Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Filtre Kutumun Kapagini Kapattiktan Sonraki Olumlu Degisiklikler..

007

Kayıtlı Üye
Arkadaslar yaklasik 1.5 yil once yazilim yapildiginda kutu ici filtre takmistim ayni gun ve o gunden bu yana filtrenin kapagi acikti..Tamam ses harikaydi ama bircok kisi bunun guc kaybina neden olacagini soyledi ama yazilimin etkisi ile sanki oyle degil gibiydi..Ama BMCnin kitapciginda gozumden kacirdigim birseyi gecen gun okuyunca kapagi kapatip denemeye karar verdim ve sonuc cekisin kesinlikle arttigi yonde oldu.Ve en ilginci turbonun continues tabir edilen basinci eski vites hiz oranina gore 0.2 bar artti..Ornek vermem gerekiyorsa 5. viteste 160la giderken 0.6 bar basarken simdi 0.8 ile gidebiliyorum ayni degerlerle..Yani 1.5 sene gucte kayip yasamisim..Demek ki kutu ici tasarlanmis birseyi yanlis kullanmak guc kaybina neden olabiliyormus..Sizlerle paylasmak istedim..Ve en onemli sey de kazandigim gucun yaninda araba sanki 0km gibi sessizlesti ve daha saglikli sesler gelmeye basladi...

Zararın neresinden dönersen kardır Kaan Abi :)

aklın yolu bırdır abı ben bunu uzun b sure acık kullanan herkese yazdım :) yalnız basınc kaybını anlayamadım,cunku sıcakta ceksen soguk da ceksen aynı basıncı basması lazım

aklın yolu bırdır abı ben bunu uzun b sure acık kullanan herkese yazdım :) yalnız basınc kaybını anlayamadım,cunku sıcakta ceksen soguk da ceksen aynı basıncı basması lazım

Iste onu ozellikle yazdim ki nedeni hakkinda sizlerden yorum alabileyim diye..aracta peak degeri de yukseldi artik 1 bar fazla gosteriyor peak tusuna basinca:)

yada gıder b yandan araba cok hava cekemıyordu kapak acık sekılde cunku motor sıcagının yanında kalıyordu b nevı tıkalı fıltre gıbı calısyodu ama kapak kapatılınca havanın yonu tek b tarafa gecınce daha rahat hava cektıgınden ısler degısmıs olabılır ama sadece tahmın yapıyorum suan

her şey iyi hoş da basınç olayını anlayamadım ben Kaan abim. ??

:)

Dıger b yorumum ıse sıcak hava cekıp sıcak basıcagı ıcın emmeye karısımdakı verımsızlıge gore beyınden basıncı da kısıyor olabılır arabanın fakıre kalmaması adına

bende kapattim kapagi ses gitti ama bir degisim anliyamadim turbo bosst gostergesi olmadigindan

yada gıder b yandan araba cok hava cekemıyordu kapak acık sekılde cunku motor sıcagının yanında kalıyordu b nevı tıkalı fıltre gıbı calısyodu ama kapak kapatılınca havanın yonu tek b tarafa gecınce daha rahat hava cektıgınden ısler degısmıs olabılır ama sadece tahmın yapıyorum suan

her şey iyi hoş da basınç olayını anlayamadım ben Kaan abim. ??

:)

Ben de az cok boyle dusundum ama sizlerde de onay duymak istedim:)

Geri
Üst Alt