Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Far Buğulanma Problemi (çözüldü)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Le10Aksaray

Kayıtlı Üye
Cümleten selamın aleyküm 3 gündür sağ ön farım buğulu geziyorum ve kurumuyor daha önce böyle bişey yoktu son 3 gündür var konuyla ilgili bilgisi olan yada buğuyu nasıl temizleyeceğimi bilen abilerimden kardeşlerimden yardım istiyorum. Aracım 2006 Stylance

Farın yakılması, dış ortam ısısının aniden azalması, motor veya radyatörün ısısının etkisi ve benzeri nedenler farın içindeki ısıyı artırır. Isının etkisi ile farın iç yüzeyindeki nem içeri doğru yayılır. Farın içindeki havanın nemi doyum noktasına ulaşınca da nem farın soğuk kısımlarında yoğunlaşarak buğuyu oluşturur.Çoğunlukla otomobilin bir süre kullanılıp park edilmesi veya yıkanmasından sonra buğu oluşmasının nedeni bu esnada far içindeki ısının en yüksek değerine ulaşmış olmasıyla iç-dış ısı farkının artması ve hava dolaşımının olmamasıdır. Sağ ve sol farlar bulundukları yerler açısından farklı ısı etkilerine maruz kaldıklarından farklı tepkiler gösterebilirler. Kaliteli farlar ısı sirkülasyonu da hesaplanarak tasarlanmakta, buğu önleyici kaplama teknikleri kullanılmaktadır. Farın içinde ısı sirkülasyonunu etkileyecek değişiklikler yapıldığında buğu oluşabilmektedir.
Nemin dışarı atılması için farın çeşitli noktalarında havalandırma delikleri bulunmaktadır. Hava sirkülasyonu iyi dizayn edilmiş bir farda bile buğu oluşabilir ancak buğu kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolur.

sonradan takılan xenon ampüller en büyük etkenlerden bir tanesi.
far kapak contalarında yada fitilde boşluk kalmadığı kontrol edilmeli. far camında yada arka kapakta herhangi bir çatlak vs varmı kontrol edilmeli.birçok kişi bu gibi durumlarda buğuyu önlemek için fön tabancasıyla ısıtıp hava tabancasıyla buharı gideriyor, bu işlem buğuyu alıyor ancak camda lekelerin oluşmasına sebep oluyor.

Maalesef Seat'ın kronik hastalığı bu ve garanti kapsamına girmiyor!
Zamanında ben de çok çektim bundan. Hatta sıfır alıp değiştirdik onda da aynısıydı...
En iyisi güneşli bir yerde bekletmek ya da farları açık bırakmak.

2 gündür aracı güneşin karşısında bekletiyorum yerinden oynatmadım geçmedi aynı hala. Bugün bi elektrikçiye gittim elektrikçi yapar dediler adam söktü güzelce farı içini kuruttu temizledi çatlak kırık var mı diye kontrol etti hiç bişey çıkmadı. 80 tl para mı aldı :D arabayı bindim lojmana geldim arabadan indim bi bakayım dedim birde ne göreyim far yine aynı halde :mad: kafayı bozacam bu zamana kadar böyle bişey yoktu 1 haftadır böyle. Görüntü olarak kötü göründüğü için uğraşıyorum yoksa bi zararı yok.

2 gündür aracı güneşin karşısında bekletiyorum yerinden oynatmadım geçmedi aynı hala. Bugün bi elektrikçiye gittim elektrikçi yapar dediler adam söktü güzelce farı içini kuruttu temizledi çatlak kırık var mı diye kontrol etti hiç bişey çıkmadı. 80 tl para mı aldı :D arabayı bindim lojmana geldim arabadan indim bi bakayım dedim birde ne göreyim far yine aynı halde :mad: kafayı bozacam bu zamana kadar böyle bişey yoktu 1 haftadır böyle. Görüntü olarak kötü göründüğü için uğraşıyorum yoksa bi zararı yok.
Kardeşim far arkasındaki kapağın contalarını kontrol et mutlaka.. Ya arkadan küçük Bi delik aç sorun çözülür

❤️ Aşk-ı Şehir Eskişehir ❤️
❤️❤️Scw heryerde❤️❤️

Kardeşim far arkasındaki kapağın contalarını kontrol et mutlaka.. Ya arkadan küçük Bi delik aç sorun çözülür

❤️ Aşk-ı Şehir Eskişehir ❤️
❤️❤️Scw heryerde❤️❤️
Samet abi her yerine baktık bi sorun yok adam içine su koydu delik kırık çatlak patlak var mı diye ama çıkmadı hiçbirşey. Valla 1 haftada soğudum arabamdan ya en sevdiğim yeri farlarıydı zaten :D

güneşin çıkmasını bekle :)
[doublepost=1456863475,1456854967][/doublepost]
Samet abi her yerine baktık bi sorun yok adam içine su koydu delik kırık çatlak patlak var mı diye ama çıkmadı hiçbirşey. Valla 1 haftada soğudum arabamdan ya en sevdiğim yeri farlarıydı zaten :D
arka far kapaklarını kontrol et gevşek yada yerine oturmamış kapak olabilir,düzeltirsin.... (yolda sarsıntıdan da olabiliyor) eğer öyleyse durumu düzelt ve güneşin glmesini bekle kuruyunca bir daha nem yapmaz.araba yıkarken farlardan uzak tut

Catlak olabilir ayni sey benim basima geldi arac park halindeyken dokunsalar bile catliyor :( ins catlamamistir

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Catlak olabilir ayni sey benim basima geldi arac park halindeyken dokunsalar bile catliyor :( ins catlamamistir

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
plastik nasıl çatlıyor yahu ..şimdi araçlarda kırılmasın diye plastic üretiliyor çatlaması da mı varmış :D çok yuksek darbe almadığı sürece bişicik olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt