Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ESP'li ve ESP'siz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Esp,tcs,vsa kıl tuy vs.. bunların hepsı eger bugun kullanılıyorsa her arabadada olmalıdır.Teknolojıyı adamlar ınsanların hayatını zorlastırmak ıcın degıl kolaylastırmak ıcın gelıstırmeye calısyo adamlar.Esp hayat kurtarır mı kurtarır,ama su da varkı arabasında esp olup da kaza yapan cok ınsan da var.Yol,lastık,hava sartları hepsı b etkendır bunda kı hızlı veya dıkkatsız araba kullanmakta etkendır bunda.60 km ıle gıden b aracın anı tepkısı ıle 120 ıle gıden arabanın tepkısı her zaman cok baskadır bu demek degıldır espsız araba tehlıke altındadır.

Esp,tcs,vsa kıl tuy vs.. bunların hepsı eger bugun kullanılıyorsa her arabadada olmalıdır.Teknolojıyı adamlar ınsanların hayatını zorlastırmak ıcın degıl kolaylastırmak ıcın gelıstırmeye calısyo adamlar.Esp hayat kurtarır mı kurtarır,ama su da varkı arabasında esp olup da kaza yapan cok ınsan da var.Yol,lastık,hava sartları hepsı b etkendır bunda kı hızlı veya dıkkatsız araba kullanmakta etkendır bunda.60 km ıle gıden b aracın anı tepkısı ıle 120 ıle gıden arabanın tepkısı her zaman cok baskadır bu demek degıldır espsız araba tehlıke altındadır.

bende bir kaç farkla bunu anlatmaya çalışıyorum can :)

Yunus yeme olm bizi.. :D
1-2 defa devreye girdi demek süper dikkatli kullansan da lazım olmayacağı anlamına gelmez..airbagler de gereksiz o zaman bi yerde ömrü hayatı boyunca hiç açılmamış airbagler var..daha yakın zamanda bi arkadaşım babasında 7-8 senelik bi Merc' vardı E..hiç kazası yoktu..geçen yaz aracı şöför kullanırken uyumuş nerdeyse ailecek takla attılar içinde ne varsa açıldı..ESP de zaten cebinde tutman gereken bişi lazım olduğunda alacak vaktin olmaz çünkü.. :)

1)15 yaşından beridir otomobil kullanıyorum..
2) videoda açık net esp güzel bi olay olsunda ben yavaş gideyim..
3) anı:eskişehir bozhöyük arası karlı bi yolda seyehat anısıdır..bölünmüş yolda sadece tek şerit açık sol şerit kapalı değil ama kardan beyazlık oluşmuş.normal giderken kamyon denk geldi önüme sollucak imkan yok gibi.10dk gittim.. 20 dk. gittim kamyonun arkasından..sağa çeksen yok..uygun bi fırsat buldum sollama başladı sol lastikler karda sağ lastikler sulu karda..hız 80km/h derken kamyonun koca lastiklerine doğru istemsiz kayma başladı tırsmaya kalmadan göstergeden hayat meleği göz kırpmaya başladı esp ışığı yanmasıyla arabanın stabil olması bir oldu. tüm sollama boyunca hem takır takır ses geldi hemde esp ışığı yanarak olası bi kaymayı engelledi.. peki napcaz acil durum üzerine yapılmış bi yolculukdu.hiç tehlikeye atmayalım desek kaç saat daha gitcez kamyonun arkasından??ondan sonrada bi daha hiç işime yaramadı esp..
4) esp tabanca gibidir bi kere işe yarar ...!!!

esp li araç kullanan biri esp siz bi arabaya bindiğinde anlar farkı.esp nin gerekliliğini yada yararını tartışan zihniyetle sürüş üstüne tartışma içine girmem ben şahsen.hiç esp li araç kullanmayan arkadaşlarımın bu konu üzerinde tez savunmalarınıda hayretle izliyorum.
bu benim hayatımda hiç sigara içmememe rağmen sigara içince hissedilenleri anlatmam gibi bişey olur.ben yemekten sonra yada sinirli bi anımda sigara ihtiyacı duymam.bunu anlamam da..sadece bu gibi zamanlarda içildiğini bilirim.ama ne yaşandığını sadece içen bilir,onu ben anlatamam...

roll cage'in güvenlik ekipmanı ESP'nin de güvenlik sistemi olduğunu engin bilgisinin içine nedense barındıramayan Ayberk de dikkat eder umarım ESP olsaydı araç zaten takla atmazdı.. ;)
gerçi o takla atmayı tercih ediyodu pardon.. :D
Sen zaten ESP'li aracı roll cage'li araca bence tercih etmesi gerekenlerdensin.

---------- Post added at 01:09 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

walla bence esp cok hızlı gıdp te vırajlara hızlı gırenler ıcın ıyı.
1)ilk videoda neden içten çekmemişler keşke gorsek acıkmı kapalımı dıye esp.
2)esp acıkken kac km ıle vıraja gırdıgıde mechul
3)esp kapalıyeken kendı yanlamadıgı nereden bılınıyor?
4)2. videoda zaten esp olsada olmasada pek kurtulus sansı olcagını tahmın etmıyorum.zaten soforden soferede cok farkeder.ama her halukarda cok kısa bı kacıs yerı var ama belkı baska sofor ortaya cıkmaz kenara gırer o ankı duruma baglı bence.
Bunun adına pazarlama stratejisi diyoruz Ogün.

3. ESP'li aracı ESP açıkken kafadan kaydıramazsın..
kafadan kaymaya başladığı an araç virajın içersindeki arka tekeri frenleyerek kontolü tekrar direksiyona verir bu sayede..
Ben kaydırırım. İddiaya girelim mi?

Yunus yeme olm bizi.. :D
1-2 defa devreye girdi demek süper dikkatli kullansan da lazım olmayacağı anlamına gelmez..airbagler de gereksiz o zaman bi yerde ömrü hayatı boyunca hiç açılmamış airbagler var..daha yakın zamanda bi arkadaşım babasında 7-8 senelik bi Merc' vardı E..hiç kazası yoktu..geçen yaz aracı şöför kullanırken uyumuş nerdeyse ailecek takla attılar içinde ne varsa açıldı..ESP de zaten cebinde tutman gereken bişi lazım olduğunda alacak vaktin olmaz çünkü.. :)

Konu bana ithafen açılmış madem, fikirlerimi doğru tayin edip yorumda bulunsaydın keşke. Ben ya da herhangi birisi, ESP hiçbir işe yaramaz boş beleş bir sistemdir demedi. Bazıları, olaya senin bakamadığın bir açıdan baktı sadece. ESP'nın dezavantajları veya ESP o kadar gerekli mi?

---------- Post added at 01:15 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

2. videodaki araçta esp olsa kesin kurtarırdı.Ama usta bir şoför bir ihtimal kurtarabilirdi.Fark burada....
Kesin kurtaracağına nasıl karar verdiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt