FIA'dan motor kuralına düzenleme | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

FIA'dan motor kuralına düzenleme

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Formula 1 yönetim kurulu FIA yaptığı açıklamada eşitlik konusundaki yeni kuralla birlikte motor üreticilerinin eşit güçlü motorlar kullanabileceğini duyurdu. 2007 başlangıcından itibaren bütün motorların gelişimi dondurulmuştu fakat yeni kuralla birlikte daha güçlü ünitelerin güçlerinin azaltılarak rakip takımların sahip olduğu motor gücüyle eşitleneceği kararına varıldı.

  İki yıl önce motorların dondurulmasıyla maliyetde düşüş sağlanmış takımlar bu yıl Mercedes gibi firmaların motor gücü anlamında önde olmasından dolayı diğer takımları yakalayabilmesi için motorların dondurulması konusunda yeniden düşünülmesi gerektiği önerisinde bulunmuşlardı.

  Geçen yıl Renault FIA'nın özel onayıyla motor gücünü artırmak konusunda izin almıştı. FIA bu kez benzer bir uygulamayı gelecek yıl kullanmak istiyor fakat daha düşük güce sahip motorların geliştirilmesindense bu kez daha güçlü motorların güç seviyesinin aşağı çekilebileceği kararını aldı.

  FIA yaptığı açıklamada: "Formula 1'de kullanılan motorların performansları arasındaki fark konusunda gelen önerileri takiben, Dünya Motor Sporları Konseyi takımlarım performans farkını azaltmaları gerektiği kararına varmış ve daha güçlü motora sahip takımların performansını azaltmalarına izin vereceği sonucuna varmıştır. Bununla birlikte motorların geliştirilmesine izin verilmeyecektir."

  TurkiyeF1.Com
  Sertuğ Ünal
   

Sayfayı Paylaş