Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ford Transit Connect Taksi

DOUKAN

Kayıtlı Üye
Kuzey Amerika pazarında Chicago, Illinois, Boston, Massachusetts, Washington, OHIO, Pennsylvania, Tennessee, Missouri, Florida, DC gibi pek çok eyalet ve şehirde taksi olarak kullanılan Ford Transit Connect, New York şehrinin de tercihi oldu. Ford Otosan Kocaeli fabrikasında üretilen Transit Connect, yaz sonu itibariyle New York’ta da taksi olarak kullanılmaya başlıyor.

Müjdeli haber New York’tan geldi… Kuzey Amerika pazarına 2010 yılında giriş yapan ve kısa sürede bu pazarda taksiye uygunluk belgesi alan Gölcüklü Ford Transit Connect Taksi, Amerikalıların büyük beğenisini kazanmaya devam ediyor. Pek çok eyalette taksi olarak kullanılan Ford Transit Connect, New York şehrinde de hizmet vermeye başlayacak.
İlk etapta 200 adetlik teslimatı yapılacak olan Transit Connect’in sevkiyatı Ford Otosan Gölcük limanından başladı. Transit Connect Taksiler, Ford Otosan Kocaeli fabrikasında özel sarı renk boyalı olarak New York şehri taksi standartlarına göre üretildi. New York şehri dahil tüm Kuzey Amerika’da görev yapan ve ilk Türk taksisi olma özelliği taşıyan Ford Transit Connect, düşük yakıt tüketimi ve düşük işletme maliyetiyle de tercih ediliyor. Ayrıca, yolcuları için geniş ve konforlu bir iç mekan sunuyor.

Nuri Otay: ‘Türk mühendisinin becerisi, Ford Otosan işçisinin emeği neticesinde ortaya çıkan kaliteli, yüksekteknoloji ürünü Transit Connect’leri Türk halkından sonra New York şehrinin de tercih etmesinden dolayı Ford Otosan olarak gurur duyuyoruz.’dedi
Ford Otosan’ın yüksek üretim kalitesi, nitelikli işgücü ve yüksek mühendislik becerisi ile Ford’un Avrupa’da en önemli ticari üssü ve Ar-Ge merkezlerinden biri haline geldiğini belirten Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, “2010 yılında Türkiye’nin Kuzey Amerika pazarına ihraç edilen ilk aracını üretme gururumuz, Transit Connect Taksi ile zirveye ulaştı . Ford Transit Connect aracımız Amerika’nın Boston, Chicago, Philedelphia gibi pek çok büyük eyaletinde büyük filolarda taksi olarak kullanılıyor. Yeni bir adım daha atıyoruz. Kriterlerin son derece üst seviyelerde olduğu ABD’de 2010 Yılın Ticari Aracı ödülünün yanı sıra taksi onayı alan aracımız, dünya genelinde prestij niteliği taşıyan New York şehrinin taksisi olarak da kullanılmaya başlıyor. Özel sarı gövde rengiyle (Yellow cab) üretmeye başladığımız Transit Connect’lerin New York şehrinde de boy gösterecek olmasından dolayı Ford Otosan ve Türk otomotiv sektörü adına mutluluk duyuyoruz” dedi.
Ford Otosan’ın Genel Müdür Başyardımcısı Grant Bellanger, Türkiye ile Amerika arasında ticari bir köprü oluşturan Transit Connect’in New York şehrinin de tercihi olmasının herkesten önce bir Amerikalı olarak kendisini sevindirdiğini belirtti. Belanger, “Global One Ford Stratejisi sayesinde Ford Otosan olarak New York’un bugünkü taksisini üretmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Alıntıdır...

http://www.arabam.com/haber/Son-Hab...k-sehrinde-goreve-basliyor/Detay-293231?vzn=1

ben de aşağı yukarı 10-15dk. önce gördüm haberi ama en son çıkan haberlerde bu taksileri üretmek bazı eksikliklerimiz olduğu halde ihale girdiğimizden falan bahsediliyodu..bu durumda son haberler doğruyu yansıtmıyomuş ya da sorunlar çözülmüş..

bu ihale yüzünden..bruce willis filmimde kullanmak istiyorum bu taksiyi demişti..film 2050 yılını yansıtacak..ama ihaleyi kaybetmemek için film teklifini geri çevirmişlerdi

Geri
Üst Alt