Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fahri Trafik Müfettişi Ceza Kesmiş

goretek

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 13/10/2012 tarihinde Fahri Trafik Müfettişi Bana ceza kesmiş bugün posta yolu ile bana ulaştı 154 TL kırmızı ışık ihlalinden kesmiş o gün o saatte bahse konu olan kavşaktan sağa dönüş yaptım . Söz konusu kavşak 5 kollu bir kavşaktır ve benim geçtiğim yerde çoğunlukla sağa yeşil ok yanmaktadır. Bilindiği üzere sağa yeşil ok standat trafik ışıkları gibi değildir standart trafik ışıklarının en alt kısmına sonradan monte edilir. yani yeşil ok ya yeşil yanar ya da yeşil ok yanmaz. yandığı zaman geçilir yanmadığı zaman durulur. ve sistemi diğer ışıklar gibi çalışmadığı için örneğin trafik ışıklarında yeşilden sarıya ve kırmızıya geçmeden önce yeşil ışık flaş şeklinde 4-5 defa yanar söner ve sarı ve kırmızı olur. Ancak şehrimizde bulunan yeşil sağa ok larda böyle bir şey bulunmuyor çat diye sönüyor yeşil ok yani demek istediğim o ki ben sağa yeşil ok yanarken geçtim ancak ben geçer geçmez ok sönmüş olabilir ve Fahri Müfettiş buna istinaden ceza yazmış. Kırmızı ışık ihlali diye ne bir foto var ne bir sağa dönüş ışığı diye hiçbişey belirtmemiş. Şimdi ben bu cezayı nasıl iptal edicem. Trafik polisi yazsa içim yanmaz belki ama Fahri arkadaşlar yazınca içim yanıyor. devrenin çalışma prensibini bilmez yani anlam veremiyorum. şimdi 154 liralık cezayı Mahkeme iptal ettirmem için ne yapmak lazım kanıtım yok , ama onun da kanıtı yok geçtiğime dair nasıl olacak bu iş başına böyle bir şey gelen varmı ? Sıkılmadan okuduğunuz için teşekkür ederim.

avukatınız ve itiraz dilekçeniz ile birlikte sulh ceza mahkemesine 15 gün içinde başvurun...
eğer ki fotosu yoksa ve mobesa kaydı bulunmazsa ceza iptal edilir sonrasında o müfettiş bozuntusuna manevi tazminat davası açın ki, hak yerini bulsun... ama büyük ihtimal o tip kişilerde foto kaydı vardır...geçmiş olsun...

Kamera kayıtı filan yoksa iptal olması çok zor...

Fahri müfettişlerin cezasını iptal edemezsiniz, zaten amaç insalara ceza kesip (sizinki anlattığınıza göre hatalı işlem) dikkatli olun heryerde cazai işleme tabii tutulabilirsiniz demek.

Geçmiş olsun,erken ödeyip indirim almak en mantıklısı

Erken ödemende fayda var bir ara bende özendim fahri müfettişliğe ama yaş olayı var. Trafikte millet canavar ne ışık dinliyorlar ne kural biliyorlar, yine de bir kameraya falan çekip veresim geliyor polislere:eek:key: Üzüldüm ama Kıvanç ceza yemene geçmiş olsun...

iptali zor kardeşim ellerinde makine bekliyor bizim patrona da geldi ceza pazartesi günü kavsaktan dönerken telefonla görüştügü için araştırdı ödeyecez dedi tıpış tıışşş polislere sordu iş yerine gelen zorr mahkemeye versen bile dediler

ben öyle bir fahri yi çanakkalede zamanında iyi etmiştim tamamen kılkuyruk oluyorlar ve laftan anlamıyorlar anladıkları tek dil var dayak ota çöpe yazıyorlar :mad::mad::mad:

ben öyle bir fahri yi çanakkalede zamanında iyi etmiştim tamamen kılkuyruk oluyorlar ve laftan anlamıyorlar anladıkları tek dil var dayak ota çöpe yazıyorlar :mad::mad::mad:
Yekta abi sen yine denk gelmişsin içindekileri dökebilmişsin :)

