Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

far ayarı....

GÖKHAN33

Kayıtlı Üye
arkadaşlar babamın arabasının on farların ampullerını deiştirdim ampuller h4 ama bı ayarsızlık var cunlu sellektor yaptıgımızda yerı aydınlatıyo farın ustundekı vıdayla ayar yapıldını bılıyorum...ama bu ayarın nasıl yapılacagını duvara yansıtıyoduk falan olayı var onu tam olarak bılmıyorum yardımcı olucak varmıdır bu konuda kolay yolu falan vardır ıllakı....aslında dısarda uc kurusa ayarlıyolar ama maksat ugrasmak olsun....

Gökhan bildiğim kadarıyla kısaların aydınlattığı alanlar belli bi yükseklikte birbirine değmesi içiçe geçmesi gerekiyo ama bi yerde adam gibi ayarlat bence..uğraşcak daha güzel şeyler bulursun kendine.. :)

Gökhan bildiğim kadarıyla kısaların aydınlattığı alanlar belli bi yükseklikte birbirine değmesi içiçe geçmesi gerekiyo ama bi yerde adam gibi ayarlat bence..uğraşcak daha güzel şeyler bulursun kendine.. :)

ah ugrasıcak gusel seyler bulsam yıgıt zaten hıc kasmam ama hala yaz bıtmesıne ragmen yazlıkta olunca bole seylerle ugrasası gelıyo ınsanın...:D

Gökhan farı ı yakmadan farın önüden far ampülünün iyice oturup oturmadığını bir kontrol eder misin? Tarif ettiğin şey biraz ampulü yanlış takmışsın hissiyatı uyandırdırdı bende. Eğer duya oturttuğuna inanıyorsan arabanın ne olduğunu yazmamamışsın ama her farda aşağı yukarı bir yıldız tornavidanın ya da 5 alyan ın gireceği beyaz plastik yuvarlak bir kafa vardır. Düz bir satıhlı duvar karşısı bulup deneme yanılma yöntemi ile ayarını yapabilirsin

abi istersen sök arabayı tekrar yap..
saçmalama abi lütfen ya.. :D :D

Gökhan farı ı yakmadan farın önüden far ampülünün iyice oturup oturmadığını bir kontrol eder misin? Tarif ettiğin şey biraz ampulü yanlış takmışsın hissiyatı uyandırdırdı bende. Eğer duya oturttuğuna inanıyorsan arabanın ne olduğunu yazmamamışsın ama her farda aşağı yukarı bir yıldız tornavidanın ya da 5 alyan ın gireceği beyaz plastik yuvarlak bir kafa vardır. Düz bir satıhlı duvar karşısı bulup deneme yanılma yöntemi ile ayarını yapabilirsin

mert abı ampullerı ıyıce yuvaya otturtturdum o konuda sıkıntı yok...araba 98 model hyundaı accent ole far ayarı falan yok yanı ıcerden dedıgın gıbı yıldız tornavıdayla bı ayar yapılıyo hanı bıraz ugrastım deneme yanılma yoluyla...bı yerde okumustum ama nerde okudumu hatırlamıyorum aracın onu duvara paralel gelıyodu farları actıgımızda ıkı cızgı paralellık falan gıbı bısı dıye hatırlıyorum ondan sorım dedım :rolleyes:

internetten biraz araştır illa kendim ayarlicam diyosan bilgi toplayabilirsin Hyundai için....

abi istersen sök arabayı tekrar yap..
saçmalama abi lütfen ya.. :D :D

o kadar detayından anlasam onuda yapıcamda bakalım...gorkemden ogrendıkce bısıler yapıcaz artık:D....askere alsalardıda kurtulsaydım ıste naparsın can sıkıntısı...

Gökhan Hyundai de sanırım yuvarlak diskler olacaktı farın arka kapak içinde de olabilir sağında solunda iyi bak. Onları elle bile çevirebiliyorsun diye hatırlıyorum ama Hyundai işte bana biraz uzak :D

Gökhan Hyundai de sanırım yuvarlak diskler olacaktı farın arka kapak içinde de olabilir sağında solunda iyi bak. Onları elle bile çevirebiliyorsun diye hatırlıyorum ama Hyundai işte bana biraz uzak :D

bıraz uzak tabı abıı:D...abıcım o vıdadan baska hıc bır sey yok ayar yapılabılecek... en guselı ısın ehlıne yaptırmak galıba...hehehhehe

Geri
Üst Alt