Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

flaş haber..

gayet ıyı oldu. orada askerler sehıt olurken kılını bıle kıpırdatmayanlar tutuklu komutanlar ıcın eylem yapıyorlar. bu ulkenın evlatları tukenmez. Allahın ıznıyle daha ıyılerı gelır...

ayrıca bu demokrasının bır zaferıdır dıye dusunuyorum. artık sıvıl demokrası ve halk gucu var. oylece ortalıgı karıstırıp darbe yapamaz kımse. asker sıyası alanda gucsuzlestırılıyor kı dogru olan budur. asker askerlıgını yapacak. sız hıc duydunuz mu almanyada askerın yurutme kararı ıle ılgılı veya yargı ıle ılgılı yorum yaptıgını. bıraz gorus acımızı genısletmemız lazım...

ona bakarsan almanyada böyle konuşan komutanlar olmadığı gibi

iç güvenlik bölgesi diye bir tanım yok

terör yüzünden onbinlerce katledilmiş vatandaş yok

almanyada hiç kimse malının başında tüfekle nöbet tutmuyor

kimse almanyada özerkliğimizi ilan ettik demiyor

kimse almanyayı daha geriye, bölünmüşlüğe itmeye çalışmıyor

burası TÜRKİYE Türkler tarih boyunca asker kimlikleri ile tanınır. Asker demek halk demektir Türkiye demektir.

İki satır okumaktan kanundan, haktan özgürlükten bi haber koyunlar gibi konuşmayın demokrasi dediğimiz şey ancak asgari eğitim düzeyi sağlanmışsa layikiyle uygulanabilir. Bunu demokrasinin temel taşlarını ortaya koyanlar söylüyor ama fransizca olduğundan ingiliz ve amerikan kültürünün etkisinde yaşayanlar kolay kolay karşılaşıp okuyamaz.

askeri alanda hatalar yapılmamış mıdır? elbet yapılmıştır ancak bu 70 küsür generalin yarısının sırf irticai faliyetlerin odağı olmuş(kapatma davasının sonucunu hatırlayın) bir partinin karşında olması nedeni ile bilinmeyen kişi ve olaylar nedeni ile yargılanıp tutuklanmasının açıklaması olamaz.

kardesım almanya zaten bolunmus durumda. eyaletle yonetılıyor ve hepsının kendıne aıt kanunları var. sen bugun boyle konusuyorsun yarın oraya gıden turk ve kurtler almanyaya baskı uyguladıgında ne yapacaksın. bu bır mazeret olamaz. teror var dıye asker sıyasete gıremez. Buyuk onder Ataturk de aynısını yapmıstır. asker olanları meclıse sokmamıs ıstıfa edenlerı kabul etmıstır. yeterlı mı? ayrıca 2. osmanı oldurende askerdı, 3.selımı oldurende askerdı, 2. mahmutu bıktıranda askerdı. Ilk once tarıh kıtaplarını ac guzelce bır oku. ama oyle uyduruk gazcı tarıhcıyım dıyenlerı degıl, hakıkı akademısyenlerı oku...

benım anlamadıgım bugune kadar yargı tellallıgı yapıp basortlu kızların haklarını savunurken bu cozumu yurutme kolunda degılde yargıda arayın dıyen zıhnıyet sımdı nedense tutuklu askerlerın gunahını hukumete yukluyor. Bu yargının meselesıdır. yasama ve yurutmeye dogrudan karısamaz. Orada tutuklu olan bır cok general ve orgeneralın vıcdanını tutan arkadaslar neden bundan yıllar once 90larda yaşanan yaş mağduru komutanlar ıcın aynısını yapmadı acaba. onlarda askerdı. tabı maksat herkesın safı bellı olsun degıl mı?

