Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fiberglass dan Subwoofer kabini yaptım umarım beğenirsiniz

erdi58

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba aracımda lpg oldugundan subwoofer a yer kalmıyordu bende çözümü bu şekilde buldum maliyet ortalama olarak 150 tl yi buluyor gerekli olan malzemeleri sizlere yazıyorum.Umarım beğenirsiniz

*5 kg polyester sıvı--40tl
*200 gr sertleştirici--10tl
*100 gr hızlandırıcı--10
*kalıp ayırıcı wax----15 tl
*2kg cam elyaf-----18 tl
*aseton------------4 tl
*kabin için dış döşeme halısı---5 tl
*kalıp çıkarmak için kumaş
*bass için çerçeve----------- 5 tl
*maket bıçagı seti-----------5 tl
*ufo ısıtıcı-------------beleş
*ismini bilmediğim bant--------9 tl
*baly yapıştırıcı---------------3 tl
*rulo ve fırça 4 adet----------10 tl
*siyah silikon yapışkan özellikli--- 7tl
*izalasyon için elyap ve sünger---5 tl
*hızlı yapıştırıcı------------------5 tl
*sipiral makinası dükkan sağolsun :^)
*şarjlı tornavida
*ameliyat eldiveni---------------5 tl

Uyarı : Kesinlikle kapalı alanda çalışma yapmayınız zehirlenme tehlikesi %80 cam elyaf parçalarını cigerlere çektiğinizde kanser ihtimaline büyük destek çıkarmış olursunuz.açık alanda ve agızlık kullanınız..

kullandığım subwoofer kicker cvt10 25cm slim subwoofer performans inanılmaz tatmin etti.fiber kabinler daima mdf ye göre daha doyurucu bass vurur.inanılmaz yerden tasarruf ettim.bass ın kitapçığında 21 lt kabin hacmini belirtiyordu benimkisi 22,5 oldu hesaplamayı gülmeyin ama içine su koyarak yaptım : işte resimler iyi seyirler

1.İŞLEMDE KALIP HATLARINI DOĞRU ÇIKMASI İÇİN BEZ TARZI BANT İLE İSTENİLEN BÖLGE YAPIŞTIRILDI

2.İŞLEMDE KALIPĞ AYIRICI SÜRÜP 3 DK BEKLEDİKTEN SONRA KURU BEZLE SİLİP UFO İLE BİRAZ ISI TUTULARAK YAPIŞKAN ÖZELLİĞİNİ ARTTIRDIM BURDA AMAÇ POLYESTERİ SÜRÜP DONDUKTAN SONRA BANT DAN KOLAY ŞEKİLDE KALIP HALİNDE ÇIKMASI YOKSA ARABAYA YAPIŞIR KALIR İMKAN YOK ÇIKMAZ

3.İŞLEMDE İSE POLYESTER VE CAM ELYAF İŞLEYİP UFO SAYESİNDE YARIM SAAT DE DONMASINI BEKLİYORUZ( 1 KG POLYESTERE 10 DAMLA SERTLEŞTİRİCİ KOYUYORUZ YOKSA İŞLEMİN YARISINDA POLYESTER DONACAKTIR İŞİNİZ ZORA GİREBİLİR

4.İŞLEMDE UFOYU BİRAZ DAHA YAKLAŞTIRIYORUZ HAFİF DUMAN ÇIKABİLİR NORMALDİR :)

http://c1204.hizliresim.com/w/j/4jff8.jpg

5.İŞLEMDE KALIBIMIZ HAZIR ÇIKTI 10 DK KADAR GÜNEŞDE KALIP DAHA DAYANIKLI HALE GETİRİYORUZ FİBERİMİZİ

UFO İLE BİRAZ DAHA SERTLEŞMESİNİ BEKLİYORUZ

BU İŞLEMDE İSE KALIBIMIZA 2. VE 3. KAT POLYESTER VE FİBERİMİZİ YEDİRİYORUM

DONMUŞ HALİNDE KALIBIMIZ İSTEDİĞİM AĞIRLIK VE KALINLIĞA GELDİ YAKLAŞIK 7mm

BURADA İSE MARANGÖZDEN KESTİRDİĞİM SUBWOOFER A GÖRE ÇERÇEVEYİ TAHTALAR YARDIMI İLE DOGRU ZEMİNE VE LİTREYE GÖRE HESAPLAYIP VİDA YARDIMI İLE MONTE EDİYORUM

