Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

filtreyi kutusu açık kullanmak ?

kutu içi filtrede kapak kapalı olsa da motordaki sıcak havadan etkilendiği gün gibi ortada. hava kanallarını ön ızgaraya veren hat üzerinde motor haznesine bakan yerde boşluklar var ve gaz verildiğinde hava akışını en kısa nereden yapıyorsa oradan da hava alacağı kaçınılmaz fizik olarak. Eğer kutuya öz ızgaradan giden kanalı daha büyük ölçülerde direk ön ızgara bölümüne geçirebilirsek ve izolasyonla da kaplarsak performans artışını bu sayede sağlamış olabiliriz. Şu haliyle kapalı kapakta tabiki sıcak hava girişi daha makul seviyelerde olduğu için verimi daha yüksektir ama kapalı kapakta türbilans yüzünden havanın da ısınması malesef kaçınılmaz, yinede kapalı hali ile daha düşük sıcaklıklarla motoru beslediğini düşünüyorum.

bunun araca bi zararı varmı ? 1gün denemek istiyorum =) bi sıkıntıya yol açarmı ? bi kaç kişi zararı yok dedi size sormak istedim bide ..

sen balkona çık ben söylicem sana zararı varmı yararı varmı:) aslan onu bunu bırakta su orjinal panjurunu al gel yapalım ona bi ayar,gezme öyle replica araba gibi:)xenonların yeni partisi gelicekmiş fiyat bekliyorum,aklımdasın.nasıl memnunmusun yaylardan?

arkadaşlar bu K&N kutu içi hava filtresi elle sürekli takılıp çıkarılabilecek bir şey mi? çünkü ortamına göre çıkarabileceksem anında taktırmak istiyorum?

arkadaşlar bu K&N kutu içi hava filtresi elle sürekli takılıp çıkarılabilecek bir şey mi? çünkü ortamına göre çıkarabileceksem anında taktırmak istiyorum?
bu filtreyi takan kapağı takmıyor heralde o sesi aldıktan sonra:D orjinal filtreyi kısa bi süre kapaksız kullanabilir miyim? sadece ses için istiyorum zaten?

Bak şimdi bende merak ettim inip aşşağı sökesim var kapağı:D

denemeni tavsiye etmem, eğer piston gömleklerinin içine pislik kaçarsa en ufak toz dahi olsa bu, sana ciddi masraflar çıkarabilir...

ben açık hava filtresi taktırdığım için kapak açık kalması gerekiyor (ses yapan ve +3-5 hp güç yükselttiği söylenen filtrelerden). yaklaşık bir yıldır böyle arada hava tutturup temizletiyorum, henüz bir zararını yada performans kaybını hissetmedim umarım bi aksilik çıkmaz.

Arkadaşlar BMC kutu içi filtremi yaklaşık 1.5 sene kullandım..kışın sorun yok da yazın performans düşüyor. Bir de kafa ütülemeye başladı..ben de kapattım son 6 aydır kapalı..tabiki açıkken ses çok iyi..hiçbir zararı da yok sıcak havalarda güç kaybı dışında..

Arkadaşlar BMC kutu içi filtremi yaklaşık 1.5 sene kullandım..kışın sorun yok da yazın performans düşüyor. Bir de kafa ütülemeye başladı..ben de kapattım son 6 aydır kapalı..tabiki açıkken ses çok iyi..hiçbir zararı da yok sıcak havalarda güç kaybı dışında..
kışın daha iyi kaçıcaz demekki abi .)

Geri
Üst Alt