Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

forumda body yapan varmı

atay78

Kayıtlı Üye
arkadaslar bodyle ugrasıyorum ve yavas yavas yagları yakmaya basladım aklıma takılan bır kac sey var daha oncede bır kac kez baslayıp bıraktım yaklasık ıkı ay surelerle yaptım suandada yapıyorum ve bır hafta yapıyorum bır hafta ıste oldugum ıcın yapamıyorum yanı soruma gelıcek olursak proteın tozu kullanmayı dusunuyorum ve su urunu almayı dusunuyorum MuscleTech Nitro Tech Hardcore Pro Series 1800 gr

sızce ek urun kullanmalımıyım gercekten bılen bu spordan anlayankısıler yonlendırırse sevınırım :)

:confused::confused::confused: yok burak ben yapmıyorum, daha çok göbek kasına yoğunlaştım. herkül olmaya mı niyetin var, zahmetli bir uğraş ve uzun soluklu olduğu için bence dikkatli ve bilinçli yap. sonra vurma kafanı dağlara taşlara.:ahkafam:

ben yapıyorum Soner'in dediği gibi genellikle karın kaslarına yoğunlaşıyorum :)

Bizim spor hocası protein öneriyor ama çok fazla almaya gerek yok.

protein tozunu alman için ağır antrenman yapman gerek kas tutmak istiyorsan yiceklerden alacağın proteinin ya nında ancak takviye olarak protein tozu kullanabilirsin kilo başına 2 gr protein daima kas kütlesini garanti eder ama sace zayıflayayım fit kalayım dersen gerek yok bady de muhakkak kullanman gereken amino asit tir.

ben yapıyorum Soner'in dediği gibi genellikle karın kaslarına yoğunlaşıyorum :)

Bizim spor hocası protein öneriyor ama çok fazla almaya gerek yok.

abı ben tum kasları yonelık yapıyorum suanda daha sonrdan sadece kol ve karın kası dusunuyorum ama bırturlu karar veremedıgım sey dogal yollumu yoksa ek olarak proteın tozu alarakmı bu ıse devam etsem dıyorum daha sonrdan proteın tozunu bıraktıktan sonra kılo alam gbı durumlar olurmu bunları merak edıyorum

protein tozunu alman için ağır antrenman yapman gerek kas tutmak istiyorsan yiceklerden alacağın proteinin ya nında ancak takviye olarak protein tozu kullanabilirsin kilo başına 2 gr protein daima kas kütlesini garanti eder ama sace zayıflayayım fit kalayım dersen gerek yok bady de muhakkak kullanman gereken amino asit tir.
dostum agır antrenmanı bıraz acabılırmısın anlasılan bu konuda bılgın var

4 lü antrenman sistemidir haftada 5 gün yaparsın günde totalda 8 hareket vardır yada 7 sağlam ağırlık basarsın mesela benc pres te son set 80-90-100 gibi ters piramit yaparsın ne biliyim dumbelle curll de tek kol 16-18 kg yaparsın bu verdiğim antrenmana örnek yani baba bir antrenman yaparsın vücut antrenman dan sonra proteine ihtiyaç duyar ilk 1.5 saat içinde tozu çakarsın kaslar absorbe eder evde de et balık yumurta proteinli gidalar tüketirsin zaten her öğünde en fazla 34 -35 gr protein tutabilirsin vücutta. yani adam gibi evinde yada dışarda proteinli gıdalar tüketirsen pro tozu almana gerek kalmaz elzem bişey değil çok baba antrenman yapıyorsan al yapmıyorsan boşver önceliğin amino asit olsun

4 lü antrenman sistemidir haftada 5 gün yaparsın günde totalda 8 hareket vardır yada 7 sağlam ağırlık basarsın mesela benc pres te son set 80-90-100 gibi ters piramit yaparsın ne biliyim dumbelle curll de tek kol 16-18 kg yaparsın bu verdiğim antrenmana örnek yani baba bir antrenman yaparsın vücut antrenman dan sonra proteine ihtiyaç duyar ilk 1.5 saat içinde tozu çakarsın kaslar absorbe eder evde de et balık yumurta proteinli gidalar tüketirsin zaten her öğünde en fazla 34 -35 gr protein tutabilirsin vücutta. yani adam gibi evinde yada dışarda proteinli gıdalar tüketirsen pro tozu almana gerek kalmaz elzem bişey değil çok baba antrenman yapıyorsan al yapmıyorsan boşver önceliğin amino asit olsun

suanlık yenı basladıgım ıcın o kadar dedıgın gbı baba agırlıklarla calısmıyorum orta hallı dıyelım :)haftada 6gun spor yapıyorum kosma ve bısıklette dahıl 15 farklı alette calısyorum amıno asıtın faydaları ve zararları nedır benım en buyuk korkum bıraktgımda kılo aldırması cunku ben 92kıloydum ve yedıklerıme dıkkat ederek 75kıloya dustum 6ayda pek bır sporda yapmadım sadece yedıgıme dıkkat ettım kolayı bıraktım sekerlı uurnlerı bıraktım ıkı ayda spor salonuna gttım ondan dolayı kılo almak ınsanı korkutuyor tekrardan :)

Bu konuyla bildiğim birşey yok ama siz kendi sağlığınıza dikkat edin, yanlış şeyler kullanmayın yeterli...

sen daha orta halli bile değilsin daha çömez çaylaksın senin pro işine hiç yaramaz sen amino kullan amino doğa da bilinen 22 amino asit molekülü vardır bunlar dalla zincirli peptit bağlarla birbirlerine bağlıdır 10 tanesi vücutta karaciğer tarafından sentezlenir 12 si gıdalardan alınır bu işin hikaye kısmı seni ilgilendirmez seni aslı ilgilendiren mg dır popüler bir marka amino alırsın totalde 12000 mg kullanırsın yarınını antrenmandan önce diğer kalanı hemen sonra suyla alırsın olay budur. açıklaması şöyledir vücutta zaten amino vardır fakat kaslar efor sarfettikçe aminoları yakıt olarak kullanınır örnek kol göğüs antrenmanı yaptın vücut sırtından alır kola koyar bacaktan alır göğüse amino koyar vücutta bu sayede hacimce kas kaybı yaşanır bu durumda antrenmandan sonra bol et yemen gerekir yada süt içmen gerekir fakat nekadasr yesende handi kaplar yaratır kolestrol artaryağlanma artar fakat senin alacağın amino vücuda saf kas kütlesi yaratır vücut bu sayede kas tutar anrenmandan sonra 1 kilo et yiyemeyeceğine göre amino kullanman gerekir gerçi yesebde para dayanmaz çok ta sağlıklı olmaz bunlar vücuda zarar vermez uzun müddet kullanımlarda böbrek taşı belki yapabilir bol suyla alırsan sorun olmaz sporu bıraktığında tüm insanlarda olduğu gibi vücut birmiktar yağ tutabilir bunun aminoyla alakası yoktur

Geri
Üst Alt