Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fazla Motor Yağının Alınması

Arkadaşımla düşünürken aklımıza bu fikir geldi ve kendimiz hallettik. Eczaneden serum hortumu ve büyük boy şırınga aldık. Yarım litre yağ çektik bu yöntemle.

Yağ çubuğunun boyu kadar hortumu içeriye soktum. Sprey tabancasının mandalıyla yağı hortumun ucuna kadar çektik. Gerisini şırıngayla çektik. Çok güzel oldu.

28bqk3n.jpg

2lc2omr.jpg

2ho8z8g.jpg

Fazla yağ sıkıntı yaratmaz merak etmeyin özellikle turbolu arabada
Zaten arabanın sensörleri fazlalıkları biliyor eğer zarar geleceğe kanaat getirirse bi kısmını boşaltıyo

Arkadaslar Ben Size Dogru bildiklerimi aciklamak istiyorum.Tabiki herkesin kendine göre dogru bildikleri ve duyduklari vardir.Fazla Yag koymak arabaya zarar verir.Zarar verir dememdeki kasitta keceleri zorlar belli bir zaman sonrada ordan yag sizdigini fark edersiniz.Tabiki bu hemen olan birsey degildir.Arabayi egerki binmek icin aldiysaniz,Uzun zaman bu araba beni gotursun yada ben arabami seviyorum diyorsaniz rabaniza fazla yag koymaktan kacinin.Altinizdaki arabalar yeni nesil arabalar oldugu icin herhangi bir sorun disinda yag yakimi yapmaz,sikistirip yag yaktir fazla yag bu sekilde atilir gibi cozumlere özür dilerim ama katilmiyorum.Fazla yag bulunan motoru zorladiginiz zaman keceleri daha fazla zorlayacaginiz gibi motoru daha fazla isiticak kecelerin direncini daha da dusureceksiniz.Motor kapaginda sizmis yagi gorunce moraliniz bozulacak.Arkadaslar bu soylediklerim biraz zaman isteyen sonuclar ama ben size yapmamanizi tavsiye ederim.
Ayrinti olarakta eklemek istedigim birsey var
Bu zamana kadar bir cok arabam oldu.Hepsinde de yag degisimine ve kontrollerine cok önem verdim.Hicbir zamanda yag degisimi icin ustaya gitmedim.Gecen hafta da hanimin Seat Arosa sinin komple yagini,filitresini,hava filitresini,polen filitresini degistirdim.
Cok zor degil.Ben de suan tamirci krikosu var ama yokken de Istanbul da arabanin 4 tekerinin altina kaldirim tasini koyuyordum.Herkesin evinde yogurt kovasi vardir.Onlar enine genis oldugu icin ben yanima 2 tane aliyorum.Bir tanesi komple kartiyer icindeki yag icin digeride hem kartiyerde kalan yag hemde filitredeki yagi bosaltmak icin kullaniyorum.Elinde acik agizli anahtari,circir kollu anahtari olan herkes yapar.Filitreyide sökemiyorum diyorsaniz kurbag agaz dedigimiz anahtari takin yag filitresine biraz boslugunu alarak cok kolay acabilirsiniz.Ben Herzaman yagini kararinda koymaya dikkat ediyorum ve Kesinlikle 250 Ml lik katkiyi koymayi unutmuyorum.Halk arasinda bu katki biraz pahali oldugu icin yayilan bir söylem var.Bu kartki bir ise yaramiyor diye.Arkadaslar katkinin görevi demir demire degdigi andaki asinmalari sifirlamak demeyelimde en aza indirgemeye yariyor.Tabiki diyeceksinizki zaten yag bu ise yaramiyor mu neden koyuyoruz.Katki maddesinin icersinde teflon ve cinko karisimli icerik oldugundan yagin gorevini yaga karisarak daha performansli yapmasini sagliyor ve motorunuzu daha iyi koruyor.Filitreyide takmadan önce icersine 250 ile 400ml civarinda yag dokup guzelce elinizle sikistiriyorsunuz.Ama yagi koyun ölcün baktiniz az yine ekleyin.Ben hepsini dökim nasil olsa 3 lite yag aliyor demeyin ölcerek koyun + filitredeki yagida hesaplayin kolay gelsin dostlarim

Geri
Üst Alt