Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EPC isigi

Burakcal

Kayıtlı Üye
Bugun ilk dafa Shell yerine Petrol ofisinden benzin aldim ve 20 km sonra EPC isigi yandi.Arabayi stop ettim ve yeniden calistirdim isik sondu.Sizce sorun ne olabilir.

epc ışığı yandığında turbo devreden çıktı mı? yani araç güçten düştü mü?

petrolün benzinini sevmedi demek

Tahmin ediyorum araç garantili. Servise götürün pc de direk çıkar arıza kaydı tam olarak ne olduğu. O sensör birçok parçaya bağlı turbo da olabilir başka bir sebepte olabilir benzin alırken yanmış olması tesadüfte olabilir olmayadabilir servise gitmekte fayda var ücretsiz bakarlar:)

electrnk power control oalrak biliyorum... genelde kötü akaryakıttan yanar.. ama kesinlikle serviste pc ye bağlanmalı derim :)

Turbo basinc arizasida olabilir. Servise goturun ayni durum bnde de oldu. Dumpvalve ile turbo arasina pul taktilar

Geri
Üst Alt