Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

/// Ford Transit Yardım ///

fatihyksel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2010 model ford transit araç son zamanlarda bi sıkıntı vermeye başladı mesela stop ediyorum yada kendiliğinden stop ediyor çalıştırmak istiyorum marşa basıyorum çalışıyor geri stop ediyor 9-10 defa böyle yapıyor sanki gaz yemiyor boğuluyor gibi gaza basıyorum ama stop ediyor 9-10 defa yaptıktan sonra düzeltiyor nedendir acaba

araç bu

fotoraf0227c.jpg

Mazot Filtresine Bir Baktır:eek:key: 2007 den önceki modellerde pompa vardı böyle bi şikayetin tek sebebi pompa derdim ama makyajlı kasalarda TDCi Motor var diye biliyorum yani pompasız Common Rail bu konuda da fazla tecrübeye sahip degilim..

eğer kilometre yüksek se enjektör memeleri ölmüştür tahmini 1000 tl masrafı vardır eğer sanatkar bir enjektör ayarı verilirse daha da gider aynı sorun transit connect mizde vardı stop ederen hafızayı sıfırlar sonra yine yapar...

eğer kilometre yüksek se enjektör memeleri ölmüştür tahmini 1000 tl masrafı vardır eğer sanatkar bir enjektör ayarı verilirse daha da gider aynı sorun transit connect mizde vardı stop ederen hafızayı sıfırlar sonra yine yapar...

km 179.000 de bazen hiç yapmyor yapmya başlayıncada çalıştırmak ölüm oluyor geçen tam göbekten dönerken stop etti yanlışlıkla ayak debrejde iken çektim sonra çalışmadı göbekte kaldım biraz uğraştım zar zor çalıştı

Kardesim bir tamirciye git kabutun altındaki siyah plastik kapağın altında istop musuru var onu soktur temizlettir yada yenisini al düzelir forlarda büyük sıkıntı birde mazot filtresi kardesim kolay gelsin şimdiden

aynı bizim kilometre 170.000 de enjektör memeleri ömrü tamamlanmış
kesinlikle sorununuz aynı enjektörcüye gidin cihaza bağlayın dediğimi söylerler ayar kurtarmaz
enjektörler sökülüp bilye şeklinde memeleri vardır onlar değişmelidir...

Geri
Üst Alt