Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Expertizin önemi....

hocam bu kadar üzülme çokta kötü fiyata satmamışssın. Daha kötüsüde olabilridi.

İlk seferde doğru yapmak bir ilkedir.Basit görülen şeyler insanın karşısına bir dağ şeklinde çıkar ve aşılamaz bir durum alır.Bu nedenle her zaman önlem ve tedbir almalıyız.

Abiler kardeşler öncelikle merhabalar der yeni yılınızı kutlar sevdiklerinizle beraber mutlu huzurlu sağlıklı kazasız belasız girmenizi temenni ederim..

Başıma gelen talihsiz bi olayı anlatıcam herkes benim gibi tufaya düşmez ama arabalar hakkında bilgim de yoktu o hevesle bi sıkıntı yaşadım..

Aracımı 9 nisan da kuzenim olan abimin ilan da görmesi bana şiddetle önermesi üzerine 10 nisan günü ikitelli den almak için yola çıktım..Aracım gördüğünüz gibi 2003 model seat ibiza 1.4 signo otomatik modeldi..Abim aracı çok beğendi motor ustama gösterdi motor da ve sanzuman da sorun olmadığını söyledi buraya kadar hem fikiriz..Kaporta şase olarak da bitane lastikci ustaya götürdük..öyle uzaktan uzaktan bakıp üstün körü konuşan biriydi..Araç iyidir alınır dedi araç sahibi de sadece bel altı boyalı tavan ve kaput da boya yok dedi..Bende herhangibi bilgiye sahip olmadığım için o hevesle direk aldım..(22.750TL)

Aradan 8.5 ay geçti ve satmaya karar verdim sizlerin karşısına da sundum.. (bilseydim sunmazdım) Aciliyetim olduğu için fiyatı baya cüzzi yaptım tabi bu arada triger gibi ağır bakımları yağ değişimi 4 kış 4 yaz lastiği diskler balatalar muayene gibi şeyleri yapalım 2bin km olmuştu..Aracımı Ankara dan bi müşteri zorla istedi 31 Aralık sabahı adam geldi araba dan anlıyormuş ama..Arabanın boyasına o baktı değişen var diye şüphelendi sanayiye gittik..(ki ben eminim sözde bel altı boyasindan başka bişey yok).Rastgele girdiğimiz bi kaportaci da usta sol kapının değiştiğini sol taraftan güzel bi darbe aldığını ve bunun direklere kadar ulaştığını söyledi..Velhasıl uzatmatalım öncelikle ben çok mahçup adam da mağdur oldu..Bende değişen olduğunu ve boyanın okadar derinlere işlediğini bilmiyordum..Neyse anlaştık 20.500 TL gibi bi fiyat verdi yalancı duruma düştüğüm için adam mağdur kaldığı için mecburen verdim içim el vermedi..Aşağı yukarı artan bu piyasada bi yakınıma güvenmem kıt kanaat aldığım arabadan 4-5 bin lirada zarar etmeme neden oldu..

Siz siz olun Expertiz yaptırmadan araç satın almayın belki 150 tl kimine büyük bipara ama yaşadığım olayı göze aldığımda yalancı çıktım bide üstüne fazlasıyla zarar ettim..Bilseydim 150 tl değil 300 tl verir baktırırdım..

Bu yaşadığım belki birine rehber yol olur diye paylaştım inşallah Allah kimseyi utandırmaz..Allaha emanet olun kazasız belasız inşallah..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok geçmiş olsun. Benim de benzer bir olay başıma geldi. En yakın arkadaşınızdan bile alacak olsak kesinlikle ekspertiz şart. Ticaret sonuçta utanacak sıkılacak bir durum yok.

Geri
Üst Alt