Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fan sorununu cozemedik fikirleriniz

tolga01

Kayıtlı Üye
Arkadaslar oncelikler mrhba aracim leon 2015 tdi arac surekli fan aciyor sabah aksam ikindi farketmiyor yuksek fan aciyor ama klimyi actigimdada bazen yuksek fan duruyor normal klima fanina geciyor kafam karisiyor biyerde binmantiksizlik var diye dusunuyorum ve bnim caniminsikiyor partikul diyolar ama onunla alakasi yok biliyorum servis ilgisiz ve alakasiz arac birinci kademe fan arzasinvermis ozel serviste fan motoru degisecek dedi cok aklima yatmadi fani algilayan sensormu kucuk basit bi drencmi musurmu bilemedim sizindenfikirlerinizi almak istedim sizce sorun ne olabilir goruslerinizi bildirirseniz sewinirim tsekkurler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadslar kimse bi fikir yurutemedi mii

Arkadaslar oncelikler mrhba aracim leon 2015 tdi arac surekli fan aciyor sabah aksam ikindi farketmiyor yuksek fan aciyor ama klimyi actigimdada bazen yuksek fan duruyor normal klima fanina geciyor kafam karisiyor biyerde binmantiksizlik var diye dusunuyorum ve bnim caniminsikiyor partikul diyolar ama onunla alakasi yok biliyorum servis ilgisiz ve alakasiz arac birinci kademe fan arzasinvermis ozel serviste fan motoru degisecek dedi cok aklima yatmadi fani algilayan sensormu kucuk basit bi drencmi musurmu bilemedim sizindenfikirlerinizi almak istedim sizce sorun ne olabilir goruslerinizi bildirirseniz sewinirim tsekkurler

bunu servis ve birçok usta sorun olarak görmüyor gören para almak için yapar diye düşünüyorum 1.6tdi seat golf ve şkoda da aynı fan açma durumu var bende ilk başta çok sıkıntılı sanıyordum ama birkaç servis ve ustadan sonra ve genel olarak bütün kullanıcıların aynı sorunu olduğundan normal karşıladım
Ayrıca servisin bana dediği partükül temizlediği için fanın çalışması yönünde olmuştu pc ye bağlayıp kontrol ettiğimde de araç su sıcaklığı sabit duruyor fan çalışırken

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ewet ama cok snir boZucu bir durum sabah ilk kontak hareketinde daha arac calismadan fan aciyor ve devamli oldugundan birinci kademe fan arzasi yaziyoo araci bagladigimda yani bilemedimm nasil yapcaz yada umursamadan ole binemye devam edecz artk yapack bi durum yoksa ama bn yinede aslinda kucuk bi baglanti sorunu algilama hatasinoldugunu dusunuyrum

98 Civic aracımda aynı tip sorunu yaşamıştım fan hep ikinci kademede çalışıyordu, bir usta bana soğutma sistemin sağlıklı değil muhtemelen radyatör kanallarında tıkanıklık var araç sağlıklı soğuyamadığı için ikinci kademede sürekli demişti. Radyatörü söküp tüm kanallarını temizlediler tekrar taktılar sorun tamamen çözüldü bir daha da olmadı. Tabi ikisi farklı araçlar ve farklı sistemlere sahip ama bu fikir de aklınızda bulunsun bence.

Ewet farkli arac ama olasilik sonucta iyi bir ustaya baktracm en kisa zamnda inslh cozulur

Tabiikide cozudgum gun paylasirim

En ucuzdan pahalıya çözüm aramaya başlayın o zaman.
Manuel DPF temizliği yapın.
2500-3000 devir aralığında 15-20 dakika durmadan yavaşlamadan gidin.
Bununla çözülmüyorsa partikül filtresinden değildir.

Sonra fan müşrünü değiştirin çok pahalı değildir 50 tl nin altındadır.

Bu da değilse fanın kendisinde sorun vardır belki şasi alıyordur bir yerden.
Kontrol ettirin.
Yağ seviyesini kontrol etmişsinizdir diye düşünüyorum.

He bir de klima açık olduğu müddetçe fan çalışır. Biliyor musunuz bilmiyorum.

Bunların dışında devamlı fan açmasının bir sebebi yok varsa da ben bilmiyorum.

Partikul temizlik islemini birkac defa dediginiz gbi yaptik partikul diill kesinlikle yag sewiyem normal sicaklik normal gozle gorunen degisiklik yok musure baktirmadim ama fan arzasi diyolar hafta sonuna parca geleckmis bi arza tespit yapilacak fan motoruyla alakali bakalim fan motoruna serwis 1904 tl fiyat verdi disardan orjinal parca bulundu 900 tl bakalim inslah musur flndir yoksa pahaliya patlicak bana

Geri
Üst Alt