Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

fikrinize ihtiyacım var

mst07

Kayıtlı Üye
herkese ıyı aksamlar ... Ikı uc gundur kafamı kurcalayan ıcımı sıkan daraltan bı mevzu basıma geldı .. Bilgisi olup benı rahatlatacak abilerıme kardeslerıme ıhtıyacım var :( olay aynen su sekılde oldu ;

yılbası gecesı ıstanbula arkadaslarımın yanına gıtmıstım kumpkapıda eglendıkten sonra saat 2 sıralarından tam gırıs kapısından cıkarken sıvıl bı arac yaya yoluna gırmeye calısrken arkadasım burası trafıge kapalı abı sagdan gıdebılırsın dedı Bunun uzerıne aractan bırısı ınıp cekıl lan polıs dıyerek ıttı . Nyse bızımde arkadaslarımızdan ıkısı polıs memuruydu onlara soleyınce polıs o sekılde davranmaz bı bakalım kımlermıs deyınce otoparkta aracı gorduk benım polıs arkadasta bırazda alkolun etkısıyle araca vurmus fakat ole kırık cızık hıc bırsey yok otopark gorevlılerıde haber verınce arac sahıplerı geldıler gercektende polıslermıs ve baslarında cok cıns bır amır vardı Arkadasım her ne kadar bızde memuruz desekte kamu malına zarardan tutanak tuttular kameradada benmı yoksa arkadasımmı vurdu net cıkmadıgından arkadasımında polıs oldugu ıcın sıcılıne ısleyıp komser olamama ıhtımalınden ben uzerıme aldım alkolluydum ayagım degmıs olabılır fakat aracın resmı arac oldugunu bılmıyordum asla zarar verme amaclı vurmadım kı zaten zararda yok dıye ıfade verdım Karsı tarafın tutanagındada aracta vurma sonucu leke olusmustur dıyor .... uzun lafın kısası arkadaslar bunun sonucunda ne ceza alabılırım kımısı dıyor takıpsızlık verır savcı ortada hasar yok bır sey yok ayrıca aracın resmı arac oldugunu bılmıyorsun dıye kımısı dıo mahkemeye cıkabılırsın ıste para cezası veya 5 yıl ertelemelı ceza verebılırler dıe kafam cok karısık varsa bı fıkrı olan cok sevınırım

Aracin plakasi siyahmiydi sonucta resmi arac oyle oluyor digerleri kiraliyorlar cekicilerde oyledir dikkat edin beyazdir siyah degildir plakalari

Aracin plakasi siyahmiydi sonucta resmi arac oyle oluyor digerleri kiraliyorlar cekicilerde oyledir dikkat edin beyazdir siyah degildir plakalari

plakası beyazdı aracın sıvıldı yanı buda benım yararıma olsa gerek sonucta bılmıyordum resmı arac oldugunu

Geçmiş olsun...Araç sivil plakalı polis arabası olsa dahi kamu malı sayılır...

Beyaz plakalı olup ruhsatta resmi araç da kayıtlı olur illa plakanın siyah olması şart degil:eek:key:

Olay üzücü geçmiş olsun insan meslektaşına da yardım etmez olmuş :rolleyes:

Geçmiş olsun...Araç sivil plakalı polis arabası olsa dahi kamu malı sayılır...
saolasın .. evet kamu sayılırda ıste bir avukat arkadasta kamu malına zarar olması ıcın onun kamu malı oldugunu bılerek zarar vermen gerek falan dedı ama ne olcak bakalım

bi kamu memuru olarak bişey çıkacağını düşünmüyorum en fazla 2 celse sürer yok tanıklar dinlensin yok zarar tespiti fotograf falan hiç bişey çıkmaz takma kafana

Beyaz plakalı olup ruhsatta resmi araç da kayıtlı olur illa plakanın siyah olması şart degil:eek:key:

Olay üzücü geçmiş olsun insan meslektaşına da yardım etmez olmuş :rolleyes:

aynen oyle yaa arkadaslarında zoruna gıden o oldu zaten daha yenı dogu gorevını bıtırmıs 2 sene dagda nobet tutmus ıstanbula gelır gelmez kendı meslektasından tutanak yemek cok uzucu

bi kamu memuru olarak bişey çıkacağını düşünmüyorum en fazla 2 celse sürer yok tanıklar dinlensin yok zarar tespiti fotograf falan hiç bişey çıkmaz takma kafana

eyvallah kardesım valahı ıcımı rahatlatcak seylere ıhtıyacım var daha once adliyelık hıc bır olayım olmadıgından bılgısızım google a bi gırdım gırmez olaydım hapıs cezasından baska birsey goremedım dedım yandık :)

kardeş aynı olayın benzeri başıma geldi hiç sıkıntıya girecek bir durum olmadı bende.Umarım sende de öyle olur.Canını sıkma bence.

Geri
Üst Alt