Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fark Eden var mi ?

Leon_fr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bundan bir kac ay önce bu konuyu açmayı düşünüyordum fakat nasip olmadı..

Şimdi 2015 model fr şoförü olarak bu fr ların gaz pedalinda bir durum var.

Bu durumu şöyle anlatayım .. hangi vites te olursanız olun yada giderseniz gidin bu araçların son gazına ciddi bir basınç uygulandığında bir tıklama mi diyim yoksa nasıl diyim valla bilemedim gaza giderken basin mesela sonra tam bastırın son noktayı kokleyince bir daha gaz açıyor muş gibi bi durum var... bunu fark eden var mi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Araç dsg ise vites küçültüyor. Babamın oktavya dsg gaza köklediğimde 2 vites birden düşürüp aracın devirlenmesini sağlıyor sollama yada bana selektör yapanlar olursa çok işime yarıyor birden hızlanıyor.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kick down tuşu diye geçer aslında otomatik araçların hepsinde vardır. Dsg ya da tork konvertörlü araçlarda da.
Ancak bizim araçlarda manuellerde de var nedendir bilinmez.
Tahminimce motoru koru aya yönelik hani bir çıt daha az basın gaza gibi. Ama olurda ihtiyaç varsa kökleyip devam edebilirsiniz gibi diye düşüniyorum

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonuç olarak efsane tuş seviyorum ben

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt