Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Filtre mi Egzost mu?

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yavaş yavaş değişime devam ediyorum. Tabi ilerleme katederken sizlerinde tecrübe ve fikirlerinizden faydalanmak istiyorum. Yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Gelelim konuya;
İstediğim şey aracımda güzel bir ses duymak, yalnız insanları rahatsız edecek kadar değil (ben onlara apaçi diyorum). Bunun için kutu içi filtre yeterli olur mu yoksa egzos şart mı? maliyet optimizasyonunuda göz önünde bulundurursak sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Filtre yeterli olursa bildiğiniz güvenilir 2. el ya da sıfır tavsiye edebileceğiniz marka model mevcut mu? Yakıtı nasıl etkiler?
Teşekkürler.

Bende senin bu düsüncenin arifesindeyim henüz uygulamadim. :)
[MENTION=17541]RedLine[/MENTION] Kadir abi bu isin prof. ustasidir konuyu gördüğünde seni aydinlatir

• Beğen
Reaksiyonlar: smz
Bende senin bu düsüncenin arifesindeyim henüz uygulamadim. :)
@RedLine Kadir abi bu isin prof. ustasidir konuyu gördüğünde seni aydinlatir
sağol kardeşim.
dostum filtre sesi almak istersen ya filtre kiti yapacaksın veya k&n in kutu içi filtresini takıp kapağı açık bırakacaksın. egsoz içinde çok fazla performans odaklı bişey istemediğine göre bana sorarsan son susturucuyu iptal edebilirsin.

• Beğen
sağol kardeşim.
dostum filtre sesi almak istersen ya filtre kiti yapacaksın veya k&n in kutu içi filtresini takıp kapağı açık bırakacaksın. egsoz içinde çok fazla performans odaklı bişey istemediğine göre bana sorarsan son susturucuyu iptal edebilirsin.

k&n filtre daha mantıklı gibi geliyor! kapağı açık bırakmamın olumsuz bir dönüşümü olur mu? yakıt konusundan bir değişiklik olur mu? kapak kapalı olunca tatmin edici bir ses alamam mı? [MENTION=17541]RedLine[/MENTION] şimdiden teşekkürler.

k&n filtre daha mantıklı gibi geliyor! kapağı açık bırakmamın olumsuz bir dönüşümü olur mu? yakıt konusundan bir değişiklik olur mu? kapak kapalı olunca tatmin edici bir ses alamam mı? @RedLine şimdiden teşekkürler.
kapak kapalı hiç bi ses alamazsın. kapak açık oldugunda k&n e-2014 tip filtre yağlı oldugu için geçirgenlikte bi sorun olmayacaktır yalnız sıcak hava cekebilme olanagı fazla olur yada kapağın motordan uzak kısmını bir parmak açık bırakmanda yeterli olacaktır. yani bi sıkıntısı olmaz. e-2014 almak istersen yardımcı olurum

• Beğen
Öncelikle şunu söyleyim bu motorda atmosferik gibi ses alamazsın. Ses duymak istiyorsan kutu içi filtre yeterli olmaz. 1.4 TSI için sadece k&n cold air intake kitlere bakacaksın onlarda 600-800 gibi birşey olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Senin amacın sadece ses duymaksa kumandalı egzoz yaptır ayarlattır. Performans istiyorsan sadece hava filtresi ile performans alamazsın :) Yakıtta öyle ahım şahım değişim olmaz. Bu arada sen lpg taktırmayacakmıydın :)

• Beğen
Öncelikle şunu söyleyim bu motorda atmosferik gibi ses alamazsın. Ses duymak istiyorsan kutu içi filtre yeterli olmaz. 1.4 TSI için sadece k&n cold air intake kitlere bakacaksın onlarda 600-800 gibi birşey olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Senin amacın sadece ses duymaksa kumandalı egzoz yaptır ayarlattır. Performans istiyorsan sadece hava filtresi ile performans alamazsın :) Yakıtta öyle ahım şahım değişim olmaz. Bu arada sen lpg taktırmayacakmıydın :)

LPG'den vazgeçtim.

ben gecenlerde hava fıltresınıde cıkarttım kapagıda soktum guzel ses verıyo cüflamasıda cabası sankı blowoff varmıs gıbı ama her gaza yuklendıgınde muhtış bır emiş gucu ortaya cıkıyo o yuzden toz ceker dıe tekrar yerıne taktım ama bu 1.4. tsı ıcın aemın bı hava fıltresının adı ortalıkta dolanıyo ıyı dıyolar sizcede olemıdır

• Beğen
Geri
Üst Alt