Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Film CEZASI Hakkında..?

kfy

Administrator
Abilerim kardeşlerim bu cam filmi cezası kalktımı kalkmadımı?Leonumun arka camları 4 önler 3 olmasına rağmen hiç ceza yememiştim,kardeşimle aracımı değiştim sadece arka camlarında 1 numara film olmasına rağmen ceza yedim bu yasalmıdır,yoksa kotayı doldurmak içinmi kurban oldum?

Abilerim kardeşlerim bu cam filmi cezası kalktımı kalkmadımı?Leonumun arka camları 4 önler 3 olmasına rağmen hiç ceza yememiştim,kardeşimle aracımı değiştim sadece arka camlarında 1 numara film olmasına rağmen ceza yedim bu yasalmıdır,yoksa kotayı doldurmak içinmi kurban oldum?
Daha dun yeni film cektirdim ve yapan kisiye sordum.Malesef kalmadigini ogrendim. Hergun bircok yerde filmden ceza yiyenler var.Bende simsiyah geziyordum 2 aydir kimse cevirmedi.Yenilerini yaptim gene simsiyah insallah denk gelmeyiz

Trafik Kanunun 30 maddesinin B bendinde
Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 600 000 lira para cezası, İle cezalandırılırlar.

Trafik Yönetmeliğinin 63. maddesisin ek fıkrasında şöyle söylemektedir.
Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

Kanuna göre değil ancak yönetmeliğe göre yasak görünmektedir.

bu konuda dava açarsanız mahkeme öncelik olarak kanunları esas alıcaktır. daha önceden bi tip bir dava açılmış ve kazanılmıstır :D

tabi uğraşmaya değermi o herkesin kendi taktiri :D

bu konuda dava açarsanız mahkeme öncelik olarak kanunları esas alıcaktır. daha önceden bi tip bir dava açılmış ve kazanılmıstır :D

Cezayı yedikten sonra uğraşmanın esprisi kalmıyor :)

Kalkmadı, tanıdığım bir abim yakalandı ceza yedi sadece arkalar vardı söktürdü kontrole götürmesi lazımdı götüremedi men edildi . Yani hala ceza uygulanmakta bilin.:) Özellikle beşiktaşta stadın oralarda cok dolasmayın orada herkes ceza yiyor.

Sakaryada Açılan ve kazanılan dava örnekleri var hatta konyadada :eek:key:

Numara olarak bilmiyorum ama fabrika çıkışlı araçlara bir şey denilmiyorsa, o şekilde cam filmi çekilmesinin de bir sakınca yaratacağını düşünmüyorum. Ama daha koyu tarzda bir filmse mutlaka ona muhakkak ceza keserler diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt