Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

esnek bakım.. 30.000 km bakım hakkında önemli

dostum ne yazılı belgesi ne imzası, kafamı buluyorsun diye düşünmeye başladım. doğuş oto sana yazılı belge mi verdi bakıma 15000 km de getireceksin diye.. Aç bakım kitapçığını oku, ben bunu kafamdan mı uyduruyorum.. benim aracım 2013 model ve 2013 modellerde böyle bir durum var, önceki modellerde varmı bilmiyorum ve bendeki kitapçıkta da bu durum açıkça belirtilmiş. senin uygulaman gereken bakım kitapçığındaki periodlar..

kafa mı buluyorsun la hitaplarına dikkat et azarlar gibi yazma

barkoda bakalım en önce sonrada seatın ispanyadaki sitesinden araştıralım bu konuyu ..haybeden para vermeye gerek yok doğuşa..

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ayrıca aracı 1 ekimde avekten aldım 1 yıl yada 15 bin sonra geleceksin dediler aygüv dende bir sey sormak için bir teknisyen arkadaşla konuştum bir konu hakkında 3000 km de gelin ücretsiz belli yerlerini konntrol edelim dediler , yani kimin ne yaptığı belli değil arkadaşlar bu ülkede ..

Arkadaşlar ben burada kimseye bi şey pazarlamaya falan çalışmıyorum. Eğer aracınız esnek bakım özelliğine sahipse (bunu nasıl anlayacağınızı önceki mesajlarımda anlattım) servislere boşuna para kaptırmayın. Seat turkiye önceleri kabul etmiyordu, artık kabul ediyor. Arayıp doğuş oto seat müşteri hizmetlerinden de gereken bilgileri alsbilirsiniz..

cemal söylediğin gibi aracın barkod kodlarına göre kullanılan yağında destekliyorsa 30 bin km rede bakım yaptırabilirsin lakin türkiyede kullanılan yağ 30 bin bakımını destekliyormu bu önemli birde yağ filtresinin 30 bin km reye uygunluğu yoksa 30 bin e servise gitmek bakım yaptırmak motor ömrü açısından bence hiç iyi değil

benim aracım F30 320d aracın bakım aralığı 30000km/2yıl ancak araç kendine göre ayarlıyor servis bakımını sizin sürüş karakterinize göre mesela şuan 18600km de ve 3400km sonra veya 05/2015 te gir diyor.Bmw yaptığına göre vw de yapabilir

benim aracım F30 320d aracın bakım aralığı 30000km/2yıl ancak araç kendine göre ayarlıyor servis bakımını sizin sürüş karakterinize göre mesela şuan 18600km de ve 3400km sonra veya 05/2015 te gir diyor.Bmw yaptığına göre vw de yapabilir

bmw ile vw asla aynı kefede olamaz. Vw i o kefeye almazlar

cemal söylediğin gibi aracın barkod kodlarına göre kullanılan yağında destekliyorsa 30 bin km rede bakım yaptırabilirsin lakin türkiyede kullanılan yağ 30 bin bakımını destekliyormu bu önemli birde yağ filtresinin 30 bin km reye uygunluğu yoksa 30 bin e servise gitmek bakım yaptırmak motor ömrü açısından bence hiç iyi değil
söylediğiniz gibi koyacağınız yağın bunu desteklemesi gerekiyor. kitapçıktada da bu durum belirtilmiş, 30 bin km de bakım için VW 507 00 yağının kullanılması gerekiyor. dediğin gibi yağ filtresi konusu da önemli ama ben bunun da seat tarafından düşünülmüş olduğu kanaatindeyim.

İlginç bir konu bu... 30K km çok fazla bir rakam... bence aracını seven o kadar km yapmaz bu ülkede... ben kendi adıma söylüyorum o riske giremem... belki mk3 lerde vardır o özellik ancak 300-500 tl için 55.250TL lik aracı riske atmam...

Bndede dedigin gibi QG1 kodu var. Yalniz bu durumu servise bildirecegim sonrasinda 15000de yaptirmadim diye garanti disi kalmak istemem.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt