Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

'F1'de taşların yerine oturması birkaç sene alır'

YCO

Kayıtlı Üye
mclaren_logo.jpg

McLaren Başmühendisi Pat Fry, bu sezon performans açısından yaşanan büyük dalgalanmalar ve tahmin edilemeyen sonuçların, 2010'da da devam edeceği tahmininde bulundu.

2009, Brawn ve Red Bull'un özellikle sezon başındaki performans ve çıkışlarıyla son yılların en tahmin edilemeyen sezonlarından biri olmuştu. Son olarak bu sezon, Force India gibi yeni takımların yükselişine karşın, köklü takımların gridin sonlarında yer almasına şahit oldu.

Fry, sezon içinde kazanılan performans seviyesinin, tarihi olarak bakıldığında, yeni kurallar ışığında birkaç yıl içinde eski çizgisine geldiğini hatırlattı.

Aero alanda bu sezon yeni bir değişim sürecinin başladığını ve bunun henüz başında olunduğunu kaydeden Fry, örnek olarak birçok takımın sezona, çift katmanlı difüzere göre bir tasarım yaparak başlamadığını, daha çok bu tasarımı araca adapte ettiklerini söyledi. Fry, Formula 1'de taşların yerine oturması için daha birkaç sene daha gerekebileceğini ifade etti.

Fry ayrıca, mevcut lastik kurallarının da, gelecek sene yarıştan yarışa grid pozisyonlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

TurkiyeF1.com

Yiğit senden okkalı tavan yapacak ekonomi haberleri bekliyorum, bırak bu 4 teker işleri:)

abi sen daha iyi takip ediyosun onları ben pek anlamam..
:) :)

abi sen daha iyi takip ediyosun onları ben pek anlamam..
:) :)

Yiğidim bu haberlere göstereceğin özeni onlara da göster biraz hırs biraz cesaret ve kaya gibi sabır, bak neler oluyor çıkıyor altından.

Geri
Üst Alt