Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fizyoterapistler Yine Alanlara İniyor! Sizlerinde Desteğinizi Bekliyoruz...

ceycey11

Kayıtlı Üye
Fizyoterapistler Yine Alanlara İniyor! İmza Kampanyası - imza.la

Merhabalar,
Gelişmiş ülkelerdeki araştırmalara göre en iyi meslekler sıralamasında 9.sırada yer bulan fizyoterapistlik ülkemizde mesleki haklar bakımından maalesef ortaçağı yaşıyor.Uzun süredir bazı gruplar tarafından ısrarla devam ettirilen ve artık taciz boyutuna ulaşan olumsuzluklar fizyoterapistleri yaşananlara şiddetli şekilde itiraz etmeye ve işitilmeyen seslerini daha yüksek perdeden haykırmaya mecbur bırakmıştır.
• Üniversitelerde fizyoterapi ve rehabilitasyon konusunda dört yıl eğitim alıp uzmanlaşan,
• Bugün 8000 olan mezun sayıları 2023'te 25.000'e ulaşacak olan,
• Hastaneler, Özel Klinikler, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Huzurevleri, Spor Kulüpleri ve Üniversitelerde çalışan,
• Hergün çok farklı sağlık problemleri yaşayan on binlerce vatandaşımıza sağlık hizmeti sunan,
• Gelişmiş dünyada tüm hekimlik branşları ile bağımsız çalışan,
• Meslek kanunu çıksın diye dile kolay yarım asır bekletilen,

Fizyoterapistler

• Her gün maruz kaldıkları mesleki baskılardan,
• Yarım asır beklenen meslek kanunu ile umutlanıp çıkacak denilen yönetmelikler için iki yıldır oyalanmaktan,
• Görev tanımı olmadan çalışmaktan,
• Özellikle kamuda ki özlük hakları konusundaki adaletsizliklerden,
• Yerlerine ilgisiz ve denkliği olmayan kişilerin çalıştırılmasından,
• Yaptıkları işlerde adlarının geçmemesi ve bu işlerden başkalarının nemalanmasından,
• Eğitim kalitesine bakılmaksızın açılan okullardan,
• Kamuda sayınız yetersiz denilip her dönem sınırlı sayıda sayıda kontenjan açılmasından
• Sadece kendi işlerini yapmak isterken belirli bir grubun "Reçete yazmak, doktorculuk oynamak istiyorlar" şeklinde çarpıtması ile zan altında bırakılmaktan, yoruldular.
• Seslerini duyurmak için dilekçe yazdılar olmadı,
• Görüşme talep ettiler olmadı,
• Bekleyin dendi 2 yıl geçti olmadı,
Son olarak 14 Haziran 2008’de 2000’i aşkın fizyoterapistin katılımı ile yapılan hak talebi eylemi bu kez çok daha fazla katılım ile tekrarlanacak sizleri bu kampanya ve eylem planına imzalarınızla destek vermeye çağırıyoruz.

Türkiye Fizyoterapistler Derneği

Arkadaşlar ilgili linkten sizlerinde destekleri olursa çok mutlu oluruz. Fizyoterapistler olarak mesleğimize yapılan saldırılar bitmiyor. Biz biliyoruz ki mesleğimize gelen her saldırı her kayıp sağlık hizmeti sunduğumuz annemiz, babamız, kardeşimiz, dayımız gibi gördüğümüz hastalarımızın da kaybı. Bu linkten atacağınız bir destek imzası gücümüze güç katacaktır. Haydi SCW..

Bu konuyu açmamız için olur veren başta KFY ve tüm yönetim ekibine sonsuz teşekkürler.

Geri
Üst Alt