bu asker mevzuu geçince söyleyecek çok şeyim var da ağzım ıaçtımı duramıyorum.saygıdeğer vatansever askerini düşünen komutanlarımız bizi bozuk tüfekle savunmasız alanlara nöbete yollamışlardı.hemde nerde diyarbakırda.bu ünal karaosmanoğlu da(7. kolordu komutanı.diyarbakırdaki ihmallerle gündeme gelmişti) haftasonları gelir asker yaprak topluyormu çimleri yolmuşmu diye kontrol ederdi.hey gidi kahramanlılarla dolu askerliğim :):)

bu asker mevzuu geçince söyleyecek çok şeyim var da ağzım ıaçtımı duramıyorum.saygıdeğer vatansever askerini düşünen komutanlarımız bizi bozuk tüfekle savunmasız alanlara nöbete yollamışlardı.hemde nerde diyarbakırda.bu ünal karaosmanoğlu da(7. kolordu komutanı.diyarbakırdaki ihmallerle gündeme gelmişti) haftasonları gelir asker yaprak topluyormu çimleri yolmuşmu diye kontrol ederdi.hey gidi kahramanlılarla dolu askerliğim :):)

benim g3 de yaşca benden büyüktü..onunla hudut bekledik işte..

biz konuşa duralım..gitti yine 3 vatan evladı mübarek ramazan günü..allah rahmet eylesin..onlara kıyanlarında allah bin belasını versin..

kardesım almanya zaten bolunmus durumda. eyaletle yonetılıyor ve hepsının kendıne aıt kanunları var. sen bugun boyle konusuyorsun yarın oraya gıden turk ve kurtler almanyaya baskı uyguladıgında ne yapacaksın. bu bır mazeret olamaz. teror var dıye asker sıyasete gıremez. Buyuk onder Ataturk de aynısını yapmıstır. asker olanları meclıse sokmamıs ıstıfa edenlerı kabul etmıstır. yeterlı mı? ayrıca 2. osmanı oldurende askerdı, 3.selımı oldurende askerdı, 2. mahmutu bıktıranda askerdı. Ilk once tarıh kıtaplarını ac guzelce bır oku. ama oyle uyduruk gazcı tarıhcıyım dıyenlerı degıl, hakıkı akademısyenlerı oku...

şu yazarları söylesenizde nasıl akademisyenlermiş görsek. belli ki size tarih bilgim yetersiz gelmiş.

ben hiçbir zaman asker siyasete girsin muhtıralar versin ana muhalefet olsun demedim. ulu önderin yaptığı gibi bir kişi ya asker olmalı ya siyasi. burada siyasi faaliyetlerle askeri faaliyetleri ayırmak gerekir. hiçbir asker siyasi görüşü uyuşmadığı için müdahale etmemeli burada hemfikiriz. ancak asker ve ordu irticai-bölücü faaliyetleri siyaset kılığında yürütüyorsa o zaman ordu cumhuriyeti huhafaza görevini yani anayasal görevini her yolda yapmakla yükümlüdür. şu an orduya yapılan müdahale (ki müdahalede şahitler gizli, ifadeler gizli, iddaların gerçekliği ile ilgili gerçekliğinden emin olunan bir delil bile ortaya konamadı) lerin demokratikleşme ya da özgürleşme ile uzaktan yakından alakası yoktur.

almanya mevzuuna gelirsek burası almanya değil ben bunu söylemeye çalıştım siz almanyanın bölünmüşlüğünden bahsetmişsiniz 13 eyaletin bölünmesindeki etkenlerin kaçı ülkemizde vardır. kaç alman vatandaşı ülkelerindeki diğer etnik örgütler tarafından katledilmiştir? sapla samanı ayırmak lazım ben ordu ne yapsa güzel yapar bu güne kadar hep doğru şeyleri yapmıştır demiyorum elbette yanlışlar olmuştur.

bende eskiden yargıya kulp takan gericilerin neden şimdi herşeyi yargıya ve güçler ayrılığına bağladığını merak ediyorum. keser döner sap döner gün gelir hesap döner. hani yazmışsınya selimleri osmanları onları tahtan indirenlerin sonu ne olmuştur cezalarını kimler vermiştir onuda sen okuda öğren bir zahmet.

Aslında bu durum olması gereken birşey lakin siyasi tarafımız çok zayıf olduğundan askeri gücü yıpratmak pek doğru olmadı.Kısacası darbe yapacak bir paşa artık bulunmaz diye düşünüyorum zaten en büyük amaçlarından biriside buydu.Necdet Özel 4 yıl genel kurmay başkanlığı yapacak ve bu hükümet başımızda kaç yıl var gerisini zaten toplama çıkartma ile çözersiniz!

xx

Geri
Üst Alt