F 16 egzos Biri bana bunun ne olduğunu açıklasın lütfen ya :) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

F 16 egzos Biri bana bunun ne olduğunu açıklasın lütfen ya :)

tuğra

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen forumda egzos falan derken bi f16 muhabbeti gecti sordum cevap alamadım Allah rızası için biri bana bunu açıklasın egzos ucuna çaak falan bişey yapılıyomuş falan filan acaip kafam takıldı lütfen yardımmmm :)

tuğra

Kayıtlı Üye
:eek: bendeki bu apaçhi ruhu ne olacak bilmiyom yaaa, aydınlattığınız için teşekkürler

HaKo

Kayıtlı Üye
bu akımın ilk öncüsü bmw cilerdir. 3.35 in o güzelim twin turbo sesini (ıslığını) 3.20 dizeller 335 sesi diye yaptırmaya başladı.. ki yapılan sesinde alakası yoktur. ondan sonra bi aparat falan geldi işte takınca ıslık gibi ses çıkartıyo diye. Şu an son ismi f16 egsozu olmuş sanırım. apaçiliğin bi çeşidi işte..

zafa38

Kayıtlı Üye
Demek apaçiler akımını İlkBMW ciler başlattı...

SeatClubWorld

Administrator
Gider egzos Mustafa Usta yaptı forumdan birkaç arkadaşa..Egzosun çıkış borusunun içine 10 cm kadar öncesine bir parça kaynatıyor..Araç yüksek devire geçtiğinde ıslık sesine benze bir ses veriyor..Tabii sürekli yüksek devirde gidersen motoru zorluyor..Açıkcası ben tavsiye etmem..

YCO

Kayıtlı Üye
bi de kurt egzost diye bişi var..geçenlerde bi videosuyla karşılaştım.. :D :D puhaha