Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

epc ve motor arıza lambası

JOKER66

Kayıtlı Üye
slm forum aracım 2004 model cordoba 1,4 stella aracı 1 ay önce aldım aracımın arka frenlambalarından birinde geçmiş elektrikçiye götürdüm usta lambayı değiştirdi fakat takar takmaz sigortaları attı bir kaç kez takıtık aynı hata verinde sigortayı kontrol etti sorun yok lambaya gelen kabloyu takip ettik arka bagaja geçerken koruma kablonun içindeki elektrik kabloları bagaj açılıp kapandıkça deforme olmuş 2/3 kabloda kısmi kopma bazı kablolarda soyulma olmuş onları ayırdı güzelce bantladı sorun kalmadı ancak ekranda epc+motor ikaz lambası yanmaya başladı ustaya götürdüm fren müşürü arızalanmış dedi yan sanayi ikazı kesmez orjinal alın dedi burada seat bayisi yoktu neyse bir şekilde vw seat bayisinden orjinal seri nosuna kadar aynısını bulduk getirdik usta kontrol etti çalışıyordu aracı eskisini taktı çalışmadı neyse yenisini takıp aracı bilgisayara bağladı ikaz işaretlerini söndürdü test etti sorun gözükmedi 1/2 gün araç garajda bekledi dün 15 km lik bir yol yaptım ikaz lambaları tekrar yanmaya başladı fren lambları yanıyor ancak bu ikaz lambaları tekrar yanmaya başladı ctesi günü ustaya tekrar götüreceğim ancak neden siz olarak bu ikaz lambası yanmaz sebep tahminen nedir

Son düzenleme:
başka bir arıza derken eser bey görünürde aracın sürüş ve lambalarında sorun yok gibi ilk aldığımda aracı 15 gün kullandım bu arıza yoktu taki arka fren lambasını değiştirene kadar her şey ondan sonra başladı ama nedendir bilemiyorum

Aynı işlemi tekrar yaptır... ampülü sök tekrar tak... aracı bilg. bağlat... hata kodlarını sildir... yine aynı şeyi yaparsa servis yolu görünmüş demek... geçmiş olsun...

kardeşim benim başıma da geldi arka fren lambasını değiştirdim arıza lambası yandı uzun bi uğraştan sonra arızayı kalitesiz lamba takmamdan olduğu ortaya çıktı osram almıştım yanlış hatırlamıyorsam takıp arızayı sildirdikten sonra bir daha arıza ışığı yanmadı sanayideki ustamda aynısını söylemişti kalitesiz lambalar bu araçlarda arıza lambasını yakar diye.

lambayı değiştirin orjinali ise tak tekrar çıkar. sona tekrar bilgisayardan sildir. bence olur.

Geri
Üst Alt