Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Foruma Özel APP Plaka

platinne

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Forumda değişik konular altında APP plakalar ile alakalı sorular soruluyor. Bir kaç arkadaşımıza plaka için yardımcı olmuştum zaten. Buna istinaden APP plaka bastırmak isteyenlere tek bir yerden yardımcı olmayı dilerim.

APP'ler cemiyet plakası olup resmi mühürlü ve hologramlıdır. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerde hazırlanan plaka ve mühürlerden değildir. Beşiktaş APP olarak bilinen plakalardandır. Dışarıda insanlar bu plakaları 150 TL civarında yapıyorlar. Ben onların aksine forumdaki arkadaşlarım için 100 TL'ye plakalarını temin edebilirim.

Henüz pleksi plakalık için bir erişimim yok. Ama onun için de araştırma yapacağım.

Örnek olarak fotoğraflar:

3ypk.jpg

f3m7.jpg

pobn.jpg

7j0m.jpg

jqub.jpg

Konu sürekli satış içeriğinden dolayı [MENTION=3347]Lejyoner[/MENTION] Gökhan Abi'min bilgisi dahilinde açılmıştır.

Güzel düşünülmüş bir konu olmuş.

Ben yaptırmayı düşünüyorum kesik yazı şekli var mı acaba?

Güzel düşünülmüş bir konu. Fakat piyasada şu an bahsettiğiniz özelliklere uyan plaka için 69 tl fiyat veren yer var. Buna yakın bir fiyat olursa foruma çok faydası olacaktır diye düşünüyorum.

HTC One cihazımdan gönderildi

Güzel düşünülmüş bir konu. Fakat piyasada şu an bahsettiğiniz özelliklere uyan plaka için 69 tl fiyat veren yer var. Buna yakın bir fiyat olursa foruma çok faydası olacaktır diye düşünüyorum.

:thumbup:

Güzel düşünülmüş bir konu olmuş.

Ben yaptırmayı düşünüyorum kesik yazı şekli var mı acaba?

Kesikli olan da mevcut ancak mühür basılmıyor onlara. Fiyatı için farklı bir şey çıkacak sanırım. Bayramdan sonra bilgilendiririm. :)

Ziya Abi dediğini iyice araştırdım. Ben plakaları kendim basmıyorum. Üzerine ufacık bir pay koyup öyle satıyorum. Yalanın ya da lafı dolandırmanın alemi yok. Öğrenci olduğum için 20 lira bile benim işimi gören bir para olmuş oluyor.

Sahibinden'de olan ilanları incelediğimde dalga hologramlarının silik olduğunu ama bayrakların olmadığını farkettim. Ayrıca TR kısmı daha farklıymış. Rengi daha koyuymuş. İnce harfli plakalar ile benim bastırdıklarımın bir farkı yok. Harfleri kalın sadece. Mühürü gerçek. Cemiyet plakası çünkü. Ucuza satanlar ilk mesajda da söylediğim gibi merdiven altı plakalar. Polis tespit ettiği anda arabayı bağlıyormuş.

O yüzden fiyatta yardımcı olamıyorum. Olabildiğince açıklayıcı olmuşumdur sanırım. :)

Cemiyet plakası ne acaba,bilmediğimden soruyorum..?

Cemiyet plakası ne acaba,bilmediğimden soruyorum..?

Araba aldınız sıfır ya da ikinci el. Sıfır arabanız için ruhsatınızı aldınız ve plaka bastırmanız gerekiyor. Ya da ikinci el araba alıp plakanızı değiştirmek istediniz. Satıştan sonra elinizdeki evrakla cemiyete gittiğinizde size ¨makbuz karşılığı¨ plakanızı basıp teslim ederler. Bunun karşılığında imza atıp, imza alırlar. Bu makbuz ile alınıp verilen plakalar cemiyetin kendi hazırladığı plakalardır. Boş olarak basım yapan yere ulaştırılan metal plakalar harfleri basılıp boyanarak teslim ediliyor. Bu plakalarda güvenlik açısından iki tane hologram bulunuyor. Bunlardan bir tanesi plakanın alt tarafındaki bir çift dalga bir de Türk bayraklarıdır. Bunlardan herhangi birisi olmazsa o metal plaka sahte oluyor. Öte yandan basımı yapılan plakaya cemiyet kendisine ait mühürü basıyor. Eskiden cemiyetten aldığınız plakayı yeniden emniyete götürüp bir mühür daha bastırıyordunuz. Bu kalktı.

Sahibinden vs. sitelerde APP plaka olarak satışı yapılan metal plakalar orijinal değil. Mühürleri gerçek değil. Böyle bir plaka ile polisle karşı karşıya kaldığınız anda arabanızı bağlıyorlar. Suçlama olarak da ne yapıyorlar bilmiyorum. Ama sahtecilik falan olabilir diye tahmin ediyorum.

Geri
Üst Alt