Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ev yapımı Cold Air Intake Filter

d_darko

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz K&N, AEM vs vs gibi markaların Cold air intake (CAI) ürünleri çok pahalı. Bunlar gibi bir filtre setini, boruları vs ile kendimiz yapamaz mıyız? Sağda solda bununla ilgili şeyler var ama net değil. Daha önce yapanlar tarif edebilir mi? Hatta resimlerle falan izah etse ne güzel olurdu.

Aracım Seat Toledo 1.6 Signo 2000 model.

Şu filtrelerden hangisi sizce iyi olur? Hangi marka filtre önerirsiniz?

images

images

product8015.jpg

Bende AEM mevcut simondan almıştım gayetde memnunum :eek:key:

yapmak çok basit motor içinde uygun bir konum ve yapı marketten ısı yalıtım malzemesi soğuk hava alabilecek bi konumda iş görür ben yaptım ancak motorlarımız farklı resimde yok şuan dahha biraz üzerinde işlerim var kısmetse bitince paylaşırım...

yapmak cok kolay eskı arabamda kendım yapmıstım FK fıltre kullanyodum,borusunu da egsozcuda olcup bıcıp kestırmıstım,rekorcudan da b dırsek aldın mı bıttı gıttı.yalıtım kısmındada ısı yalıtım malzemelerı ıle motora karsı duvar yapmak gerekıyor,boru aynı zamanda amyantla sarılabılır

Özel mesajlarda sorduğunuzda da anlatmaya çalışmıştım..araçlar farklı olduğu için resim pek bisey ifade etmez..ama genel mantık soğuk hava için uygun bir konum ve motor ısısından korumak için filtreyi ısı kalkanı..
Kolay gelsin..

Son soruna cevap dondüm ama mesaj kutun dolu:/

yapmak çok basit motor içinde uygun bir konum ve yapı marketten ısı yalıtım malzemesi soğuk hava alabilecek bi konumda iş görür ben yaptım ancak motorlarımız farklı resimde yok şuan dahha biraz üzerinde işlerim var kısmetse bitince paylaşırım...

Yapmak basit ama önderlik eden biri lazım :) Malzeme listesi falan...

biLaL, kardeş sen nasıl birşey aldın, kaça aldın?

TORO_BLANCO, dostum çok para istiyorsun valla ya. Bende bütçe kısıtlı olmasa zaten ev yapımı bişey istemezdim :)

babaerkan, mesaj kutusu çok sınırlı ya, hemen doluyor... ilgililere duyrulur :)

Bu arada marka olarak ne tavsiye edersiniz ve fiyatları nerelerde, bilgi verebilir misiniz?

Aem kullanabılırsın,8v motor senınkısı heralde uzerınde maf sensoru oldugu ıcın kuru tıp kullanmak lazım fıltreyı

Bu arada marka olarak ne tavsiye edersiniz ve fiyatları nerelerde, bilgi verebilir misiniz?

Marka olarak Elbette Aem derim hem yağsız kullanımı temizliği kolay hemde başarısı kanıtlanmış bir filtre her ne kadar geçirgenlik önemli olsada motoru yağla tozla buluşturmak istemeyiz elbet....

Geri
Üst Alt