• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

FIA'dan Symonds'a dokunulmazlık rüşveti

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556


Renault başmühendisi Pat Symonds'a, Singapur Grand Prix'deki kasıtlı kaza iddialarına ilişkin gerçekleri açıklaması durumunda, FIA tarafından cezadan muaf tutulması teklif edildi.

Nelson Piquet'ye, takım arkadaşı Fernando Alonso'nun kazanmasına yardım etmesi için kasıtlı olarak kaza yapması talimatı verildiği yönündeki suçlamaları cevaplamak üzere FIA Dünya Motor Sporları Konseyi'nde ifade verecek olan Symonds'a yapılan bu teklifin, kendisine bir af fırsatı sunulduğu şeklinde yorumlanıyor.

Symonds, Singapur'da yaşananların ortaya çıkarılması açısından kritik olarak bir toplantı olarak görülen, Belçika Grand Prix'deki görüşmede FIA yetkilileri ve bağımsız avukatlar ile bir araya gelmişti.

FIA yarış hakemleri tarafından hazırlanan raporda, Symonds, yarış günü Briatore ve Piquet ile bir araya geldiğini doğruluyor. Raporda, "Sayın Symonds, NPJ (Piquet) ile 2008 Singapur Grand Prix'de kasıtlı kaza ihtimalini görüştüklerini kabul ediyor ve bu fikrin NPJ'den geldiğini söylüyor" ifadeleri yer alıyor.

Bununla birlikte Symonds, yarış günü meydana gelen olaylarla ilgili soru işaretlerine cevap vermeyi reddediyor. Kaynaklar, Symonds'a FIA tarafından teklif edilen dokunulmazlığın, görüşme sırasında daha fazla bilgi verebileceğinin sinyallerini vermiş olmasından kaynaklanıyor. Kaynaklara göre, FIA, cezadan muaf tutacağını açıklayarak, Symonds'ın endişelerini gidermeyi ve gerçeklerin ortaya çıkmasını hedefliyor.

Symonds'ın ise bu teklifi kabul edip etmediği bilinmiyor. Ancak Symonds konuşursa, bu Renault patronu Flavio Briatore'nin tek başına FIA Dünya Motor Sporları Konseyi'nde ifade vereceği manasına geliyor. FIA Başkanı Max Mosley daha önceki açıklamasında, Piquet'nin de yaşanları açıklaması durumunda, cezadan muaf tutulacağını duyurmuştu.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Ah F1 ci yiğit abi teşekkürler :)
 
Üst Alt