı yüzünden pahalıya geliyor orijinal olursa, haberin olsun. Yok dursun yapsın falan dersen o da olur. Yalnız ben copa plus olan leonumuzu 2 hafta sürebildim sonrasında babam alıp gittiğinde çanak farlı leonla aptala döndüm. AFS ve bixenon inanılmaz güzel bir rahatlıkmış. Sen far yıkama sistemiyle beraber yaptır. Gerekirse çanağı yıkasın, ne olacak.. :)

Yok tabiiki Made ın Dursun Usta olacak:) Ancak Dursun ustanın yaptğı farların çok iyi olduğunu biliyorum. Ancak orjinal xenonlar ile arasında fark varmıdır ışık kalitesi bakımından acaba. Hayırlı akşamlar kardeşim.

Geri
Üst Alt