iptali zor kardeşim ellerinde makine bekliyor bizim patrona da geldi ceza pazartesi günü kavsaktan dönerken telefonla görüştügü için araştırdı ödeyecez dedi tıpış tıışşş polislere sordu iş yerine gelen zorr mahkemeye versen bile dediler
Bende onu anlamıyorum o kavşak okadar yoğun bir kavşak ki foto çektiğini sanmıyorum eğer çektiyse de bu işten zevk aldığı kesin oturmuştur biyere almıştır 1 kilo çekirdek gelene yaz ceza gidene yaz birde bahsettiğimiz ışıklı ok uyarı da vermiyor sönmeden önce çat diye sönüyor ben kavşaktan arabanın en arka noktası geçene kadar ışığa bakamam ki , yola kim bakacak ozaman dimi :)
Erken ödemende fayda var bir ara bende özendim fahri müfettişliğe ama yaş olayı var. Trafikte millet canavar ne ışık dinliyorlar ne kural biliyorlar, yine de bir kameraya falan çekip veresim geliyor polislere:eek:key: Üzüldüm ama Kıvanç ceza yemene geçmiş olsun...
Erken ödemekte fayda var ama ne kadar erken ödersem fayda sağlayacak ilk defa ceza yiyorum son ödeme tarihi falan oluyor mu bunun yok üzerinde bişey de ayrıca Gelir idaresi başkanlığından baktım gözükmüyor borç anlam veremedim. Ayrıca Sakın müfettişliğe heves etmeyin hiç iyi yorumlar almadım :)
avukatınız ve itiraz dilekçeniz ile birlikte sulh ceza mahkemesine 15 gün içinde başvurun...
eğer ki fotosu yoksa ve mobesa kaydı bulunmazsa ceza iptal edilir sonrasında o müfettiş bozuntusuna manevi tazminat davası açın ki, hak yerini bulsun... ama büyük ihtimal o tip kişilerde foto kaydı vardır...geçmiş olsun...
o bölgede mobese yok resim çekebileceğini de sanmam çok işlek bir yol bakalım hafta başı itiraz edeyim diyorum ceza tescil plakasına kesildikten sonra usul ve esaslara göre 7 gün içinde tebliğ edilmesi gerek diyor 7 iş günü mü 7 gün mü onu kesin öğrendikten sonra mahkemeye başvurayım diyorum çünkü 13 ünde kesilmiş ceza 23ünde yani bugun ulastı elime 10 gün oldu eğer tutturabilirsem oradan emsal kararlar ver elimde onunla gidicem mahkemeye
Kamera kayıtı filan yoksa iptal olması çok zor...
İnşallah yoktur da yırtarız :) Bayram önü kötü oldu

Fahri müfettişlerin cezasını iptal edemezsiniz, zaten amaç insalara ceza kesip (sizinki anlattığınıza göre hatalı işlem) dikkatli olun heryerde cazai işleme tabii tutulabilirsiniz demek.

Geçmiş olsun,erken ödeyip indirim almak en mantıklısı
Uygulama gerçekten güzel ancak belli bir yaş sınırına ulaşmış insanların yani sosyal yaşamı eskisi kadar hareketli olmayan insanlara böyle görevlerin verilmesi garip geliyor bana ayrıca bu kişiler yeterli eğitim alıyorlar mı ? bu eğitim neleri kapsıyor ? sürekli eğitimden geçiriliyorlar mı ? bunları da sorgulamak gerek diye düşünüyorum..

posta yoluyla yollanan cezalarda;
benim bilgim cezanın kesildiği tarihin önemi yoktur zarfın üzerinde yazan tebliğ tarihi önemlidir mahkemede bu tarihi esas alır ve bu 7-veya 10 değil tebliğden itibaren 15 gündür...(tabi işgünü değil tatil de dahil..)
bizzat 2500 tl kantar cezam da biliyorum son gününe kadar bekleyip ödemiştim tebliğ tarih kavgası yaptım ve kazandım...

Geri
Üst Alt