• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

'F1'de taşların yerine oturması birkaç sene alır'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


McLaren Başmühendisi Pat Fry, bu sezon performans açısından yaşanan büyük dalgalanmalar ve tahmin edilemeyen sonuçların, 2010'da da devam edeceği tahmininde bulundu.

2009, Brawn ve Red Bull'un özellikle sezon başındaki performans ve çıkışlarıyla son yılların en tahmin edilemeyen sezonlarından biri olmuştu. Son olarak bu sezon, Force India gibi yeni takımların yükselişine karşın, köklü takımların gridin sonlarında yer almasına şahit oldu.

Fry, sezon içinde kazanılan performans seviyesinin, tarihi olarak bakıldığında, yeni kurallar ışığında birkaç yıl içinde eski çizgisine geldiğini hatırlattı.

Aero alanda bu sezon yeni bir değişim sürecinin başladığını ve bunun henüz başında olunduğunu kaydeden Fry, örnek olarak birçok takımın sezona, çift katmanlı difüzere göre bir tasarım yaparak başlamadığını, daha çok bu tasarımı araca adapte ettiklerini söyledi. Fry, Formula 1'de taşların yerine oturması için daha birkaç sene daha gerekebileceğini ifade etti.

Fry ayrıca, mevcut lastik kurallarının da, gelecek sene yarıştan yarışa grid pozisyonlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

TurkiyeF1.com
 

fnasif

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ağu 2009
Mesajlar
5,482
Beğeniler
280
Yaş
44
#2
Yiğit senden okkalı tavan yapacak ekonomi haberleri bekliyorum, bırak bu 4 teker işleri:)
 

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#3
abi sen daha iyi takip ediyosun onları ben pek anlamam..
:) :)