Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fisichella: 'Baskı motivasyonumu artıracak'

YCO

Kayıtlı Üye
giancarlo-fisichella-ferrari-face.jpg

Giancarlo Fisichella, bu hafta sonu Monza'da, kendi evinde, Ferrari kokpitinde yarışma baskısının, İtalyan ekibiyle ilk kez yarışacak olmasına olumlu etkide bulunacağını söyledi.

Ferrari'ye geçerek hayatının rüyasını gerçekleştiren İtalyan pilot, mevcut durumun kendisi için bir engel olmaktan ziyade, takımdaki ilk yarışına yardımcı olacağını söyledi.

Sky Sport 24'e konuşan Fisichella, "Kariyerime 1996'da Minardi'de başladım. Ve oradan buraya geldik. Kendimi takımın bir üyesi olarak görüyorum" dedi.

Kendisini seçme kararından dolayı Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, Stefano Domenicali ve diğer takım üyelerine teşekkür eden Fisichella, "Onlara bu güvenin karşılığını vermek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Monza'da Ferrari için yarışacağım, benim için inanılmaz bir hafta sonu, müthiş bir baskı olacak, ancak bu, beni ileriye yönelten bir baskı olacak" diye konuştu.

İtalyan pilot, "Tüm akraba ve arkadaşlarım burada bana destek veriyorlar olacaklar. Açıkçası Cuma sabahı sürüşlere başlayacağım için heyecanlıyım. Monza'yı çok iyi biliyorum. F3'e başladığım 1992'den bu yana yarışıyorum. Uzun düzlüklerinden ötürü, virajda frene basmadan önce ne yapmanız gerektiği konusunda size zaman tanıyan bir pist. Bu da bir parça bana yardımcı olacak" dedi.

Ferrari ile ilk temasının, Çarşamba günü, yani resmi açıklamadan bir gün önce gerçekleştiğini kaydeden Fisichella, bu temasın ardından İtalyan ekibine geçme umudunun çok arttığını belirtti.

Fisichella, "Tüm gece bunu düşündüm. Perşembe günü karar verildiğinde inanamadım adeta. Bunun bir rüya olduğunu düşünüyordum. Fakat birden kendimi Ferrari'de buldum. Hemen mekanikerlerden, mühendislerden çok sıcak bir karşılama buldum. Bir anda takıma uyum sağladım ve hemen simülatöre geçtim. Ardından koltuğu denedik ve mühendislerle görüşmelerim oldu" dedi.

Fisichella, takımın kendisinden; yeni takım arkadaşı Kimi Raikkonen'le birlikte mümkün olduğunca çok puan beklediğini söyleyerek, "Onların beklentilerine karşılık vermek istiyorum" dedi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt