Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fahri Trafik Müfettişi Ceza Kesmiş

posta yoluyla yollanan cezalarda;
benim bilgim cezanın kesildiği tarihin önemi yoktur zarfın üzerinde yazan tebliğ tarihi önemlidir mahkemede bu tarihi esas alır ve bu 7-veya 10 değil tebliğden itibaren 15 gündür...(tabi işgünü değil tatil de dahil..)
bizzat 2500 tl kantar cezam da biliyorum son gününe kadar bekleyip ödemiştim tebliğ tarih kavgası yaptım ve kazandım...
bir tane emsal karar var elimde ve kişinin mahkemeye savunma olarak şöyle yazmış.. ilgili hükümleri yazmış ve
Söz konusu bu madde hükmü gereğince, düzenlenen trafik ceza tutanağının muhataba yani tarafıma tebliğ edilmesi işlemine 7 (yedi) gün içinde başlanması gerekmektedir.

Ancak ekte sunulu tutanakta da görüleceği üzere kural ihlalinin yapıldığı iddia edilen tarih ile tebligat tarihi arasında uzun bir zaman bulunmaktadır. Tebligatın ilgili yönetmelik hükmüne göre yapılmadığı da aşikârdır.

Tutanak 18.11.2011 tarihinde düzenlenmiştir ve açık yönetmelik hükmüne göre tebligat işlemlerinin en geç 25.11.2011 tarihine kadar (tutanağın düzenlendiği tarihten sonraki 7.gün) yapılmış olması gerekirken, tutanağın tarafıma neredeyse bir ay sonra tebliğ edilmesi usul ve yasaya aykırılık teşkil etmektedir.
diyor... benimde kafamı bu karıştırdı (tarihler temsilidir) şimdi bana gelen cezada tarih 13.10.2012 yazıyor elime ptt yolu ile 23.10.2012 de ulaşmış. ben de 3günden paçayı kıvırabilirmiyim :)

zatem ögle noktaları şeciyolarkii kulaklarımı çınlatsınlarr burdan gecen sürücüler:D

O yüzden arka plakasız ve içi gözükmeyen cam filmle geziyorum...

Kıvançcım öncelikle geçmiş olsun. geçen ay aynı şekilde bi ceza da bana geldi. tebliğ tarihi 06.09 düzenleme tarihi 12.07 olan adana ceyhanda radar cezam war 154 tllik. fakat ne kendim gittim ne de aracı başkasına werdim (at-avrat-silah misali). arada 1200 km mesafe war. ilk önce burdaki trafiğe gittim.biz bişey yapamayız dedi cezanın kesildiği yeri arayın yada mail falan atın dedi. netten adresi alıp gelen tutanağın üstündeki makbuz no, saat, tarih, işlemi yapan memurların isim ve sicil nolarını belirterek orada bulunmadığımı aracı başkasına vermediğimi kamera kayıtlarının tekrar incelenip kayıtların tarafıma gönderilmesini istedim. son olarak da HUKUKİ YOLLARIN SAKLI KALMAK KAYDI İLE CEZANIN iptalini istedim. emekli polis abimin bu laf dilekçede çok önemlidir. haklarının bilincinde olduğunu belirtir dedi. yazdığın dilekçedeki kullandığın kelimelerin çok önemli olduğunu söyledi. sonuç olarak telefonla da aradım mailin geldiğini kayıtların incelendiğini, ceza iptal edileceğini ve işlem için ceza makbuzu ve tebliğ kağıtlarını kendilerine ulaştırmamı istediler. cezanın SEVHEN yazıldığının yazdığı ve cezanın iptal edildiği yazan dilekçeyi mail olarak bana attılar. SEVHEN'in kelime anlamı: dalgınlık yada unutkanlık sonucunda oluşan yanlışlıkmış. ben sulh cezaya dilekçe vermeden hallettim. inşallah işin hallolur ve yardımcı olabilmişimdir.

Kıvançcım öncelikle geçmiş olsun. geçen ay aynı şekilde bi ceza da bana geldi. tebliğ tarihi 06.09 düzenleme tarihi 12.07 olan adana ceyhanda radar cezam war 154 tllik. fakat ne kendim gittim ne de aracı başkasına werdim (at-avrat-silah misali). arada 1200 km mesafe war. ilk önce burdaki trafiğe gittim.biz bişey yapamayız dedi cezanın kesildiği yeri arayın yada mail falan atın dedi. netten adresi alıp gelen tutanağın üstündeki makbuz no, saat, tarih, işlemi yapan memurların isim ve sicil nolarını belirterek orada bulunmadığımı aracı başkasına vermediğimi kamera kayıtlarının tekrar incelenip kayıtların tarafıma gönderilmesini istedim. son olarak da HUKUKİ YOLLARIN SAKLI KALMAK KAYDI İLE CEZANIN iptalini istedim. emekli polis abimin bu laf dilekçede çok önemlidir. haklarının bilincinde olduğunu belirtir dedi. yazdığın dilekçedeki kullandığın kelimelerin çok önemli olduğunu söyledi. sonuç olarak telefonla da aradım mailin geldiğini kayıtların incelendiğini, ceza iptal edileceğini ve işlem için ceza makbuzu ve tebliğ kağıtlarını kendilerine ulaştırmamı istediler. cezanın SEVHEN yazıldığının yazdığı ve cezanın iptal edildiği yazan dilekçeyi mail olarak bana attılar. SEVHEN'in kelime anlamı: dalgınlık yada unutkanlık sonucunda oluşan yanlışlıkmış. ben sulh cezaya dilekçe vermeden hallettim. inşallah işin hallolur ve yardımcı olabilmişimdir.

Bende görüştüm emniyetle ancak fahri trafik müfettişlerinin yazmış olduğu cezaya sevhen iptal yapılamıyormus tek iptal yolu mahkemeymiş bayram tatili öncesi gelmesi sıkıntı oldu benim için bayramdan sonra emniyete gidicem tekrardan olmadı mahkeme yolu gözüküyor. Ama geçmiş de olabilirim hani pek hatırlamıyorum durumu :)

Trafik polisleri bitti bide fahriler mi çıktı bu nedir ya.. Bu fahriler minibüsleri otobüsleri taksileri hiçmi görmüyor.. Abi böyle adaletsizlik olmaz ya.. Geçmiş olsun

iptali zor kardeşim ellerinde makine bekliyor bizim patrona da geldi ceza pazartesi günü kavsaktan dönerken telefonla görüştügü için araştırdı ödeyecez dedi tıpış tıışşş polislere sordu iş yerine gelen zorr mahkemeye versen bile dediler

Kazım abi benim arabaya sticker yapıştırdığımız park yerinde yer olmayınca o otoparkın önüne arabayı bıraktım, 5 adım atmadan çekiciden arabanın fotoyu çektıler gırdıler cezayı. Çekiciden çektiği açıdan park yasağı işareti yok, park yasağı işareti olan yerinde 15 metre etrafına park etmek yasakmış sadece. İtiraz mı etsem ki diyorum :mad:

Kazım abi benim arabaya sticker yapıştırdığımız park yerinde yer olmayınca o otoparkın önüne arabayı bıraktım, 5 adım atmadan çekiciden arabanın fotoyu çektıler gırdıler cezayı. Çekiciden çektiği açıdan park yasağı işareti yok, park yasağı işareti olan yerinde 15 metre etrafına park etmek yasakmış sadece. İtiraz mı etsem ki diyorum :mad:

Kanunlara hakim isen yani emin isen et bence... Yalnız 15 mt az değil mi?:confused:

Geçmiş olsun kardeşim... Ben o 154TL öderim ama sonra onu yazan fahri arkadaşı bulup bayıltana kadar adım fahriye dedirtene kadar itinayla...

Geri
Üst Alt