Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Esneme

Selçuk abi normalde yapan el freninde de yapar mantık olarak :)

El freni çekili vaziyette yapıyorsa yani bi hareket bi eylem oluyorsa ozaman motor alt kulağındaki plastik takoz bitmiş demektir el freni çekili olduğunda arka taraf hareket etmeyeceğinden yani tekerlerde dönme olmayacağından boşluğun salıncak yada burçlardanmı yoksa kulaktanmı geldiği ayyrımı net olarak yapılabilir :eek:key:

El freni çekili vaziyette yapıyorsa yani bi hareket bi eylem oluyorsa ozaman motor alt kulağındaki plastik takoz bitmiş demektir el freni çekili olduğunda arka taraf hareket etmeyeceğinden yani tekerlerde dönme olmayacağından boşluğun salıncak yada burçlardanmı yoksa kulaktanmı geldiği ayyrımı net olarak yapılabilir :eek:key:

Abi el freni tam tutmuyor o sebepten dedimdi :) Yani zaten hareket ediyor araç puhaha

Motoru alttan tutan bir parça var. Onun içerisindeki plastik parça zamanla çok esniyor. Ondan kaynaklanabilir. Güçlü motorlu araçlarda (1.8t gibi) onu powerflex gibi markaların ürünleri ile değiştiriyorlar genelde, sertleştiği için motor öyle ileri-geri yapmıyor.

Motoru alttan tutan bir parça var. Onun içerisindeki plastik parça zamanla çok esniyor. Ondan kaynaklanabilir. Güçlü motorlu araçlarda (1.8t gibi) onu powerflex gibi markaların ürünleri ile değiştiriyorlar genelde, sertleştiği için motor öyle ileri-geri yapmıyor.

Motor Kulagı denilen parça utku poliüretenle degiitirmişti 1.8t a3 ünde çok faydalı oldugunu söylüyordu.. Dedim ama emre çok ikna olmadı :confused:

Abi her lifte kaldırdığımda arıyorum, şanzıman ile alakalı ise otomatik olduğundan göremiyorum belki de...

Geri
Üst Alt