esp çalışmıyormu ? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

esp çalışmıyormu ?

agape666

Kayıtlı Üye
hayırlı bayramlar arkadaşlar bi sorunum var sanırım bı suredır aracım patınaj cekerken yada yokuş yukarı kalkış yaptığımda araç patinaj cektığınde esp ışığı yanmıyor ve tekerleklere mudahale etmıyor bunun anlamı nedır

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Motorun gucunu kesmesi yeterli oluyordur. Yada aracta tuhaflik hissettiginizde isigin yanmasina gerek yok. Bende dvreye girdigi bircok durumda isik yanmiyor. Ayrica patinaja esp degil tcs mudahale ediyor. Motorun gucunu kestiginde nadiren isik yakar. Tekerlere fren uyguladiginda kesinlikle yakar. 1.viteste launch kontrol yaparak kalkin. İsik yanarsa sikinti yok. Diger durumlarda isik yanmiyo bozuk demek tuhaf olur. Bende devreye girdigini hissettigim bicok durumda bakiyorum isik yanmiyo. Ama fren uyguladiginda kesinlikle yakiyo...

mrtsnr

Kayıtlı Üye
Dsg7 de yapilmiyor sadece.. Araci debriyaja basip 4000dd ye getirin gazi sonladiginiz an debriyajdan cekin.

taykac

Kayıtlı Üye
Arabayı hafif bir yanlatmaya çalışın ışık yanıyorsa ve takırtılarla aracı yanlatamıyorsan sorun yok.Abs ters tekerde devereye girip çıkacaktır takırtılar bundan dolayı oluşur.Yanmıyorsa ve araç rahatca yanlıyorsa problem var demektir.Servise gitmeniz gerekecek.Bu esnada esp açık olacak tabiiki.

mrtsnr

Kayıtlı Üye
:) araciniz dizel mi. Telden girdigim icin goremiyorum aracinizin marka model motor vs herseyini yazin bana. Ayrica tdi düz viteslerde standartlarda esp mevcut degil sadece tcs var.

agape666

Kayıtlı Üye
aracım dizel ayrıca özellikle esp paketlı arac aldım .....
bu sabah olayı çözdüm sanırım arac hafif hareket laındeyden debrıyaja basıp 4000 dvre kadar yukselttım aracı ayagımı debrıyajdan cektığımde fena bi patinaj ve arkasından esp ısıgı yandı bu sanırım calıtığını gosterırı sanırım degılmı ?

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arabayı hafif bir yanlatmaya çalışın ışık yanıyorsa ve takırtılarla aracı yanlatamıyorsan sorun yok.Abs ters tekerde devereye girip çıkacaktır takırtılar bundan dolayı oluşur.Yanmıyorsa ve araç rahatca yanlıyorsa problem var demektir.Servise gitmeniz gerekecek.Bu esnada esp açık olacak tabiiki.
Çalıştıının Kesin Kanıtı Budur:eek:key: