Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

fikirleriniz benim için önemli nedersiniz?

120k yolun yarısı bıle degıl o motor ıcın,yurtdısında o km lerde buyuk turbo yapıp gazlayanlar var alcak olan standart b kullanıcıysa zaten hıc bsy olmaz.alırken kompresyon testı yapılıp tam sıkıstırmasını verıyosa sıkıntısız alınır bınılır.son donemde ınsanlar 100k yı gectımı araba degıstıryolar halbukı 300-400k gıdıcek motorlar bunlarda

aynı kanıdayım 120k hiç bir sey degil abartmıyorum benm görüsüm bakımlı temiz kullanımda yarım milyon çevirr heleki 2.0 tdi kmsi sorun olmamalı bence

120k yolun yarısı bıle degıl o motor ıcın,yurtdısında o km lerde buyuk turbo yapıp gazlayanlar var alcak olan standart b kullanıcıysa zaten hıc bsy olmaz.alırken kompresyon testı yapılıp tam sıkıstırmasını verıyosa sıkıntısız alınır bınılır.son donemde ınsanlar 100k yı gectımı araba degıstıryolar halbukı 300-400k gıdıcek motorlar bunlarda

senin yorum yazıcağını biliyordum ve gunun birinde sana teşekkur edeceğim aklıma gelmezdi ama senin bu konudaki bilgilerin bana lazım. peki kompresyon testini doğuş maslak becerebilirmi yada maslak sanayide bunu yapabilecek bu arabalardan iyi anlayan bir ustan varmı?

abi şu zamana kadar gördüğüm bişi bu VW grupta 100K'lere geldiğinde araba enjektörler artık değişme isteğinde oluyo..
değişmemişse bile serviste enjektörlerin durumu konusunda bilgi verirler zaten.. :)

enjektör konusu neden bu kadar önemli 120.000kmdeki bir volkswagene kolay kolay bişi olmaz. solventli mazot veya bio diesel kullanmadığın surece hiçbişey olmaz.

aynı kanıdayım 120k hiç bir sey degil abartmıyorum benm görüsüm bakımlı temiz kullanımda yarım milyon çevirr heleki 2.0 tdi kmsi sorun olmamalı bence

dediğine bende katılıyorum mert daha önce 1.9tdı kullanmış olmamın verdiği avantajla bu motorların dayanıklılığını biliyorum.

Motora baktırmak lazım Serhan..Ama km fazla gibi geliyor bana..:)

hasan baba dediğin doğru beni motordan ziyade endişhelendiren şanzıman bazı sorunları olduğunu herkes biliyor. gerçi bu arabada ki şanzıman dsg6 sorunsuz olması gerekir ama önceki sahibi nasıl kullandı bilemeyiz. bir kere bile olsa hata yapıp zarar verdiyse bunun gerisi çorap sökuğu gibi gelir.

Dizel aracların bir coğunun km si malum ki araba 2006 model gayet normal bence dizelde 120k daha bişi değil araba sıkı kontrolden gecir eğer temiz ise alınabilir

Dizel aracların bir coğunun km si malum ki araba 2006 model gayet normal bence dizelde 120k daha bişi değil araba sıkı kontrolden gecir eğer temiz ise alınabilir

seatın dizeli konusunda tecrubem zaten mevcut ama teorik olarak fazla bilgim yok. bana lazım olan asıl kontrol ettirilmesi gereken noktalar. yani yuruyenin direksiyon kutusunun hastalıklarını biliyorum. motor ve şanzımanı konusunda bilgilere ihtiyacım var.

seatın dizeli konusunda tecrubem zaten mevcut ama teorik olarak fazla bilgim yok. bana lazım olan asıl kontrol ettirilmesi gereken noktalar. yani yuruyenin direksiyon kutusunun hastalıklarını biliyorum. motor ve şanzımanı konusunda bilgilere ihtiyacım var.

Dizel dendimi aklıma ilk gelen sey düzenli bakımlardır.Aracın sahibi yada sahipleri adam gibi binip araca değer vermiş ise sıkıntı olmaz
Mazot pompasına baktır derim kacak mazot biraz sıkıntı veriyor dizellerde

Geri
Üst Alt