Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

EPC bıktım

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında Suat001 tarafından paylaşıldı.

1. Suat001

Suat001 SCW Üyesi

15
    1
    3
    Arkadaşlar araçta titreme var arasıra epc,tcs ve motor arıza ışıgı kendi kafasına göre takılıyor araba kendi kendine gaz verip duruyor birkaç defa servise götürdüm makinaya bagladılar biri fren müşürü biri gaz müşürü biri bogaz kelebegi biri benzin filtresi degişecek dedi arabayı satsam sıfırını alsam daha ucuza gelecek galiba :confused: 2009 makyajlı kasa daha 44 binde bir araç bu kadar sorun çıkarıyorsa ne demeli bilmiyorum ilk defa seat kullanıyorum ama şimdiden bıktırdı...
    Ankarada oturuyorum iyi bir usta varmı bunu halledebilecek. Şimdiden teşekkürler.

2. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    öncelikle kendinizi Üyelerimiz bölümünden tanıtmanız gerekiyor

3. Suat001

Suat001 SCW Üyesi

15
    1
    3
    Teşekkürler tanıttım.

Bunu beğendi. RedLine bunu beğendi.
  4. BoMBeR

BoMBeR SCW Üyesi

207
    109
    43
    Aramıza hoşgeldin Suat. Konu tekrarı yapmayalım, eski başlığına mesaj yazarak yukarı taşıyabilirsin.

Problemine gelirsek, şu soruları cevaplarsan biraz daha ipucu verir:

- Araçtaki titreme ne düzeyde, titiz bir sürücü olarak mı fark ediyorsun yoksa bir yolcu bile farkeder mi?
    - Fren pedalına ayağını koy, basma, sadece dokun. Pedalda titreme var mı?
    - Motor ısındıktan sonra aracı rölantide bırak ve devir göstergesini izle. Aracın tipine ve modifiye durumuna göre 600-800 devir civarında bir yerde gösterge sabit durmalı. Bu şekilde 1-2 dakika izle, devirde herhangi bir düşme ya da artma oluyor mu? Veya araç titrediğinde devirde değişim oluyor mu?

5. Suat001

Suat001 SCW Üyesi

15
    1
    3
    Bomber ilgin için teşekkür ederim en kısa zamanda dediklerini deneyip yazarım.

6. emustafa10

emustafa10 SCW Üyesi

108
    29
    28
    Benim araçtada epc ve motor arıza lambası yanıyordu
    sorun fren şalterinden kaynaklanıyormuş
    usta değiştiriyor yarın alacağım aracı inş sıkıntı çözülür

7. Suat001

Suat001 SCW Üyesi

15
    1
    3
    Araçta titreme bazen az bazen çok yandaki yolcu titremeleri hissediyor..
    Fren pedalında herhangi titreme farkedemedim..
    Araç ısındıktan sonra rölanti 600-800 arasında duruyor fakat kendiliginden gaz verme durumu var, gaz verirken kendi kendine araç ışıklarında voltaj düşmesi yaşanıyor ve stop ediyor. Evet araç titremesinde devir degişikligi oluyor..

8. Suat001

Suat001 SCW Üyesi

15
    1
    3
    Aracı aldıgınızda haber verrseniz sevinirim..

9. emustafa10

emustafa10 SCW Üyesi

108
    29
    28
    aracı aldım sorun çözülmüş.
    ustanın şalter dediği fren müşürüymüş

10. BoMBeR

BoMBeR SCW Üyesi

207
    109
    43
    Araç rölantide bile kendi kendine devir artırıyor ya da düşürüyorsa sorunun fren sistemiyle ilgisi yoktur.

Bu bilgilerden çok yüksek bir olasılıkla boğaz kelebeğinden olduğunu söyleyebilirim. Yalnızca devir düşse yakıt filtresi de olabilirdi ama aynı zamanda artıyor, yakıt filresinden devir artmaz.

Boğaz kelebeğini temizletin ve ayarını yaptırın.

Sayfayı Paylaş