DEMELERİM :)

BU İŞLEM ÇOK ÖNEMLİ BURADA BU SEFER ÜST KALIP ÇIKARMAM İÇİN İNCE TÜL KUMAŞ TARZI BEZ İLE SIKICA GERDİRİP HIZLI YAPIŞTIRICI İLE TUTTURDUM..VE TEKRAR POLYESTER VE FİBER SÜRÜP DONMASI İÇİN UFO TUTTUM.SADECE PAZAR İZİNLİ OLDUĞUM İÇİN SAAT ÖĞLEN 4 GİBİ DONMASINI BEKLEYİP İŞLEMİMİ DİĞER HAFTAYA YANİ 15 NİSANA BIRAKTIM BU ARADA ODA SICAKLIĞINDA BIRAKTIM KEMİK GİBİ SERT OLMUŞTU.ÜSTÜNE ARABA ÇIKSA BİLE KIRILMAZ EMİN OLABİLİRSİNİZ.

BURADA İSE 15 NİSAN SABAHI TEKRAR 2 KAT DAHA POLYESTER VE ELYAF SÜRÜP DONMASINI BEKLEDİM

BU İŞLEMDE TÜM KENARLARINI VE ÇERÇEVEYİ DEMİR SİPİRAL MAKİNASI İLE TEMİZLEDİM VE İÇİNE YALITIM İÇİN ZEMİNE SÜNGER KENARLARA İSE BEYAZ İNCE ELYAP YAPIŞTIRDIM

BURADA DÖŞEME HALISINI SİYAH YAPIŞKAN ÖZELLİKLİ SİLİKON İLE YAPIŞTIRDIM( SİLİKON KULLANMAMIN SEBEBİ HİÇ BİR YERİNDEN HAVA ÇIKIŞI OLMAMASI LAZIM

BALKONUM DAR OLUNCA BÖLE RESİMLER ÇIKTI KUSURA BAKMAYIN :)

VE ARABAYA MONTAJA BAŞLIYORUM YAVAŞ YAVAŞ :) BURADA İÇERİDEN 3 ADET ARACIN KENARLARINDA VİDA MONTAJ ETTİM KABİN YERİNDE HİÇ OYNAMASIN DİYE

VE SONUNDA VİDALARIN MONTAJINDAN SONRADA BİTMİŞ HALİ ARKADAŞLAR

Performans inanılmaz memnun kaldım.
Şimdiden ilginiz için teşekkürler ben elimden geldiğince kendi işlerimi kendim halletmesini seven bir insanım sadece şunu sölemek istiyorum insan istedikten sonra yapamıyacağı hiç birşey yoktur ve ben buna çok inanıyorum tekrardan teşekkürler böyle birşey yapmayı düşünen varsa yardımcı olabilirim hatta anadolu yakasında ise karşılıksız beraber yapabiliriz.

Bundan sonraki projem geri görüş kamera için polyester den mini kutu yapımı olucak...

bu nasıl bir sabır we emektir ya. maşallah süper ötesi olmuş:eek:key:

harika olmuş eline sağlık :)

tebrikler inanılmaz sabır ve emeklerin için

Ellerine sağlık çok beğendim. Güle güle gümbür gümbür dinle :)

elinize saglık cok guzel olmus ve deymiş bu ugrasmaya

:) bu işi yıllarcva trabzonda yaptım kardeş çok sıkıcı ve sabır gerektiren zahmetlı bir iştir :) keşke dışına macun cektrıp oto boyacısında boyattırsaydın ! çok daha cixx olurdu :eek:key: ama genede güzel olmuş

Geri
Üst Alt