Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fikir alış-verişi

EmreKLKSZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
Merhaba iyi günler, aracımın iki yerinde taş sonucu olusan boya kalkması var ufak ufak ben rötüş yaptırmadan düzelttirme işlemine bas vurmak istiyorum ki eger boyle bir durum mumkun ise.. Bilen kardeslerim/abilerim varsa bilgilerini, fikirlerini ve tecrubelerini benimle paylasmalarını rica ediyorum.. Boyasız, rötüşsüz bu durumu düzeltebilecek uygulama merkezleri varsa yazabilir misiniz ?..

Orjinal gibi olmasını istiyosan; Önce servisten arabanın renginde rötuş boyası alınıcak daha sonra ince bi fırçayla oraya yedirilicek sonra en ince zımparayla hafifçe traşlanıp rötuş boyanın fazlalıkları alınıcak ve daha sonra komple pasta cila uygulanıcak..Tabi bunu baya bi profesyonel birinin yapması lazım yoksa tampondan da olabilirsiniz :)

Orjinal gibi olmasını istiyosan; Önce servisten arabanın renginde rötuş boyası alınıcak daha sonra ince bi fırçayla oraya yedirilicek sonra en ince zımparayla hafifçe traşlanıp rötuş boyanın fazlalıkları alınıcak ve daha sonra komple pasta cila uygulanıcak..Tabi bunu baya bi profesyonel birinin yapması lazım yoksa tampondan da olabilirsiniz :)

Bunu düşündüm zaten en mantıklısı bu fakat aracım sıfır daha 3 bin küsür km'de Rötüş ve zımparadan sonra ki pasta cila işleminde daha fazla kalkmaz mı ? Çok endişelerim var kardesim. Cok pinpirik biriyim ve bir okadar da titiz .... Bu uygulamayı yapan arkadaslar varsa, yazabilirse cok mutlu olurum...

Şöyle diyim markası bilinmeyen pasta-cila yerine Dünya'ca ünlü firmaların ( Meguiars-3m-Chemical Guys gibi ) ürünleri kullanılırsa aksine boya üstündeki görünmeyen kirleri atar yeni bi tabaka oluşturur ve çoğu etkenden koruru boyayı..

İyi bir usta + Kaliteli malzeme = Mükemmel sonuc diyebilir miyiz bu duruma ?

bence boyle bir durum için autoking en iyisi.Mini onarım dan yararlanıp,parada ödemessin kaskonda bozulmaz

arkadaşım bende de böyle ufak taş izleri mevcuttu servisine orjinal ispanyol birebir aynı renkte rötüş kalemi sipariş ettim 1ayda geldi ama değdi ücreti 14 tl idi. güzel olmasında ki amaç usta bir boyacı baktı ve su bazlı bir boya fabrkasyon boya dedi normal suluboya fırçasıyla izlere sürdüm kuruyunca aynı rengi alıyor ve uygulaması çok basit bazen ufak rötuşları kendim yapıyorum sonrasında izin yeri belirsiz oluyor bence pastaya zımparaya gerek yok alın ve kendiniz uygulayın yalnız ürünün ağzını sıkı kapatın hatta bantla sarın malum su bazlı boyalar hava temasından etkilenir kolay gelsin...

Böyle bi durumda en kötüsü Autoking bence :) Tamponun o kısmını boyucaklar çünkü..Ve Autoking'in genelde yaptığı hatalardan biride bu..Ufacık bi yer için komple boyuyolar ve bu yüzden çoğu arabasına düşkün kişide tavsiye etmiyo..

bence boyle bir durum için autoking en iyisi.Mini onarım dan yararlanıp,parada ödemessin kaskonda bozulmaz

Mantıklı aslında. Autoking ile bir görüşme yapacagım, tesekkurler..

arkadaşım bende de böyle ufak taş izleri mevcuttu servisine orjinal ispanyol birebir aynı renkte rötüş kalemi sipariş ettim 1ayda geldi ama değdi ücreti 14 tl idi. güzel olmasında ki amaç usta bir boyacı baktı ve su bazlı bir boya fabrkasyon boya dedi normal suluboya fırçasıyla izlere sürdüm kuruyunca aynı rengi alıyor ve uygulaması çok basit bazen ufak rötuşları kendim yapıyorum sonrasında izin yeri belirsiz oluyor bence pastaya zımparaya gerek yok alın ve kendiniz uygulayın yalnız ürünün ağzını sıkı kapatın hatta bantla sarın malum su bazlı boyalar hava temasından etkilenir kolay gelsin...

Yanii yazdıgınız bu teknigi uygularsak, deforme olan yer tamamen orjinal bir görünüm mü alıyor hocam ? ayrıca tampon degil, teki kaputta bir digeri ise sol ön kapıda..

Geri
Üst Alt