Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Euro Diesel Farkı

Shellden şaşmam, bir kaç yıldır acil durum haricinde tek marka olarak kullanıyorum.

14tdi cordobada opetten vazgeçip shell'e geçtikten sonra 150 km ye kadar fazla yol yapıyordum.Yeni aracımda da shell den devam ediyorum.
piskolojik değil gerçek bir fark var aralarında.

gerçek bir karayolu f16sı kullanmak istiyorsanız en iyi yakıt BP ultimate diesel. euro2 ve euro3 motorlarda sabah soğukken attığı dumanda bariz bir şekilde azalma oluşturuyor. ayrıca 20 litre euro dieseli ile klima açık bir vaziyette leon 1.9 tdı ile banka 450 km yol yapıyordum. şimdi altea XL de de kullanıyorum ve oldukça memnunum. bpden başka bi yerden mazot aldığım zaman bariz şekilde çekişde düşme ve turbo sesi dahil motorun sesinde bariz bir değişiklik yaşıyorsunuz. psiklojik değil tecrübe ile sabittir.

bir dene derim. ben farkı hissettim. bu arada pazartesi ankaradan gelirken otobanda yanımdan geçtin. arkandan gelecektim ama arabada çocuk,eşim annem falan vardı

Bundan sonra ki depoda deniycem. Evet bende görülenler konusuna yazmıştım tam yanından geçerken baktım selam vercektim ama araç kalabalık olunca devam ettim direk..

be hep gtl kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum kullalnmıyanlar en azından bir depo denemelerini tavsiye ederim

opet kullananlar cabucak shell'e veya bp ye falan gecsinler..

ben neredeyse 1 yildir opetten almiyorum ve artik mutluyum..

1- menzil artti sheel'e gecince
2- performans:eek:key: farki tek sen hissetmiyorsun mehmet abi..

ayrica gtl'de bende oyle bir performans farki hissetmedim.. v-power'dan devam :D

evet shelle devam o zaman. ama bir ara Serhan ın dediği gibi BP denemek lazım

opet kullananlar cabucak shell'e veya bp ye falan gecsinler..

ben neredeyse 1 yildir opetten almiyorum ve artik mutluyum..

1- menzil artti sheel'e gecince
2- performans:eek:key: farki tek sen hissetmiyorsun mehmet abi..

ayrica gtl'de bende oyle bir performans farki hissetmedim.. v-power'dan devam :D

hep opet ten alan birisi olarak V power a geçince bariz hemde çok çok bariz bir şekilde performans arttı shell in Fuelsave yi almayın kırsal motorinin ta kendisidir :D peki bp için ne düşünüyoruz forum olarak çok merak ediyorum shell mi bp mi

bak yha ne güzel shell e ısındık 3 5 depodur shell kullanıorum kafama soktu bp yi :D
evet bende ömrümde hiç BP dizeli denemedim. shellden aldığımda opet ile arada gerçekten fark hissettim ama BP ve shell arasındaki fark nedir bilmiyorum. yukarda Serhan BP nin çok performans artırdığını söylemiş. O yüzden birde BP denemek lazım. :)

Geri
Üst Alt