Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Firefox 4 Çıktı

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

Guest
Arkadaşlar firefox 4 final sürüm çıktı, yükledim kullanıyorum.. Tavsiye ederim gayet güzel ve hızlı..

Yenilikler:

+ Donanım hızlandırmalı grafik kullanmakta..
+ Yeni JavaScript motoru sayesinde önceki sürüme oranla 6 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor Mozilla..
+ Chrome görüntüsüne sahip, Tab lar adres çubuğunun üzerinde yeralmakta, daha güzel bir görünüme sahip
+ Tüm ayarlarınızı, şifrelerinizi favorilerinizi vs hatta açık Tab'larınızı Firefox çalıştıran herhangi bir cihazla senkronize edebilmektesiniz. Özellikle Android kullanıcıları için.
+ Eklenti (Add-On)yönetimi yeniden tasarlanmış, kolay bir şekilde yeni eklentileri bulabilirsiniz ya da eklentilerinizi yönetebilirsiniz
+ HTML5 desteği geliştirilmiş
+ AppTab özelligi ile açmış olduğunuz Tab'ları 'Pin as App Tab' diyerek daha az yer kaplatmasını sağlıyorsunuz
+ Çok fazla tab açtıysanız Panaroma özelliği ile tab grupları yaparak organize edebilirsiniz hepsini tek seferde açma gibi ..
+ Yine çok fazla tab açtıysanız adres çubuğundan başlığını yazarak geçebiliyorsnuz o Tab a
+ Crash yönetimi iyileştirilmiş böylelikle herhangi bir eklenti Quicktime/Flash vs bir tab da crash olursa browser ın tamamen kapanması önlenmekte, sadece sayfayı yenilemeniz yeterli

İlave eklentiler kullanıyorsanız bir çoğu desteklenmiyor şu an, eklentilerin güncel sürümleri çıkana kadar beklemeniz gerekir.. Yeniliklere aşağıdaki linkten bakabilirsiniz (Türkçe) .. Indirme için gerekli linkte yeralmakta ..

http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/features/

vallahi çıkacağını bildiğimden beri bekliyordum çok güzel haber deniyorum hemen bakalım nasıl

teşekkürler, firefox kullanıyorum ben de. Bakalım yenisi nasılmış...

sadece SCW için Firefox..
bazı siteleri açamadıktan sonra her daim Internet Explorer..velakin Firefox 4'ün de illaki sorunları boşlukları vardır..bu tarz şeylerde beklemek daha iyi bence..

sadece SCW için Firefox..
bazı siteleri açamadıktan sonra her daim Internet Explorer..velakin Firefox 4'ün de illaki sorunları boşlukları vardır..bu tarz şeylerde beklemek daha iyi bence..

beklemek gerektiği konusuna katılıyorum :) ama sadece SCW kısmına değil.. ben IE yi bırakalı seneler oldu.. IE hep geriden geldi Tablar vs .. ve hantal kaldı.. IE 8-9 u incelemedim.. IE nin direkt işletim sistemine entegre olması, güvenlik açıklarıyla (activex nesneleriyle özellikle) tüm bilgisayarınıza erişebilmesi, virüs/trojan bulaşması gibi riskler standalone firefox ta çok daha zor ..IE yi şu ana kadar sadece akbank ın sitesinde havale kısmında firefox işe yaramıyordu, bir onun için açardım :)

beklemek gerektiği konusuna katılıyorum :) ama sadece SCW kısmına değil.. ben IE yi bırakalı seneler oldu.. IE hep geriden geldi Tablar vs .. ve hantal kaldı.. IE 8-9 u incelemedim.. IE nin direkt işletim sistemine entegre olması, güvenlik açıklarıyla (activex nesneleriyle özellikle) tüm bilgisayarınıza erişebilmesi, virüs/trojan bulaşması gibi riskler standalone firefox ta çok daha zor ..IE yi şu ana kadar sadece akbank ın sitesinde havale kısmında firefox işe yaramıyordu, bir onun için açardım :)

açamayacağı illaki bişiler oluyo..ne anladım o zaman ben o işten.. :D :D

hayata firefox 4 ile bağlanıyorum şuanda iyiymiş :=)

açamayacağı illaki bişiler oluyo..ne anladım o zaman ben o işten.. :D :D

Sorun şu; önceden özellikle pazar payında IE nin oranının yüksekliği, web tasarımcıları IE yi baz alarak geliştirme yapmaktaydılar.. Hala da ufak tefek ziyaretçi oranı düşük yerlerde vardır sıkıntı, ya da bazıları işlerine geldiklerinden IE kullanın diye zorlayabiliyorlar :) Ama şu an çoğunlukla ikisinide test ederek geliştirmekteler.. Mesela ActiveX IE de var sadece gidip başka bir ortamda (işletim sistemi, cihaz) yani IE olmayan yerde o siteyi açamıyorsun ben ne anladım o zaman :) Bence rekabet iyidir, bu tarz şeylere destek vermek lazım Micro$ofta bagımlı kalmak güzel degil :)

bende dün chrome sinirlendim..bu sayfaları alt alta açma yüklemiştim içine etmişti gitmiyordu...unistall ettim chromu 177 mb idi..
sonra baktım 4 çıkmış yükledim..şimdilik harika görünüyor

bende dün chrome sinirlendim..bu sayfaları alt alta açma yüklemiştim içine etmişti gitmiyordu...unistall ettim chromu 177 mb idi..
sonra baktım 4 çıkmış yükledim..şimdilik harika görünüyor

ya abi bende crome u seviyorum vazgeçemiyorum :D

Geri
Üst Alt