Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

esp çalışmıyormu ?

agape666

Kayıtlı Üye
hayırlı bayramlar arkadaşlar bi sorunum var sanırım bı suredır aracım patınaj cekerken yada yokuş yukarı kalkış yaptığımda araç patinaj cektığınde esp ışığı yanmıyor ve tekerleklere mudahale etmıyor bunun anlamı nedır

Motorun gucunu kesmesi yeterli oluyordur. Yada aracta tuhaflik hissettiginizde isigin yanmasina gerek yok. Bende dvreye girdigi bircok durumda isik yanmiyor. Ayrica patinaja esp degil tcs mudahale ediyor. Motorun gucunu kestiginde nadiren isik yakar. Tekerlere fren uyguladiginda kesinlikle yakar. 1.viteste launch kontrol yaparak kalkin. İsik yanarsa sikinti yok. Diger durumlarda isik yanmiyo bozuk demek tuhaf olur. Bende devreye girdigini hissettigim bicok durumda bakiyorum isik yanmiyo. Ama fren uyguladiginda kesinlikle yakiyo...

Dsg7 de yapilmiyor sadece.. Araci debriyaja basip 4000dd ye getirin gazi sonladiginiz an debriyajdan cekin.

Arabayı hafif bir yanlatmaya çalışın ışık yanıyorsa ve takırtılarla aracı yanlatamıyorsan sorun yok.Abs ters tekerde devereye girip çıkacaktır takırtılar bundan dolayı oluşur.Yanmıyorsa ve araç rahatca yanlıyorsa problem var demektir.Servise gitmeniz gerekecek.Bu esnada esp açık olacak tabiiki.

:) araciniz dizel mi. Telden girdigim icin goremiyorum aracinizin marka model motor vs herseyini yazin bana. Ayrica tdi düz viteslerde standartlarda esp mevcut degil sadece tcs var.

aracım dizel ayrıca özellikle esp paketlı arac aldım .....
bu sabah olayı çözdüm sanırım arac hafif hareket laındeyden debrıyaja basıp 4000 dvre kadar yukselttım aracı ayagımı debrıyajdan cektığımde fena bi patinaj ve arkasından esp ısıgı yandı bu sanırım calıtığını gosterırı sanırım degılmı ?

Arabayı hafif bir yanlatmaya çalışın ışık yanıyorsa ve takırtılarla aracı yanlatamıyorsan sorun yok.Abs ters tekerde devereye girip çıkacaktır takırtılar bundan dolayı oluşur.Yanmıyorsa ve araç rahatca yanlıyorsa problem var demektir.Servise gitmeniz gerekecek.Bu esnada esp açık olacak tabiiki.

Çalıştıının Kesin Kanıtı Budur:eek:key:

Geri
Üst Alt