Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FK 5cm yay hakkında...

5 cm'lik seni çok daha tatmin edecektir. bana göre artı eksileri şöyle

+ Yol tutuşu
+ Frenlemede tutarlılık
+ Viraj performansı
+ Görüntü zaten çok başka
+ Altının sürtmesi tamamen kullanım ve yol şartlarıyla alakalı. Bayramda toplamda 1500 km küsür yol yaptım şehirlerarası, arabada 4 kişi + bagaj full agzına kadar dolu. Abartmıyorum ya 2 ya 3 kez sürttüm altını. Sürtme yani vurdum demiyorum bak :) Öyle anlatıldığı kadar abartılacak bişe yok.

- Uzun yolda beni çok sarsmadı ancak aileyle falan çıkacaksan yola ani düşüşlerde tak tuk sesler geliyo ve başını tavana falan dahi vurabilirsin :) yani ben yaşamadım da arabaya binen birinin yaşaması cok normal.

- Yüksek hızlarda sert çukurlara düşüşlerde inanılmaz rahatsız edici bir ses düşüyor içeriye paaat küüüüt diye. Yani süspansiyonlar iyileştirilmeden çok bi konfor beklemenin anlamı yok.. Aha diyorum arabayı bıraktık :D İnip bakıyorum hiçbişe yok buda iyi bi lastik seçimi konusunda fikir verir umarım herkese.

Cenk kardeşim direksiyon kutusundan gelen ses , çevirirken gelen mi eğer o ise bende de aynı sıkıntı var garantiden gidip değiştireyim.

evet dogukan park halindeyken saga sola cevirirken 1. turdan sonra herhalde bi yerde tikirt tikirt diye bir ses cikartiyor hemen git degistir 2500 tl yoksa :) ben soktum 5 likleri 3.5 seat sport a donus yapiyorum jantlarida 1 inch kuculttum 100 de 100 hic birsey olmiyicak bundan sonra :) sordum husseyin abiye dogusta cok uzun konustuk o kadar cok sevmeme ragmen konustuktan sonra soktum ama tamamen vazgecemedim yine guzel durdu araba dedigim gibi spor amartisor olmiyinca yuruyene zarar verme olasiligi yuksek 1200 1300 tl gibi fiyati var amartisorun elimdekileri satip 17 agra alip 3.5 seat sport yay almak daha mantikli geldi

ahmet ne aradığına bağlı..bi kere 16 lardan sonra 18 40 yanakta her türlü konfor kaybın olacak..eğer öyle çok takık bir adam değilsen cenk gibi :D , 3.5 la 5 arasında çok fark hissetmezsin..açıkçası benim arabam gitmiyor ve deli yakıyor,konfor derdim çok yok o yüzden görsellik açısından düşünmeden 5 lik takmıştım ama şimdi bulgaristandan coil getirtmeyi düşünüyorum.görsellik istiyorsan hiç düşünme 5 lik al..ben çok pinpirikliyim canım sıkılır kafam rahat olsun diyorsan böyle de güzel araban.

bu arada hayırlı olsun çok güzel olmuş jantlar

:) aynen kardesim ben biraz yedim kafayi ama denedim 2 sinide 3.5 seat sport cok konforlu bir yay 2 si de eibach fakat soyle bir fark var eibachlarin kirmizi olan yaylari sportline oliyor ve pro kit e gore brz daha cadde tarzi daha yumusak oluyor 3.5 leri eibachlarin hepsi siyah renkte pro kit olarak geciyor ; seat sport eibach ise kirmizi 3.5 sportline ondan konforu yerinde birde 5 lik yay ve 18 jantta direksiyon kutusu bozuldu iste ilk bozanda ben degilim bunu ondan cok sinir oldum kendime simdmdi 2 ucu boklu degnek heseabi goruntu cok iyi vazgecmek istemiyo insan bende careyi orjinal ekipmana gecmekte buldum imzamda 1. resimdeki hali oldu aracin 2 resimdede 5 lik 18 hali secim sizin bence 1. resimde guzel oldu :) hemde kafam rahat valla paranoyaklik kalmadi araba kullanirken . bilmedigim yolda giderken uyuz oluyordum hele gece surusunde basim agriyodu dikkat etmekten yola :) nerede cukur var fren yap[arsam arkamdaki bana girermi fln fln yok artik basiyorum allah ne verdiyse

selam kardeşim bende yaklaşık 6 aydır fk 5cm yay var üstelik jantlarım hala 16 yani arabam dip herhangi bir problem yaşamadım daha. Gayet memnunum. işte sana bikaç foto:

5 ocakta 2012 model dizel leonumu teslim alıcam..aldığım ilk 10 gün içinde 5 cm yay takmayı düşünüyorum :) umarım başıma iş almam :D

ben 206 mda 4 cm lik Fk kullanıyordum çok sertti, arkadaşlarımın 206 larında eibach vardı onlar bana göre daha konforluydu. LEonda bilemiycem ama FK sert olur genelde. 206 da böbrek taşım kalmamıştı, bi böbreklerim taş bağlasın gene yay işine tekrar gircem bende :D

orjinal fk ların sert oldugu soyleniyor ancak sahibinden uzerinde 150 tl ye takılan fk yaylar hem orjınal değil hem de cok konforlu ben de kullanıyorum :)
orjinal jantlar ile 5cm fk;
img1134600x448.jpg

Ekli dosyalar

• img1134600x448.jpg
    img1134600x448.jpg
    62.3 KB · Görüntüleme: 37
Geri
Üst Alt