Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Far sökülmesi ile ilgili sorum var arkadaşlar (cordoba 2008)

coccinea

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün aldığım bir çift nightbreaker plus ampülü monte ettim, bir de farın içindeki park lambalarını değiştirecektim ama ne yaptıysam elimle park lambasının soketini sökmeyi başaramadım.
bu ampülü değiştirmek için farı mı sökmek gerekiyor? amerikan yıldızım olmadığı için deneme şansım olmadı. o farı tutan sadece üstteki iki vida mı? tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim :confused:

arkadasim bende denedi park ampulleini sokemedim farlari belki sokebilirsin ama arabanin garntisi var ise kendin sokme garantiden cikar ayrica sokmek icin iki vadanin haricinde vida yok sanirim tirnakli olmasi lazim

ya eli ince olan bi cengaver bulucam yada en son sökücem sanırım sağolun cvp için :)

Farları sökmek uzun iş tamponu vs sökmen gerekiyor.El küçüklüğü değilde biraz pratik lazım ufak bir tırnak var onu bastırıp biraz çekersen gerisini tornavida ile biraz ittirerek çıkartabilirsin.Yada bi aksesuarcıya yada elektrikçiye 2 3 lira verip taktıracaksın :)

xx

Farları sökmek uzun iş tamponu vs sökmen gerekiyor.El küçüklüğü değilde biraz pratik lazım ufak bir tırnak var onu bastırıp biraz çekersen gerisini tornavida ile biraz ittirerek çıkartabilirsin.Yada bi aksesuarcıya yada elektrikçiye 2 3 lira verip taktıracaksın :)

xx

bilsem ki elektrikçi benden daha naif davranıp kusursuzca halledecek, yada daha önce bu arabaya tecrübesi var, hemen emanet ederim ama çoğunun bu dağlarda kurtu olmadığı için mahalle kasabımıza emsaller bu konuda. en iyisi ben kendim halledeyim :) sağolun Engin bey ;)

tam köşede kaldıgı için ve bir tarafa akü diğer tarafa mazot filtresi denk geldiği için park ampullerini sökmek zordur ama kablolarına ulastıgında kablodan asıl ampul duyu ile birlikte gelir sonra değiştir ve parmaklarınla yuvasına dogru ittir orada iş deliği tutturma tecrübesine kalıyor:) ellerinin dışına dikkat et çamurlugun iç kısmının köşesine denk geleceği için çizilebilir ama bir kere ilmini öğrenirsen birdahaya daha kolay değişirsin

tam köşede kaldıgı için ve bir tarafa akü diğer tarafa mazot filtresi denk geldiği için park ampullerini sökmek zordur ama kablolarına ulastıgında kablodan asıl ampul duyu ile birlikte gelir sonra değiştir ve parmaklarınla yuvasına dogru ittir orada iş deliği tutturma tecrübesine kalıyor:) ellerinin dışına dikkat et çamurlugun iç kısmının köşesine denk geleceği için çizilebilir ama bir kere ilmini öğrenirsen birdahaya daha kolay değişirsin

Aaa buna sevindim Görkem Bey; ben standart tarzda düşünüyordum soketi. yani çevirerek kilitleniyor ve açmak için önce çevirip sonra çekmeliyim gibi. çekince geliyorsa iş daha da basit. ikisinin de kablolarına rahatlıkla en dibinden dokunabiliyorum ama en çok parmağımın ucunu değdirebiliyorum. şu hepsi burada dan sipariş verdiğim ampüller inşallah sene 2012 olmadan gelirse, hemen halledip fotolarını çekeceğim.. ne kadar yavaş bir online site anlayamıyorum bu adamları...

Geri
Üst Alt