Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Esenyurt bölgesinde yaşayan var mı?

google harıtasında konumunuzu bulun.Ve bahcesehır tarafından istanbul ıcıne yane sag tarafa gıden yone baktıgınızda yan yolu 'O3 yan yolu' diye isimlendirmisler.Ve nereye kadar uzadıgını takip edin.Otoban ıcınde otoban varmıs gıbı sizi ıstanbulun ıcıne sokuyor.Yeri geliyor sizi yolun sol tarafına gecırıp ters istikametten seyir ettiriyor..Donerkende cok trafık var ıse yan yol altınsehır ıcınden gecıyor.Olımpıyat stadı altınsehır dıye devam edıyor.Bu yolun ana kapısı bahcesehır ıspartakule yolunun bıtımınde tren rayının uzerınden gecılen yol

ben esenyurtta oturuyorum ve tem hemen yanımızda bide yeni gişeler açılınca (ESENYURT) motor ısınmadan temde oluyorsun
babam her gün tem i kullanarak sultangaziye uğrayıp laleli ye gidiyor
sabah 7.15 gibi çıkıyor, bu saatte bile trafik oluyor heleki yağmur yagdığında
kış aylarında yani gecem sene ki karda kar lastiğimiz olduğu için bi biz bide bizim gibi kar lastiği olanlar gidebildiler temde
bu sene daha iyiydi
ayrıca istanbul içinde karlar çoktan erimişken buralar beyaz (kesinlikle kar lastiği ara sokaklarda şart)

tabi temin yan yoluda var bugune kadar 1 kere kullandım tavsiye etmiyorum

E-5 bize uzak yorum yapamıyacağım

toplu taşımayı düşünmüyormusun ?

ben Prins lpg kullanıyorum. inan diğer markalardan farkını görmedim. bana sorarsan yalnızca montaj we iyi ayarlarda en güzel sonucu alacaksın

Kardeşim çok teşekkürler anladım söylediğin yolu deneyeceğim.

ben esenyurtta oturuyorum ve tem hemen yanımızda bide yeni gişeler açılınca (ESENYURT) motor ısınmadan temde oluyorsun
babam her gün tem i kullanarak sultangaziye uğrayıp laleli ye gidiyor
sabah 7.15 gibi çıkıyor, bu saatte bile trafik oluyor heleki yağmur yagdığında
kış aylarında yani gecem sene ki karda kar lastiğimiz olduğu için bi biz bide bizim gibi kar lastiği olanlar gidebildiler temde
bu sene daha iyiydi
ayrıca istanbul içinde karlar çoktan erimişken buralar beyaz (kesinlikle kar lastiği ara sokaklarda şart)

tabi temin yan yoluda var bugune kadar 1 kere kullandım tavsiye etmiyorum

E-5 bize uzak yorum yapamıyacağım

Kar lastiği değil ama Primacy HP'ye zincir atarsak sanırım işime yarayabilir otobanda ve Esenyurt'ta kar yağışında. Peki merak ettiğim birşey var. Babana sorar mısın TEM çıkışından Aksaray'a kaç dakikada varıyor? Yani Sultangazi'ye uğramadığını varsayarsak. Bir de E-5'i deneyerek ne kadar süreceğini görmem gerek. Teşekkür ederim yardımın için ;)

toplu taşımayı düşünmüyormusun ?

Valla şahsen direk iş yerimin önünden geçen IETT'lerin oradan kalktığını öğrendim fakat her yolu öğrenmek ona göre plan yapmam gerek abicim en mantıklısı bu olacak mağdur olmamak için yoksa elbette kafamda o da var ;)

ben Prins lpg kullanıyorum. inan diğer markalardan farkını görmedim. bana sorarsan yalnızca montaj we iyi ayarlarda en güzel sonucu alacaksın

Sanırım LPG işine de buradan İstanbul Bahçelievler, Bakırköy bölgesinde bulunanlar yardımcı olurlar. Varsa tanıdıkları iyi dedikleri ustalar. Ama araştıracağım dediğin markayı da. Teşekkür ederim.

ben olsam 76D ye atlar gider gelirim kötü havalarda.Ben esenkent tarfındayım gecen günkü yagan kara göre esenyurt tarafı epey karlı olacak gibi.bende ilk kışı geçiriyorum burada.toplu taşıma tek vasıta daha mantıklı böyle havalarda..

Bende hergün nerdeyse aynı yolu yapıyorum( esenyurt mecidiyeköy) . Temden şaşma derim . Alibeyköyden sonra taksim baglantısı akomun önünden baglan taksime . E5-te ne olacağı belli değil. temden gidersen yol biraz daha uzun ama beklemeye değmez o kadar . Dönüş yolu için her gün bakmanı tavsiye ederim . Haliç açıksa e5 ten devam edip otogar yolundan bagcılardan teme baglanıp rahat gidebilirsin.Kapalıysa yine akomun ordan teme baglanabilrsin . Toplu taşıma için haramidere carrefour'dan metrobus ve mecidiyeköy metro aktarmasıyla max 1 saate taksime gidersin . Taksim meydandan kalkan 145 Express çift katlı var ama esenyurtta durmuyor ilk durak carrefour .

tam bişey demiyor ama bir saatte giderim heralde dedi
trafiğin bir günü diğerini tutmuyor.
zincirle uğraştığına değmez sadece kış aylarında kullanacağınız ucuz bişey alsanız bile (lassa) sizin için daha iyi olur
bana kalsa cok kar yağdığında esenketin girişine minibusle gelin ordan 76e (taksim-boğazköy ekspres) bahçeşehirin içnde dolaşıyor 30 dk sonra tem-o3-vatandan yukarı cıkıp taksime gidiyor toplam süreyi tam bilmiyorum ama resmiyette 75 dk
4 lira yolculuk ücreti :)

Geri
Üst Alt