Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

fikirlere teşhislere ihtiyacım var...

Tabiki, direksiyonun hidroligi bitmis kontrol ettik hic yoktu. Abs hala ayni makinaya baglattik sag ön tekerlek hiz sensoru hatasi verdi. Gosterge paneli ortam basinc sensoru hatasi verdi. Ne oldugunu anlamadik. Bunlarin hepsine kucuk bir sanayideki oto elektrikcide baktirdim. Vaktim olmadigi icin ilgilenemedim. Arabaya tam anlamiyla baktiracagim yer de yoktu. Yariyil tatilinde tam olarak baktiricam. Sonuclari burada paylasirim...
Direksiyon önemli iyi aradan çıkmış, abs de öncelikli, bitince resimli paylaşımı belkiyoruz o zaman, kolay gelsin.

Direksiyon önemli iyi aradan çıkmış, abs de öncelikli, bitince resimli paylaşımı belkiyoruz o zaman, kolay gelsin.
Simdi de aracim da su alma sorunu cikti arka surucu tarafinda ki koltuk su oluyor nereden su aldigini tahmin eden var mi. Stoplardan alsa koltuga kadar gelir mi ki su koltuk bildigin vicik vicik.

Bagajı boşaltıp döşemeyi iyi incelemek lazım, ıslaklık varmı? Bagaj fitilinden de olabilir yada stopların altından mı anlamak için söküp bakmalı.

Değerli forumdaşlarım yeni aldığım 2005 model cordoba tdi sty aracımı hayata döndürmeye çalışıyorum. sıkıntıları olmasına rağmen yine de çok memnunum diyebilirim. Lafı çok uzatmadan sorularıma geçmek istiyorum.

1- Aracımın elektrikli direksiyonunda hidrolik yağı var mı? Varsa Nereden değiştirebilirim?
2- Direksiyonun hata lambası yanmamasına karşın her daim sert bazen beton oluyor neden olabilir?
3- Abs arıza ışığı yanmamasına rağmen araç abs si çalışmıyor kızaklıyor neden olabilir? Araçta yoksa abs yok mu?
4- Dönüşümlü olarak bazen devir saati bazen de hız göstergesinin hareketi stabil değil saatin saniye kolu gibi tık tık atlayarak ilerliyor neden olabilir?
5- Aracın km sayacı sayamıyor 350 km lik yolu 140 km olarak hesaplıyor neden olabilir?
6- Aracım Dış ısıyı göstermiyor neden olabilir? Dış Isı sensörünün yeri neresidir?

şimdilik bu kadar değerli arkadaşlarım, umarım olmaz ama sorun oldukça yazarım saygılarımla...
Evet degerli arkadaslarim sorunlarin bir kismini hallettik. İlk olarak direksiyonun hidroligi bitmis onu degistirdik duzeldi. İkinci olarak abs icin sag tekerlek bilyem dagilmis hic ses yapmiyordu ama dagilmis onu degistirdik abs calisir hale geldi. Sonra bilye degisince devir saatide duzeldi artik km yi dogru sayiyor. Su alma problemi aracimin arka tampon ek yerelerinden ve stoptan aliyormus ince bir silikonn isciligi ile o da tamam. Simdi acilmayan bir kapim bir de calismayam kaloriferim kaldi. Kapiyla kimse ilgilanmek istemedi. Kalorifer icin de parca bulamadim. Onlari da halledince yazrarim degerli forumdaslarim...

Geçmiş olsun kardeşim, inşallah diğer sorunlarida kolay yoldan atlatırsın.
Benide triger ve 10 bin bakımı bekliyor bakalım. Frenler ve ön takım gelecek arkasından. Şükür 2 senedir tık demeden kullanıyorum 25000 km oldu yaklaşık aldığımdan beri.

Geri
Üst Alt