Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FR ÖN ARKA TAMPON, FAR YIKAMALI (Yardım Lütfen)

Dedee

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar;

Bugün 2012 model bir aylık araçtan çıkma; Fr Ön arka Tampon aldım.

Far yıkama sistemli ve eksiksiz.
Panjur üzerinde
Alt ızgara, Sis ızgaraları var.
Renk beyaz, ve her ikisinde de çizik yok. (Benim aracımda beyaz)

Eksikleri ve bilmediklerim konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

1. Arka tamponda park sensör delikleri boş, onlara 4 adet sensör serviste varmıdır. Benim aracımdaki park sistemi servisin hediye taktığı cinsten, ama iyi çalışıyor. mevcut sisteme 4 adet sensör akuple edilebilinirmi.

2. Arka tamponda plakanın sanırım sağ tarafında bir delik var, kapağı olmayan. Fr larda çeki demiri kapağımıdır nedir, bilmiyorum. O kapak bulunabilirmi.

3. Ön tamponda Fr yazısı yok. iki adet minik delik var. Fr yazısı alıp (aracım dizel biliyorsunuz:) takmalımıyım, yoksa komik olur delişkleri iptalmi edeyim.

4. Ön tamponda Komple set olarak far yıkama mevcut. Bunu benim stayl'da aktif hale getirebilirmiyim. Şayet gelirse Bi-Xenon far taktırabilirim.

5. Benim orjinal tamponumdaki sisler inşaallah aynen fr tampona takılır, yoksa yandık:)

Şimdiden Teşekkürlerimi sunuyorum. Bir el atında, Takalım şu tamponları ne dersiniz :)

abi sanadamı bulaştı bu işler :)

basit 1-2 dokunuşta senin işin hallolur (far yıkama dışında)

Hayırlı Uğurlu Olsun Çok Ani ve şaşırtıcı oldu benim adıma tebrik ederim bu tarz modifikasyonlara gösterdiğiniz özen için :eek:key:

Bildiğim Kadarıyla çeki demiri kapağı Reflektör ve ızgaralar Servislerde mevcut..
Sisler uymuyor (servisin yalancısıyım) ama denemek lazım ben her iki sis farınıda söktüm sanki bana uyar gibi geldi ama servis uymaz demişti..
Fr takılmasada Olur ben olsam orayı karbon kaplar öyle bırakırdım.. (ama istenirse serviste var)
Bi Xenon Uygulaması yapılabilir Far Yıkamada Bir tuşla aktif hale getirilebilir hatta sileceğe bile bağlayabilirler..
Sanıyorum O park Sensörleri Orijinal onların tek tek satılıp satılmadığını bilmiyorum eskisini oraya uydurmaya çalışmak daha mantıklı

Hiç sorma Yekta kardeş, O Tamponları Birçok arkadaş gibi bende seviyordum. Bugün denk geldi aldım. Ama emin ol gerçekten sıfır gibiler. Far yıkama olmazmı diyorsun, Ben far yıkamayı xenon yaptırırsam diye isterim zaten. Yapılamazmı gerçekten, su deposu falan değişse.

Hayırlı Uğurlu Olsun Çok Ani ve şaşırtıcı oldu benim adıma tebrik ederim bu tarz modifikasyonlara gösterdiğiniz özen için :eek:key:

Bildiğim Kadarıyla çeki demiri kapağı Reflektör ve ızgaralar Servislerde mevcut..
Sisler uymuyor (servisin yalancısıyım) ama denemek lazım ben her iki sis farınıda söktüm sanki bana uyar gibi geldi ama servis uymaz demişti..
Fr takılmasada Olur ben olsam orayı karbon kaplar öyle bırakırdım.. (ama istenirse serviste var)
Bi Xenon Uygulaması yapılabilir Far Yıkamada Bir tuşla aktif hale getirilebilir hatta sileceğe bile bağlayabilirler..
Sanıyorum O park Sensörleri Orijinal onların tek tek satılıp satılmadığını bilmiyorum eskisini oraya uydurmaya çalışmak daha mantıklı

Belkide benim sensörlerin çapı denk gelebilir. Ona bakmadım henüz, gelirsede olur tabii.

bende3.madde ıcın yorum yapım hıc fr amblemı takmayın bırde fr amblemının bulundugu yer ve alt kısmını boyatmanızı tavsıye ederım cok farklı gorunuyor arac

bu arada far yıkama sıstemınde far yıkamanın suyunu sılecek suyunun ordan alıyor ve oranın cıft cıkıslı olması lazım bırde sahıbınden.comdan mı aldınız bu takımı

Her fırsatta bana Yaşlı muamelesi yapmayın:) Ben böyle ilave, yada modifiye yapmayacak kadar yaşlanmadım, Her ne kadar bu sitenin dedesiysemde ölmedik daha biz:)...

Madem Fr da keramet yoktu herkes fr almakta, bende Dizel Fr yapayım bari dedim:):):)

Sanırım sahibinden.com daki ön arka tamponu satın aldınız. O ilanı bende görmüştüm far yıkama modülüde tampon içindeydi ama fiyatı biraz pahalı gibiydi sanki.. Merak ediyorum öne ayrı arkaya ayrı ne fiyat ödediniz acaba?

bende3.madde ıcın yorum yapım hıc fr amblemı takmayın bırde fr amblemının bulundugu yer ve alt kısmını boyatmanızı tavsıye ederım cok farklı gorunuyor arac

bu arada far yıkama sıstemınde far yıkamanın suyunu sılecek suyunun ordan alıyor ve oranın cıft cıkıslı olması lazım bırde sahıbınden.comdan mı aldınız bu takımı

Fr yazısı deliklerini kapatıp boyanması basit iş onu yaparız tabii, alt kısım dediğiniz alt ortada siyaha boyatılan yer sanırım. Çift çıkışlı depo alınsa, ayrıca motorda gerekirmi, yoksa aynı motor her cama su bastığında farlaradamı su atacak acaba.

Evet tamponları Sahibinden' den aldım.

Fr yazısı deliklerini kapatıp boyanması basit iş onu yaparız tabii, alt kısım dediğiniz alt ortada siyaha boyatılan yer sanırım. Çift çıkışlı depo alınsa, ayrıca motorda gerekirmi, yoksa aynı motor her cama su bastığında farlaradamı su atacak acaba.

Evet tamponları Sahibinden' den aldım.

evet alt ortada beyaz olan kısım aynı motor hepsıne su atıcak dıye bılıyorum ama bunu bır arastırman servıse sorman lazım

Geri
Üst Alt