'F1'de taşların yerine oturması birkaç sene alır' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir

'F1'de taşların yerine oturması birkaç sene alır'

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  [​IMG]

  McLaren Başmühendisi Pat Fry, bu sezon performans açısından yaşanan büyük dalgalanmalar ve tahmin edilemeyen sonuçların, 2010'da da devam edeceği tahmininde bulundu.

  2009, Brawn ve Red Bull'un özellikle sezon başındaki performans ve çıkışlarıyla son yılların en tahmin edilemeyen sezonlarından biri olmuştu. Son olarak bu sezon, Force India gibi yeni takımların yükselişine karşın, köklü takımların gridin sonlarında yer almasına şahit oldu.

  Fry, sezon içinde kazanılan performans seviyesinin, tarihi olarak bakıldığında, yeni kurallar ışığında birkaç yıl içinde eski çizgisine geldiğini hatırlattı.

  Aero alanda bu sezon yeni bir değişim sürecinin başladığını ve bunun henüz başında olunduğunu kaydeden Fry, örnek olarak birçok takımın sezona, çift katmanlı difüzere göre bir tasarım yaparak başlamadığını, daha çok bu tasarımı araca adapte ettiklerini söyledi. Fry, Formula 1'de taşların yerine oturması için daha birkaç sene daha gerekebileceğini ifade etti.

  Fry ayrıca, mevcut lastik kurallarının da, gelecek sene yarıştan yarışa grid pozisyonlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

  TurkiyeF1.com
   
 2. fnasif

  fnasif SCW Üyesi

  5.483
  284
  83
  Yiğit senden okkalı tavan yapacak ekonomi haberleri bekliyorum, bırak bu 4 teker işleri:)
   
 3. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  abi sen daha iyi takip ediyosun onları ben pek anlamam..
  :) :)
   
 4. fnasif

  fnasif SCW Üyesi

  5.483
  284
  83
  Yiğidim bu haberlere göstereceğin özeni onlara da göster biraz hırs biraz cesaret ve kaya gibi sabır, bak neler oluyor çıkıyor altından.
   
 5. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  aheueheheh..
  eyv. abim.. :) :)
   

Sayfayı Paylaş