Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Farda oluşan buğulanma!

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar; dün aracımı bakıma götürdüm. Bakımı yapılmaya müteakip yıkamanın ardından. Özellikle sol farda buğulanma oluştu (far kapakları açık kalmış, xenon taktırdığım dönemden). Bugün tekrar servise başka bir işlem için gittiğimde onu da gösterdim, kurutma işlemi yaptılar, içerisine hava sıktılar; su damlacıkları gitti. Servisten çıktıktan sonra park alanına gelince gördüm ki tekrar buğulanma olmuş. Bunu nasıl önleyebilirim? Teşekkürler.

Bu leonlarda kronik bi sorun bende fazla olmuyo çok şükür çözümü var mı bilmiyorum ama

Ya sol tarafta biraz fazla oluyor. Görüntü olarak çok kötü oluyor.

Bu leonlarda kronik bi sorun bende fazla olmuyo çok şükür çözümü var mı bilmiyorum ama
katılıyorum çoğu araçta oluyor sarsıntıyla bir boşluk ortaya çıkıyor sanırım sonra geçiyor en iisi kurutmak ve yağmurlu havalarda öndekine fazla yakın gitmemek o bile etkiliyor..:)Seat yaptı biz düzeltiyoruz lafı cuk diye oturuyor bu olayapuhaha

:) arkadaşlar bi önlemi yok yani şuana kadar anladığım muhabbetten! :/

Xenon sonrası kapakları takmamışsınız,dolayısıyla su alıp buğu yapması normal..Bunu kronik olarak görmeyelim...Çözüm olarak ise,içini iyice kurutup kapak ve tahliye bölgelerini silikon ile tıkayarak bir daha hava almasını engellemek olacak...

Xenon sonrası kapakları takmamışsınız,dolayısıyla su alıp buğu yapması normal..Bunu kronik olarak görmeyelim...Çözüm olarak ise,içini iyice kurutup kapak ve tahliye bölgelerini silikon ile tıkayarak bir daha hava almasını engellemek olacak...
silikon olayını söylemeyi unutmusum ahklısın bende silikon çektirmiştim şimdi hatırladım baya olduda...ama kronik tanıdığım tanımadığım herkeste var yolda bir leon görüorum su çekmişş özellikle kışınpuhaha

arkadaşlar kroniklikten bahsediyorsunuzda kronik olması için fabrika çıkışında sorun olması lazım arkadaş farın için açtırmış ondan sonra olmuş. farı düzgün kapattırmak lazım basınçlı olarak (nerde yapıldığını bilmiyorum) veya yen ifar :(

arkadaşlar kroniklikten bahsediyorsunuzda kronik olması için fabrika çıkışında sorun olması lazım arkadaş farın için açtırmış ondan sonra olmuş. farı düzgün kapattırmak lazım basınçlı olarak (nerde yapıldığını bilmiyorum) veya yen ifar :(
farına hiç dokundurmayan bir arkadaşımdada olduğu için öyle demiştim ama neyse belki yanlış biliorumdur beni düzelttiğin için saol kardeşim..

Geri
Üst Alt