FOTA: "Sızdırılan Belgeler F1'i Yıpratıyor" | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

FOTA: "Sızdırılan Belgeler F1'i Yıpratıyor"

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.341
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Piquet'nin FIA'ya ilettiği iddialar İnternet'e sızdırıldı

  FOTA (Formula 1 Takımlar Birliği) yaptığı yazılı açıklamada, Renault ile Piquet arasındaki tartışmalı duruma ilişkin dökümanların İnternet'e sızdırılmasını sert bir şekilde eleştirdi. Birlik açıklamasında, 21 Eylül'deki Konsey toplantısının sonuna kadar hiç bir belgenin kamuoyuna sunulmaması gerektiğini belirtti.

  Nelson Piquet Jr ve babasının, 2009 Singapur GP'sinde iddia ettikleri şike olayına ilişkin tüm görüş ve düşüncelerinin İnternet'e sızdırılması ve bunların medya aracılığıyla kamuoyuna yansıtılması üzerine, Perşembe gününden itibaren (Williams ve Force India'nın üyeliğe geri alınması) tüm takımları temsil eden FOTA şu açıklamayı yaptı:

  "FOTA olarak, 2009 Singapur GP'siyle ilgili halen sürmekte olan FIA soruşturmasıyla doğrudan ilgili olsa veya olmasa da, çok ciddi bilgilerin sızdırılmasından duyduğumuz büyük endişeyi dile getiriyoruz. Söz konusu soruşturmaya taraf olanların özel olarak, kamuoyunun gözü önünde olmayan adil bir duruşma hakları bulunuyor. Ancak konuyla ilgili bazı bilgilerin kamuya sızdırılması her şeyden önce Formula 1'in kurumsal imajını ve kredibilitesini çok ciddi olarak yıpratmaktadır.

  "FOTA spordaki farklı görüşlerin veya tartışmalı konuların profesyonelce ele alınmasından yana olup, gizli bilgi ve belgeleri kasıtlı olarak sızdırma eğilimi içinde olanları kamuoyu önünde ayıplıyoruz. Gizli belgeler, tartışmayla ilgili son karar açıklanana kadar sadece yetkili otoritenin elinde olmak zorundadır."

  PadokF1
   

Sayfayı Paylaş